Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2008, 21:31   #21
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: jak udowodnić faktyczny przebieg km?

1 ford, rozumiem ze czujesz sie oszukany, ale powiedz mi szczerze - czy chciales kupic auto w dobrym stanie i sprawne czy koniecznie chciales kupic takie z malym przebiegiem?
bo z tego co rozumiem, to auto masz sprawne i dreczy cie jedynie swiadomosc, ze ma nalatane wiecej km niz sie spodziewales, tak?

nie jestes w stanie zrozumiec ze diesel'a sie kupuje do robienia kilometrow, a kilometry robione np. w Niemczech przecietnemy autu w ogole nie szkodza? dodatkowo jak ktos duzo jezdzi to masz praktycznie pewnosc, ze dba o auto, bo zalezy mu na bezawaryjnosci i koszt serwisu nie jest dla niego problemem...

ehhh, dla mnie to syndrom urazonej dumy, ze dales sie wkrecic jak wszyscy inni... nic wiecej...
mimo ze wiedziales z gory ze nie ma opcji kupic auta w dobrym stanie, z malym przebiegiem i jeszcze w dobrej cenie, to i tak liczyles na wyjatkowa okazje i teraz czujesz sie zawiedziony

mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2008, 11:06   #22
1 ford
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Postów: 39
Domyślnie Re: jak udowodnić faktyczny przebieg km?

Posłuchaj, nie mam żadnej urażonej dumy, tylko przepisy tak się pozmieniały, iż myślałem,że trafiła mi się PROMOCJA!!! Jeżeli salon nie chciałby się włóczyć po sądach to musiałby mi zjechać z ceny. No niestety nie uda mi się udowodnić tego przebiegu tak więc " po ptokach" KONIEC pozdro
1 ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 11:14   #23
szurmen
ford::average
 
Avatar szurmen
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Tarnów, Wieliczka
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 127
Domyślnie Re: jak udowodnić faktyczny przebieg km?

Cytat:
Napisał tomiscorpio
SAmi kupujacy tego wymagaja ze cofa sie liczniki, ja mam moje auto wedlug mnie w dobrym stanie. Mam przejechane 325 tys , sprzedalbym je? NIE woli ktos kupic zloma ktory na liczniku ma 140tys przez 14 lat.
No, niestety... Bo jak powiesz najomym, że kupiłeś auto, to pierwsze pytanie jest o przebieg. Jak powiesz 300 000, to Cię wyśmieją, że auto zajechane, że g... warte. Nikt nie interesuje się stanem auta, tylko każdy ocenia po przebiegu.
A to bzdura, bo widziałem auta w świetnym stanie po przejechaniu grubo ponad 300 tys, albo auta z silnikami do kapitalnego remontu przy przebiegu 150 tys. Ale jakoś Polacy nie potrafią przyjąć do wiadomości, że przebieg nie ma znaczenia...
__________________
Kobieta za kierownicą jest jak gwiazdka na niebie... Ty ją widzisz, ale ona ciebie nie.
szurmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 20:04   #24
rakoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Postów: 60
Domyślnie Re: jak udowodnić faktyczny przebieg km?

a sposób jest taki prosty. wystarczyłoby, żeby przy każdym przeglądzie wpisywać ilość kilometrów. Wówczas komu by się chciało kręcić co rok.. i o ile by przekręcił?? o 5-8 tysięcy za każdym rokiem? to ile by to dało dla 4-5 letniego auta ?? 25-40 tysięcy max... Ale cóż naszym debilom u góry najprostsze rzeczy najtrudniej przychodzą do głowy... Dzisiaj podnieśli ceny mandatów debile... a co jak jakiś dziadek pół emerytury przez 10 lat odkładał żeby kupić sobie 10 letnią astrę czy fiestę?? i teraz przejedzie na czerwonym i mu 500 zł zasuną... cały miesiąc dziadek będzie kiwał za głupotę. A debil jeżdżący porsche będzie miał wy.ebane bo dla niego 500 zł to na waciki codziennie żona bierze...
to się wyżaliłem :fcp2
A co do walk w sądzie - chyba jesteśmy skazani na porażkę - bo nawet niech silnik będzie zajeżdżony - to co to zmienia?? przecież zgodnie z prawem silnik to taki sam podzespół jak opona... właściciel powie - tak zajeździłem i kupiłem drugi używany nie wiem z jakim przebiegiem... walka z wiatrakiem...
szerokości...
__________________
Stara dobra zasada "3xF"
Był Fiat MAREA 1,6 16V
Był Ford Focus 1,6 16V
jest Renault Laguna IphII 1,6 16V (francuzik)
rakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 21:07   #25
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: jak udowodnić faktyczny przebieg km?

akurat silnik ma numery seryjne wiec od razu wiadomo czy zmieniany czy nie :fcp13
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2008, 17:36   #26
rakoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Postów: 60
Domyślnie Re: jak udowodnić faktyczny przebieg km?

Cytat:
Napisał mtoczynski
akurat silnik ma numery seryjne wiec od razu wiadomo czy zmieniany czy nie :fcp13
W sumie racja, ale powiedz mi czy silnik powtarza się w VIN'ie?? Bo jeśli nie to będzie ciężko sprawdzić...
__________________
Stara dobra zasada "3xF"
Był Fiat MAREA 1,6 16V
Był Ford Focus 1,6 16V
jest Renault Laguna IphII 1,6 16V (francuzik)
rakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2008, 18:10   #27
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: jak udowodnić faktyczny przebieg km?

tak, ostatnie bodajze 7 znakow VIN to wlasnie nr fabrycznego silnika...
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.