Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2015, 06:33   #11
pawello009
ford::beginner
 
Avatar pawello009
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-07-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: ZAKUP Ford Focus Gdańsk

Wczoraj odwiedziłem salon, żeby sam obejrzeć podane modele, więc tak

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Prawa strona malowana, tylni zderzak, takie główne informacje


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wymieniona szyba z przodu (Nordglass), błotniki przedni nie schodzą się z maską, według Pana, który opisywał modele 2/3 samochodu miało poprawki lakiernicze. - odpada

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Także, źle spasowana maska z błotnikami, tylne zderzaki na łączenia z karoserią już odpryski w 4 letnim aucie

Otrzymałem informacje, że mechanicznie samochody są do robienia, na pewno dwumasa itp... także 3 powyższe odpadły, tym bardziej już trochę czasu stoją tam

Według Pana z salonu godne polecenia są
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tutaj prawdopodobnie nie było poprawek lakierniczych według zapewnień, z przodu maska przy leflektorze z jednej strony trochę nachodzi na zderzak, więcej moje oko nie dostrzegło

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ten chyba najlepiej się prezentuje, mały przebieg, mam informacje, że prawy tylny zderzak był lakierowany, zapewne do weryfikacji szczegółowej takie informacje

Te dwa samochody nie miały jeszcze ich wewnętrznego przeglądu przed sprzedażą, mają mi dosłać do końca tygodnia. Na ile wierzyć w ten raport ?? Stan mechaniczny zapewne będzie można z tego wywnioskować, później pozostanie inspekcja lakiernicza i pewnie trzeba będzie decydowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Te dwa modele mają DPF-a ? Jest to widoczne w ETIS ??


Ostatnio edytowane przez pawello009 ; 08-09-2015 o 06:36
pawello009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 06:52   #12
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: ZAKUP Ford Focus Gdańsk

Cytat:
Napisał pawello009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te dwa modele mają DPF-a ? Jest to widoczne w ETIS ??
jest widoczne i wg. niego nie mają .
Cytat:
Napisał pawello009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na ile wierzyć w ten raport ??
na tyle w co każdy inny
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 12:34   #13
Sandal
ford::average
 
Avatar Sandal
 
Imię: Sandał
Zarejestrowany: 04-03-2005
Skąd: Gdańsk
Model: [MK4] Focus
Silnik: 2.0 ST Line EcoBlue 150PS
Rocznik: 06/2019
Postów: 114
Domyślnie Odp: ZAKUP Ford Focus Gdańsk

Cześć,
te wszystki polskie auta właśnie tak wygldają. Kiedyś doradzałem koledze zakup forda - bo niby się znam - i przejechaliśmy salony forda od gdyni po gdańsk. Wszystkie auta moim zdaniem były za drogie i histora pełna różnych historii. W końcu kupił przy abrahama auto ale jak dla mnie za malowane częściowo auto i tłuczone po polskich drogach to bym tyle nie dał. Do tego ja sam nie wiem jak jest z tymi przebiegami skoro prawie zawsze u nich są takie niskie. (z naciskiem na prawie zawsze).
Ja sam próbuje sprzedać focusa III z 2011 1.6TDCI 116PS. Fajne auto, sprawne, śmiga aż miło ale ma juz prawie 216 tys. Dzwonią tylko pytacze i zadają pytanie czemu taki przebieg?
Odpowiadam bo taki jest :-) i mam na to historie i potwierdzenie w serwisach. W polsce ciągle jednak nie stan tylko cyferka na liczniku ma znaczenie a często jest inaczej..
Jedyne co, to mój jest czerwony - a tu juz nie ma co dyskutować moze sie podobać lub nie :-)
Pozdrawiam,
Sandał
__________________
Jestem jaki jestem, nic na to nie poradzę ......
Sandal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 20:40   #14
pawello009
ford::beginner
 
Avatar pawello009
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-07-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: ZAKUP Ford Focus Gdańsk

No chyba też natrafiłem na tą ofertę, sam mam Mondeo i kupowałem z dość wysokim przebiegiem,ale to benzyna. Rozumiem, że samochód sprowadzony i odrazu na sprzedaż ??
Pytanie jak samochód prezentuje się mechanicznie, chodzi o dwumas, sprzęgło, zawieszenie...
Czy miał jakąś historię kolizyjną?? Myślę, że różnego rodzaju obtarcia to nie problem... sam mam samochód i wiem, że samemu można dbać to i tak ktoś na parkingu potrafi uszkodzić, niestety nie poradzimy nic na to...

