Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2007, 18:38   #1
pitbel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Postów: 7
Domyślnie proble z silnikiem 1.6 TDCi z 2005

Witam

Prosze o pomoc. Moj Focusik zaczal dziwnie wyrzucac ogromne ilosci saplin w trakcie jazdy, samochod zaczyna jakby zwalniac (tak jakby tracil moc) i w tym samym momencie wyrzyca z wydechu potezny czarny dymek. Nie wiem jak za to sie zabrac. Czy to sa wtryski, czy moze to pompa. Jak ktokolwiek mial doczynienia z takim przypadkiem to bardzo prosze o pomoc.

__________________
pitbel
pitbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2007, 13:13   #2
voit
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2007
Postów: 1
Domyślnie

Witam, u mnie te same objawy towarzyszyły pękniętej rurze od turbiny. Z tego co wiem to bardzo częst problem w tym roczniku, W mojej firmie z floty (ok 100 focusów) miało problemy co najmniej kilkanaście. I to były najczęstsze objawy - spadek mocy i czarna chmurka za autem. Mam ten sam silnik 1,6 TDCI.
Pozdrawiam
voit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2007, 18:44   #3
marek_1982
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Postów: 88
Domyślnie

U mojego ojca tez tak bylo i tak jak voit pisal byla peknieta rura od turba przy samym zaczepie na plastikowa oslone silnika. Foka byla slaba i strasznie kopcila. Po wymianie na nowa na gwarancji jak reka odjol.
Pozdrawiam
marek_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2007, 19:48   #4
pitbel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Postów: 7
Domyślnie

Witam
Oby tak bylo jak piszecie, na piatek 17 jestem umowiony w serwisie forda w szczecinie na diagnostyke. Ciekawi mnie co experci z forda wymysla. Jak dzwonilem do nich to mowili ze wtryski to jest najbardziej czarny scenariusz ktory bedzie kosztowal 7tys zl :fcp5 ale moze to byc cos innego. Wiec wszystko sie okaze. Jak dieselek fordowski jest tani w exploatacji.
__________________
pitbel
pitbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 15:41   #5
aneczka2205
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: sulęczyno
Postów: 23
Domyślnie

Witam mam ten sam problem tylko ze z silnikiem 1,8 TDCI tak jakby tracił moc a przy mocniejszym wcisnieciu gazu wywala chmure dymu mam nadzieje to jest ta turbina a nie wtryski bo az mnie zoładek boli jak pomysle o wyrzuceniu 4000tys na naprawe a autko mam od miesiaca :fcp26
aneczka2205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 21:01   #6
pitbel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Postów: 7
Domyślnie

WITAM autko naprawione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawa wyglada tak. Oddane dzisiaj autko do serwisu FORDA Bemo Motors w Szczecinie zostalo naprawione.

Przyczyna byla w peknietym przewodzie od doladowania czyli rurka od intercoolera. Po wymianie na nowa wszystko jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. samochod nie wurzuca juz spalin i wkoncu ma moc ::::::::::::::::::::::Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Dla zaintersowanych podaje koszt ........rura intercoolera.......497,52 zl
......oczywiscie plus koszty wymiany.....................................169,92 zl
-------------------------------------------------------------------------------------------

razem:................667,44 zl
UWAGA!!!!!!!!

W tej cenie jest Gratis ....umycie i odkurzenie autka.

Dziekuje wszystkim za pomoc w zlokalizowaniu problemu 100% trafnego.
Pozdrowienia......
__________________
pitbel
pitbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 21:08   #7
aneczka2205
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: sulęczyno
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał pitbel
WITAM autko naprawione )Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał pitbel
razem:................667,44 zl
Ale radosc co???
Chciałabym sie tak cieszyc jak zdiagnozuja u mnie usterke
zawsze 3kafle do przodu :fcp23
aneczka2205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 21:14   #8
pitbel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Postów: 7
Domyślnie

Uczucie jest niesamowite silniczek zwija sie teraz pieknie a z tylu nic nie smierdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hihihi. Ale stres mialem nie samowity, autko mam od 3 miesiecy i jeszcze nie zdarzylem sie nim naciesszyc. A teraz jest okazja. :fcp1

Pozdrowienia
__________________
pitbel
pitbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 21:18   #9
aneczka2205
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: sulęczyno
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał pitbel
Uczucie jest niesamowite silniczek zwija sie teraz pieknie a z tylu nic nie smierdzi hihihi. Ale stres mialem nie samowity, autko mam od 3 miesiecy i jeszcze nie zdarzylem sie nim naciesszyc. A teraz jest okazja.
A ja mam foczke od miesiaca i jak narazie niedokonca sie do niej przekonałam a jeszcze ta dymienie odrazu wiedziałam ze cos jest nietak ale nikt tego niezauwazył :fcp16
pozdrawiam
aneczka2205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 21:25   #10
pitbel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Postów: 7
Domyślnie

aaaaaaaa zapomnialem


mozesz sprawdzic pod maska te rurke. Ja mialem ja peknieta i to bylo widoczne coprawda nie dla mnie ale mechanik od razu to zauwazyl. ta rurka znajduje sie po prawej stronie w okolicy gdzie jest filtr oleju.

Zycze powodzenia.....
__________________
pitbel
pitbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.