Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2013, 21:09   #11
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Programowanie komputera na nowo

Cytat:
Napisał mazzi1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nurtuje mnie tylko jedno dlaczego fachwcy z serwisu uważają to za taki wielki problem jeśli tak na prawdę każdy może sobie zrobić sam?
Bo to fachwcy, a nie fachowcy są. Prawdziwych fachowców dużo prędzej tutaj znajdziesz niż w ASO. Tam pracują wymieniacze, którzy jak nie ma na coś procedurki, to Ci tego nie zrobią, bo nie wiedzą jak. Druga rzecz jest taka, że prędzej zamontują Ci nowy sprawny EPB niż wymienią go na ręczny "ręczny", bo ... na tym więcej zarobią.

Ja tam u siebie EPB jeszcze mam. Na razie się nie zepsuł, to sobie go nadal trzymam. Swoją drogą strasznie się przyzwyczaiłem do niego, a że głównie swoim samochodem jeżdżę, to jak w ojca Fiestę wsiadłem, to kilka razy musiałem ją już gonić jak zostawiłem na luzie i sobie wysiadłem. To samo z automatycznymi światłami. Się człowiek przyzwyczai i już o tym nie myśli, żeby zaciągnąć, włączyć, wyłączyć.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 11:03   #12
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Programowanie komputera na nowo

Co jakiś czas mam problem z hamulcem EPB i coraz bardziej skłaniam sie do wymiany go na hamulec ręczny tradycyjny. Pytanie jest takie, czy wymaga to dużej przeróbki w kabinie? U mnie jest fajny podłokietnik miedzy fotelami i trzeba by go usunąć a potem dokupić cos innego. Czy dużo byłoby ztym roboty i czy gra jest warta swieczki?
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 20:48   #13
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Talking Odp: Programowanie komputera na nowo

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeden ptaszek do zmiany w GEM i drugi w konfiguracji zegarów. Robi się samemu ELMconfigiem albo podjeżdża do kogoś z kolegów i max za 50zł ma się to ogarnięte w 15 minut.
Podjąłem decyzję o wymianie hamulca EPB na zwykły ręczny, w ciągu 3 lat zepsuł się drugi raz. W zasadzie to wiadomo już co zrobić. Mechanik, który próbuje ogarnąć problem mówi, że posiada oprogramowanie takie jak w ASO ale nie może konfigurować modułu GEM że o liczniku nie wspomnę. I jeszcze jedno, trzeba podłączyć krańcówkę od wajchy tradycyjnego ręcznego, tylko trzeba wiedzieć gdzie, czy mógłbyś mi pomóc w tym temacie? Bardzo proszę o wiadomość!
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.