Ta oferta ?? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pawello009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 09:05   #15
Sandal
ford::average
 
Avatar Sandal
 
Imię: Sandał
Zarejestrowany: 04-03-2005
Skąd: Gdańsk
Model: [MK4] Focus
Silnik: 2.0 ST Line EcoBlue 150PS
Rocznik: 06/2019
Postów: 114
Domyślnie Odp: ZAKUP Ford Focus Gdańsk

Tak to ta oferta.
Samochód ma już pół roku wiec nie tak zaraz na sprzedaż :-) prawo polskie pozwala na sprzedaż po 6m-cach bez konsekwencji skarbowych.
Samochodem jeździ moja żona i ciągle mi narzeka, że jest za duży. Aby było jej łatwiej dostała czujniki parkowania ale to nie za wiele pomaga w zmniejszeniu auta.
Miałem jej kupić Merdecesa A-klase a kupiłęm focusa - trzeba przyznać, że to inne auta ale za te cene to bym dostałę góra 2007-2008 mercedesa więc moja decyzja była prosta.
Sam stan oceniam na bardzo dobry, jest to auto po lizingu niemieckim i zadziwia mnie kultura użytkowania tego typu samochodów w niemczech ponieważ on nie jest zniszczony ani we środku ani na zewnatrz - owszem jest jakaś jedna delikatna wgniotka parkingowa na lewych drzwiach i delikatna na masce - jak od kasztana, ale środek bagażnik, siedzenia itd spoko. Gdyby to kupił handlarz to zaraz by 100tys ubyło - oczywiście gdybam....
Technicznie sprawny, nic sie nie dzieje - musiałęm wymienić rozrząd (zakładałem kupująć, że skoro ostatni przeglad miał przy 208tys to już jest po wymianie). Okazało się, że niemcy wymianiają po 240tys - polska 160-180 - i tu mnie zdziwiło ale jak trzeba to trzeba. Rachunki na wszystko mam.
Lakier na całym aucie jest równy więć nie zakładam przeszłości stłuczkowej i nie mam nic w potwierdzeniach i rachunkach.
Sprzedaje bo chce odzyskać to co włożyłem i kupić ... starszego A-klase ... i to tyle.
jakby co zapraszam,
Sandał
__________________
Jestem jaki jestem, nic na to nie poradzę ......
Sandal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 09:18   #16
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: ZAKUP Ford Focus Gdańsk

jedno co mogę zasugerować, poszukaj innego auta niż A klasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 10:56   #17
Sandal
ford::average
 
Avatar Sandal
 
Imię: Sandał
Zarejestrowany: 04-03-2005
Skąd: Gdańsk
Model: [MK4] Focus
Silnik: 2.0 ST Line EcoBlue 150PS
Rocznik: 06/2019
Postów: 114
Smile Odp: ZAKUP Ford Focus Gdańsk

:-) z własnej woli bym nie kupił ale ... przed focusem miała A-klase z 2003 i podobało się. Na szczęscie nic się z min nie działo dlatego narzekać nie mogę ale wiem, że może dopiec ta "specyficzna" konstrukcja... będę szukał w niemczech po serwisach w ASO - powinno być OK.

dzięki za rade.
__________________
Jestem jaki jestem, nic na to nie poradzę ......
Sandal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 21:00   #18
pawello009
ford::beginner
 
Avatar pawello009
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-07-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: ZAKUP Ford Focus Gdańsk

Model z ogłoszenia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] posiada DPF-a ?? Nie ma go w ETIS widocznego. W jaki sposób można zweryfikować czy dany model posiada DPF-a.
pawello009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 21:35   #19
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: ZAKUP Ford Focus Gdańsk

Focus mk3 w diezlu już wszystkie posiadały DPF. Za takie zdjęcia już bym nie pojechał oglądać , al e chyba własciciel chciał ukryć jeden z najtrudniejszych do utrzymania kolorów.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 22:11   #20
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: ZAKUP Ford Focus Gdańsk

Cytat:
Napisał pawello009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma go w ETIS widocznego. W jaki sposób można zweryfikować czy dany model posiada DPF-a.
Ma Emisja Etapu V, czyli suchy CDPF. Zdjęcia kosmiczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko na żywo da się to sprawdzić...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.