Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2008, 21:41   #1
sardos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Postów: 32
Domyślnie nierówno praca silnika

Witam ma taki problem - na biegu jałowym auto mi drga, i czuje ze silnik nie pracuje równo. Nie gaśnie mi, nie falują obroty na obrotomierzu, przewiesza w normie - może troszkę slabiej niż wcześniej i pali trochę więcej. Wrażenie jest takie jak by nie palił jeden gar

Do tej prory wynilem
- silnik krokowy
- koble NW - trochę zmniejszyło
- świece - trochę zmniejszyło

Przymierzam sie do wymiany cewki, ale nie wiem czy to pomorze
Może ktoś miał podobne problemy. ??


Przeszukiwałem forum - ale większość podobnych sytuacji była z gaśnięciem silnika i falowaniem obrotów, a u mnie te rzeczy nie występują

Ż góry dzięki za pomoc

sardos jest offline  
Stary 24-12-2008, 08:08   #2
portege
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 17-03-2008
Model: Focus MK I
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Re: nierówno praca silnika

Mam taki sam problem tylko nie wiem czy i Tobie sie dusi po dodaniu mocniej gazu.U mnie silnik chodzi lepiej jak jest zimny na podwyzszonych obrotach.Natomiast jak sie rozgzeje to mam takie objawy jak mowisz.Wczoraj wymienilem swiece no i musze przyznac ze poprawa diametralna.Silnik rowno pracuje na wszystkie cylindry ale jak sie rozgrzeje i dodam mocno gazu ma problemy na niskich obrotach tak jak by sie dusil a od ok 2tys. normalnie.Dzisiaj wymienie przewodyNW.Napisze co i jak.
P.S.
Sprawdzalem problem przed zalozeniem nowych swiec na komputerze i nic nie pokazal.
Jak przewody nie pomoga to moze cewka zaplonowa ponoc bolaczka focusow.
portege jest offline  
Stary 24-12-2008, 12:10   #3
sardos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Postów: 32
Domyślnie Re: nierówno praca silnika

Miałem tak że jak dodałem mocno gazu i gwałtownie puszczałem to się przyduszał. Ale ten efekt minęło po wyminie świeć i przewodów, jednak dalej zostaje mi trzęsienie budą i nierówna praca silnika na jałowym biegu.

Po świętach jadę po cewkę i zamierzam zamontować - zastanawiam sie tylko nad firmą.
sardos jest offline  
Stary 24-12-2008, 12:17   #4
polaris
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 66
Domyślnie Re: nierówno praca silnika

Jak po wymianie cewki trzęsienie nie ustąpi, sprawdź poduszkę pod skrzynią.
polaris jest offline  
Stary 25-12-2008, 16:04   #5
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie Re: nierówno praca silnika

Jeśli oprócz wibracji silnika, jak staniesz z tyłu i będzie słychać z rury wydechowej takie prychanie, jakby nie chodził na wszystkie cylindry to pewnie to co u mnie. Wypalone zawory w głowicy. Robiłem to już dwa razy. Koszt ok. 600 zł i jest spokój na jakieś 50 tys. km.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline  
Stary 25-12-2008, 22:54   #6
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Re: nierówno praca silnika

kolego zmierz ciśnienie na cylindrach w foce mej żony miałem taki objaw że drżał na wolnych i się okazało że na drugim cylindrze było niskie ciśnienie rozebrałem głowice nadpalony zawów zacznij od ciśnienia to kosztuje 30zł
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline  
Stary 26-12-2008, 11:53   #7
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: nierówno praca silnika

Cytat:
Napisał marek34
Jeśli oprócz wibracji silnika, jak staniesz z tyłu i będzie słychać z rury wydechowej takie prychanie, jakby nie chodził na wszystkie cylindry to pewnie to co u mnie. Wypalone zawory w głowicy. Robiłem to już dwa razy. Koszt ok. 600 zł i jest spokój na jakieś 50 tys. km.
Wez moze wkoncu zacznij jezdzic chociaz na gazie , a nie instalka skrecona tak ze jezdzisz na powietrzu i zawory wypala.


1 jakie masz obroty na jalowym
2 czy jezdzi normalnie oprocz wolnych
tomiscorpio jest offline  
Stary 26-12-2008, 18:22   #8
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie Re: nierówno praca silnika

Cytat:
Napisał tomiscorpio

Wez moze wkoncu zacznij jezdzic chociaz na gazie , a nie instalka skrecona tak ze jezdzisz na powietrzu i zawory wypala.


Hahaha, bardzo śmieszne. Jeździł kolego na gazie i nawet na instalacji sekwencyjnej. Po prostu głowica w tym aucie jest taka, jaka jest. Czyli ****iana.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline  
Stary 27-12-2008, 12:27   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: nierówno praca silnika

Cytat:
Napisał marek34
Cytat:
Napisał tomiscorpio

Wez moze wkoncu zacznij jezdzic chociaz na gazie , a nie instalka skrecona tak ze jezdzisz na powietrzu i zawory wypala.


Hahaha, bardzo śmieszne. Jeździł kolego na gazie i nawet na instalacji sekwencyjnej. Po prostu głowica w tym aucie jest taka, jaka jest. Czyli g....
a co ma glowica do zaworow?? Jeszcze 50 tys spoko , to te zawory pewnie jakies tanie zamienniki z cukru chyba zrobione są.

Ja tam zwolennikiem gazu nie jestem lecz znajomy ma foke z tym silnikiem i od 100 zagazowana i problemow nie ma z zaworami itp itd.
tomiscorpio jest offline  
Stary 27-12-2008, 16:46   #10
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie Re: nierówno praca silnika

Widzę, że kolega tomiscorpio jesteś ekspertem w budowie silników Focusa. Kolega ma i Ty wszystko wiesz. Nawet to, że zawory są z cukru i nie są zamontowane w głowicy. Jeśli reszta twoich postów w liczbie 3861 jest równie na temat, to gratuluję. Nie mając LPG w aucie i jeżdżąc starym ośmio zaworowym autem, jesteś również ekspertem w dziedzinie pracy nowoczesnych silników na gazie. Wiesz co, jak nie masz nic do powiedzenia, to lepiej nic nie mów.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.