Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2013, 21:37   #51
andrzejl
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 31-05-2011
Skąd: Piła
Model: Ford C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Witam. Podłącze się pod temat, krótki opis mojego przypadku. (C-max rok 2004, 1.6tdci,)
Po całkowitej awarii ręcznego (padł zupełnie, uszkodzony silniczek) kupiłem używany, ale z innym nr mój był 3M51-2598-DA a kopiłem 3M51-2598-EA. Wszyscy sprzedawcy upierali się że nie ma to znaczenia że "na pewno będzie pasował". Jednak po zamontowaniu, pokasowaniu wszystkich błędów itd. hamulec działał, ale nie do końca prawidłowo (cały czas wyświetla błąd o "całkowitej awarii" i się nie zaciąga sam po wyciągnięciu kluczyka) poza tym można go zaciągnąć i spuścić. po porównaniu płytki sterownika ze starego i nowego modułu elektryk powiedział że są różne i na pewno w tym jest problem.
Postanowiłem kupić jeszcze jedną sztukę tym razem taka sama jak miałem na początku, niestety po zamontowaniu pojawił się inny problem, po podłączeniu komputera nie ma komunikacji z modułem hamulca, brak odpowiedzi na magistrali CAN.
Czy jest ktoś kto miałby schemat elektryczny podłączenia hamulca, schemat magistrali CAN lub chociaż jakąś dobrą rade :)


Ostatnio edytowane przez andrzejl ; 20-06-2013 o 21:39
andrzejl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 23:16   #52
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Daj namiar na maila twojego. Prześle małe co nieco.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 15:06   #53
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Po takich problemach jakie miałeś i masz to chyba lepiej faktycznie wymienić na normalny reczny i po kłopocie!

Ostatnio edytowane przez SRS ; 19-01-2023 o 13:39
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2013, 17:42   #54
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Niedawno zakupiłem ElmScan i korzystając z programu ELMconfig udało mi się usunąć komunikaty na liczniku pojawiające się po usunięciu hamulca EPB i wymianie na zwykłą dźwignię ręcznego. Dostałem się do licznika (HEC) a nie mogę się dostać do GEMa, który jest na innej magistrali MS-CAN. Nie wiem dlaczego tak jest (ElmScan ma przełącznik). Może ktoś coś doradzi?
PS. Na MS-CAN wyswietla się komunikat NO DATA
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2013, 20:52   #55
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Cytat:
Napisał dar66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. Może ktoś coś doradzi?
PS. Na MS-CAN wyswietla się komunikat NO DATA
Pisał już kilka razy myak i ja też to chyba mówiłem. Poszło też na PW - każdy kabel wymaga "inicjalizacji" komunikacji po MS-CAN. Raz na całe życie kabla - albo do sprzętowego resetu. W ELMconfigu - "Adapter setup" -> "Setup adapter for MS-CAN".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 27-06-2013 o 21:08
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2013, 12:30   #56
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Drogi Tedi k!!! Dziekuje za fachowe rady jakie od Ciebie otrzymałem!!! Wszystko działa!!!
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2013, 08:21   #57
bialy87
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 05-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: S max
Silnik: TDCI Titanium 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Witam

Mam podobny problem, gdy auto stało dwa dni nie odpalane pojawił się komunikat o ogra. hamulca ręcznego. Po odpaleniu komunikat się nie pojawia ale nie da się wyłączyć hamulca przyciskiem tylko w sposób mechaniczny ze sprzęgłem, z włączaniem nie ma problemu. Od czego zacząć sprawdzanie i czy to może rzutować na prace całego auta?
bialy87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 07:20   #58
andrzej1pl
ford::beginner
 
Avatar andrzej1pl
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Skąd: lubuskie
Model: Fcus C-max Ghia
Silnik: 1.6Ti 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Mam podobny problem, gdy auto stało dwa dni nie odpalane pojawił się komunikat o ogra. hamulca ręcznego. Po odpaleniu komunikat się nie pojawia ale nie da się wyłączyć hamulca przyciskiem tylko w sposób mechaniczny ze sprzęgłem, z włączaniem nie ma problemu. Od czego zacząć sprawdzanie i czy to może rzutować na prace całego auta?[/QUOTE



Te pojazdy tak mają zaciągasz hamulec bez sprzęgła ;hamulca zasadniczego;po wyjęciu kluczyka ze stacyjki automatycznie -zwalnianie hamulca tylko ze wciśniętym sprzęgłem bądź hamulcem zasadniczym a co do komunikatu to podładuj aku i niebedzie komp swirował pozdrawiam
andrzej1pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 07:40   #59
andrzejl
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 31-05-2011
Skąd: Piła
Model: Ford C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

W końcu udało mi się zamknąć temat mojego nieszczęsnego ręcznego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wstępie wielkie dzięki dla kolegi "wrzoch" za podesłanie schematów, niestety elektryk który próbował usunąć usterkę poległ na całej linii. Jakimś szczęśliwym trafem znalazłem inny warsztat gdzie zdiagnozowanie usterki zajęło im 4godz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Usterka była bardziej skomplikowana niż wyglądała na początku, według diagnozy nie było zasilania 15v w jednym miejscu gdzie powinno być oraz dodatkowo usterka zegarów. Koszt naprawy 400zł-moje zadowolenie z braku wyświetlania się informacji o awarii bezcenne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli ktoś szukałby porządnego elektryka w Pile to mogę z czystym sumieniem polecić.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 19-01-2023 o 13:39
andrzejl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 15:02   #60
gesiore13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Witam,

Panowie od kilku miesięcy nie działa u mnie zwalnianie ręcznego przy wciśniętym sprzęgle, musze wcisnąć hamulec żeby odpusćił, w aucie nic nie było grzebane,akumulator jest nowy, brak komunikatów o usterce EPB.
Tempomat wyłącza się zarówno przy wciskaniu sprzęgła jak i hamulca. Dzisiaj posprawdzałem te czujniki przy pedałach i są dobre.
Może ktoś miał podobny przypadek? Pozdrawiam.
gesiore13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.