Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2022, 00:11   #1
zohan85
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-08-2022
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 4
Domyślnie Włączenie dodatkowych funkcji

Witam,
Jestem od niedawna posiadaczem Focusa MK4 2019 w wersji Titanium z automatyczną skrzynią biegów i chciałem poprzez forscan włączyć możliwie najwięcej funkcji tak jak nawigacja aby nie musieć po usb podłączać telefonu za każdym razem bo jest to mocno irytujące że auto na rocznic 2020 nie ma bezprzewodowego Andoid Auto. Włączyłem już sterowanie oświetleniem lecz jednak nie działa mi zmiana oświetlenia pomimo widoczności w menu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. włączyłem również wideo na życzenie ale pojawia mi się komunikat o tym że jest niedostępne tak samo jak włączyłem funkcje nawigacji ale też wywala błędy. I jest tam sporo ciekawych funkcji w różnych sekcjach jak włączenie jakiś opcji policyjnych ale boje się żeby czegoś przypadkiem nie uszkodzić. Więc staram się być ostrożny w tej kwestii. Tak samo szukam opcji czy da się ustawić tryb jazdy aby domyślny był tryb ECO zamiast normalnego?

zohan85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2022, 06:38   #2
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Włączenie dodatkowych funkcji

Polecam włączyć szyberdach i zmienić koła w menu na 19', od razu za free masz takie grube modyfikacje i felgi za darmo...
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2022, 07:58   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Włączenie dodatkowych funkcji

Cytat:
Napisał zohan85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...włączyłem funkcje nawigacji ale też wywala błędy...
To normalne. Trzeba poczekać około tygodnia po takim włączeniu. Dotychczas była pamięć flash 16GB a teraz będzie 64GB - więc potrzebny jest czas by kryształ pamięci urósł.

Cytat:
Napisał zohan85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Włączyłem już sterowanie oświetleniem lecz jednak nie działa mi zmiana oświetlenia pomimo widoczności w menu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ..
Tu analogicznie jak wyżej - tylko poczekać trzeba trochę dłużej - nawet do ok. miesiąca - bo przy każdej diodzie oświetleniowej musi się wykształcić pryzmat rozszczepiający światło. Jest tych diod sporo, więc takie tworzenie się pryzmatów zajmuje też sporo czasu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2022, 10:25   #4
zohan85
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-08-2022
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 4
Domyślnie Odp: Włączenie dodatkowych funkcji

W zasadzie poza wygadywaniem głupot nic nie wnosicie do tematu rozmowy, problem polega też że podczas pracy w trybie Android Auto telefon się przegrzewa i wyłącza większość funkcji i z automatu nie działa android Auto w SYNC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale w sumie najbardziej zależało by mi poza wodotryskami które pewnie są nieopłacalne w modyfikowaniu więc muszę się pogodzić z tym co mam bo ford też robi wielką tajemnice że po VIN bezpłatnie nie można sprawdzić wyposażenia pojazdu. Głównie zależał by mi aby mu przestawić kolejność trybów jazdy na stałe.

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam włączyć szyberdach i zmienić koła w menu na 19', od razu za free masz takie grube modyfikacje i felgi za darmo...
Na pewno są pewne elementy które da się włączyć niekoniecznie poprzez dopłatę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale szukam informacji co można włączyć/odblokować aby w bardziej przyjazny sposób użytkować auto i bardziej spersonalizować od siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zohan85 ; 31-08-2022 o 10:28
zohan85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2022, 13:20   #5
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Włączenie dodatkowych funkcji

Cytat:
Napisał zohan85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po VIN bezpłatnie nie można sprawdzić wyposażenia pojazdu
Można bez problemu w etisie

Cytat:
Napisał zohan85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podczas pracy w trybie Android Auto telefon się przegrzewa
Tu problem telefonu, u siebie tego nie zaobserwowałem. Bezprzewodowego AA w Sync3 nie uruchomisz, przynajmniej bez zewnętrznego urządzenia
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2022, 16:50   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Włączenie dodatkowych funkcji

