Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2021, 16:26   #21
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

ale to jest tłuste, śmierdzi ropą i da się to palcem ściągnąć do czystego... chyba, że coś im się ulało przy wyciąganiu.

kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 17:53   #22
kiler7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

Cytat:
Napisał rafaelloWAF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy posiadasz jakiś papier na to że wymienili Tobie wtryski ?

Gdzie widnieje ta akcja serwisowa ? Mógłbyś podesłać link jakiś jak jest dostępny ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ASO samo zgłosiło mi taką potrzebę jak podstawiałem Mondeo na serwis przy 30 kkm. Info o tym pewnie gdzieś mam w wydruku po serwisie, ale jakoś nie przywiązywałem do tego uwagi, bo auto i tak w najmie długoterminowym.
kiler7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 18:03   #23
rafaelloWAF
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-08-2020
Skąd: Ahlen
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci ecoblue
Rocznik: 2018
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

Cytat:
Napisał kosmik.ajdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż poszedłem sprawdzić u siebie i.... widać też początki tego nalotu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem jak to wyglądało u mnie przed wymianą, ale u Ciebie widać po gwintach, że to się wydostaje z pierwszego i czwartego wtrysku. U mnie gwinty po wymianie czyste. Swoją drogą mogli to umyć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moim zdaniem ewidentnie do wymiany...

U ciebie początek, a u mnie to już totalnie korozja
A mam dopiero 22.500km


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rafaelloWAF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 17:01   #24
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

Cytat:
Napisał kosmik.ajdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odebrałem auto po wymianie wtrysków, wszystkie objawy zniknęły.

Bump:

Eurocar w Gdyni sam zdiagnozował usterkę. Diagnosta sprawdzał wszystko po kolei jak leci i wyłapał, że wszystkie wtryski pracują nieprawidłowo. Powiedzieli, że bardzo dużo aut tak ma i wtedy występują zakłócenia pracy skrzyni biegów, bo sterownik nie dostaje prawdziwych sygnałów od silnika. System naczyń połączonych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wadliwa seria podobno jest, ale problem istnieje też w nowszych autach spoza tej serii. Ja mam 2020 rok. Nie sprawdzali VINu, ani numerów wtryskiwaczy - zrobili diagnostykę komputerową.

To co zauważyłem po wymianie od razu to to, że po rozgrzaniu silnik ma minimalnie niższe obroty (gdzieś 50 obr/min - jest delikatnie inny dźwięk pracy silnika i niższe spalanie na postoju), co zmniejsza wibracje. Są one nadal delikatnie wyższe na biegu, ale teraz prawie niewyczuwalne. Największa różnica jest w gładkości i szybkości zmiany przełożeń. Jest duuuużo lepiej, poprzednio zastanawiał się - czy to już, czy zaraz.
Ja ma EcoBlue 240KM, ale też mi nie podoba się praca skrzyni... auto pooszarpuje też przy rozgrzanym silniku przy stałej prędkości 90-110 pod górkę :-(
Byłem w ASO ale sprawdzili, wzięli 200 pln i według nich jest ok.... niestety szarpanie da się wykryć dopiero na trasie... po mieście i na zimnym silniku to nie występuje, a ASO nie ma czasu jechać 100 km w trasę... :-)
U mnie jeszcze oprócz drgań na biegu jałowym i wyższego spalania niż bym się spodziewał dochodzi to, że jak w trasie jadę równo i chcę wyprzedzić czyli gaz mocno, ale nie w podłogę, to czasami czuję mocne uderzenie skrzyni...
Za 4 tys. wymiana oleju to ich pogonię z weryfikacją wtryskiwaczy.

Dzięki Kolego za podpowiedż... też obstawiam wtryski :-)
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 11:15   #25
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czasami czuję mocne uderzenie skrzyni...
to walenie nie ma akurat nic wspólnego z wtryskiwaczami, miałem to samo w Focusie. Zrobili apdejt softu do skrzyni i problem zniknął. Inna rzecz, że u mnie właśnie chyba padają wtryskiwacze i auto potrafi zacząć kangurować przy 30-40km/h a z pracy skrzyni nie jestem zadowolony od samego początku.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 14:42   #26
Elberoth
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-04-2018
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo mk5 Titanium
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 KM , A8
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

Miałem szarpanie przy 80 km/h , wibracje podczas postoju na D , 4 wizyty w serwisie , diagnozowali , myśleli , wtryski nie wykazywały błędów . Dzisiaj wreszcie wymienili wtryski i jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Mam pojeżdzić pare dni i dać znać czy jest ok . Ale po paru kilometrach czuć że silnik i skrzynia zupełnie inaczej pracują . Tak więc , serwisy znają problem....
Elberoth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 19:56   #27
rafaelloWAF
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-08-2020
Skąd: Ahlen
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci ecoblue
Rocznik: 2018
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

Cytat:
Napisał Elberoth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem szarpanie przy 80 km/h , wibracje podczas postoju na D , 4 wizyty w serwisie , diagnozowali , myśleli , wtryski nie wykazywały błędów . Dzisiaj wreszcie wymienili wtryski i jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Mam pojeżdzić pare dni i dać znać czy jest ok . Ale po paru kilometrach czuć że silnik i skrzynia zupełnie inaczej pracują . Tak więc , serwisy znają problem....

Szkoda że w Polsce szybciej wszystko wykrywają... w Niemczech nie chcą wymienić wtrysków bo jak to mówią - ten typ tak ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rafaelloWAF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2021, 01:05   #28
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

no to jedz do polskiego aso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 09:59   #29
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

Kto jest producentem wtryskiwaczy w tym silniku?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 15:56   #30
ronin256
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190km
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

To i ja się "pochwalę". W moim MK5 2.0 Ecoblue 190km z 2019r. wtryskiwacze poddały się po niecałych... 4tys. kilometrów. Żadnych objawów nieprawidłowej pracy nie zauważyłem, po prostu zapaliła się kontrolka check engine. Wizyta w ASO i diagnoza - wtryski do wymiany. ASO nie robiło problemów z wymianą, wnioskuję więc, że wiedzą o problemie. Podobno po wymianie już ma być OK.
ronin256 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.