Cytat:
Napisał zohan85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zasadzie poza wygadywaniem głupot ...
A nie przyszło do głowy Koledze, że to on WYPISUJE GŁUPOTY???
Zero pytań, tylko "samochwalna" relacja "co też sobie powłączałem"...
Bez jakiegokolwiek "ładu i składu" - wszystko jest poopisywane wielokrotnie, że "to nie tak"...
A czasy, gdy w aucie "wszystko było tylko trzeba było odblokować" to Audi a nie Ford i do tego "było-minęło"...

Jak będzie jakieś sensowne pytanie - to zapewne będzie też prosta i sensowna odpowiedź...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-08-2022 o 18:29
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2022, 17:32   #7
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Włączenie dodatkowych funkcji

Nie no, padło jedno sensowne pytanie. Chyba, że ten tryb ECO psuje sensowność pytania. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał zohan85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy da się ustawić tryb jazdy aby domyślny był tryb ECO zamiast normalnego?
Da się, ale nie ForScanem, a dodatkowo zainstalowanym 'modułem/adapterem'. Znajdziesz nawet na tym forum.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2022, 20:01   #8
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: Włączenie dodatkowych funkcji

To, że w forscanie czy innym oprogramowaniu są opcje do wyboru, nie oznacza to, że można kliknąć i już działa. Samochód z fabryki nie wychodzi w jednej wersji wyposażenia tylko są zablokowane funkcje, zatem czasem żeby coś zadziałało trzeba poza poklikaniem jeszcze dołożyć fizycznie ten element. Nie wiem, bo aż tak bardzo mnie to nie interesuje poza moimi autami co można włączyć ot tak klikiem w foce. Są doświadczeni na tym forum, co odczytają po vinie auto i mogą doradzić.
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2022, 05:24   #9
zohan85
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-08-2022
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 4
Domyślnie Odp: Włączenie dodatkowych funkcji

Tym włączeniem/odblokowywaniem sugerowałem się rocznikiem 2017 który miałem i tam było podobnie lecz większość wystarczyło przeklikać bo też to wyła wersja titanium jedyne co dla navigacji trzebabyło kość pamięci wymieniać. Tutaj domniemam że jest dosć podobnie chociaż zastanawiam się czy jest odblokowana alternatywa dla ford syc tak jak to można było zrobić z dugą wersją. Lecz sie zastanawiam czy jest to gra warta świeczki. Dlatego zadałem pytanie. A sugerowałem się tym że forscan odczytuje informacje co można zrobić z tym konkretnym samochodem jak podobnie z innymi markami i w zasadzie to jak na razie to chciałem się poprostu pobawić możliwościami samochodu i posprawdzać co można a czego nie. Więc może doprecyzuje pytanie czy jest możliwość gdzieś sprawdzić informacje co można uruchomić z funkcji pojazdu niekoniecznie udając się do serwisu?
zohan85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2022, 12:30   #10
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Włączenie dodatkowych funkcji

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie przyszło do głowy Koledze, że to on WYPISUJE GŁUPOTY???
Zero pytań, tylko "samochwalna" relacja "co też sobie powłączałem"...
Bez jakiegokolwiek "ładu i składu" - wszystko jest poopisywane wielokrotnie, że "to nie tak"...
A czasy, gdy w aucie "wszystko było tylko trzeba było odblokować" to Audi a nie Ford i do tego "było-minęło"...

Jak będzie jakieś sensowne pytanie - to zapewne będzie też prosta i sensowna odpowiedź...
Nie ma co się tak oburzać za niewiedzę. Po to jest forum żeby wiedze pogłębiać W moim focusie też pewien kolega z forum odblokował automatyczne światła i inne gadżety. Nie działa z tego nic niestety. Gdybym zapytał wcześniej to pewnie oszczędził bym troch e czasu i pieniędzy
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.