Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2010, 08:19   #11
krzych73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2010
Skąd: łódzkie
Model: sharan
Silnik: 1.9 tdi auy
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: jakie amortyzatory??

a co powiecie na Kayaby lub Bilsteiny je mozna kupic w cenie 240-250 w sklepie internetowym. ktos z was je zakladal? jesli tak to jakie wrazenia z jazdy?

krzych73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 07:44   #12
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: jakie amortyzatory??

Cytat:
Napisał krzych73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak tylko ze te z logo VW robi firma X ktora ten sam produkt sprzedaje tez na wolnym rynku ale oczysiscie musi usunąc znak firmowy VW bo takie sa zasady wolnego rynku i tak na moje oko wlasnie robi je SACHS. wiec wychodzi ze kupuje sie ten sam produkt w roznych cenach
Niekoniecznie tak jest, ale mogę posłużyć się tylko analogią do żarówek, również niekoniecznie trafną. Bodajże firma Philips produkuje żarówki samochodowe w 4 klasach. Wszystkie one są są produkowane na jednej taśmie produkcyjnej a następnie są przez specjalistyczny sprzęt kontrolowane i przydzielane do odpowiedniej klasy. I tak:
I klasa - idzie do pudełek z logiem producenta samochodu,
II klasa - idzie do pudełek z logiem Philips,
III klasa - idzie do pudełek bez loga (na zamówienia różnych firm do hipermarketów) tzw. no-name,
IV klasa - tu się ubawiłem jak usłyszałem - idzie na rynek afrykański.

Być może podobnie jest z amorkami, ale podkreślam "być może"!

Gdzieś na naszym forum czytałem, że w razie gdyby coś się złego działo to Kayaby od ręki wymieniają na nowe.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 11:40   #13
krzych73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2010
Skąd: łódzkie
Model: sharan
Silnik: 1.9 tdi auy
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: jakie amortyzatory??

tez tak slyszalem ale to tez ponoc najbardziej podrabiany producent akortyzatorow i mozna sie naciacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a podrabianie czesci majacych wplyw na bezpieczenstwo powinno byc karane
krzych73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 20:52   #14
bountka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Amortyzatory przód i inne

Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy wątek - jestem nowo-upieczoną właścicielką Forda Galaxy 2,3 16V 1998 (no i jakiegokolwiek samochodu - nie licząc 6 dni posiadania Golfa przed kasacją ;P), no i wiadomo - prawo jazdy, prawem jazdy, ale większość rzeczy trzeba w praktyce się nauczyć - więc moje pytania mogą być dziwne dla starych wyjadacz, ale będę starać się nie zamęczać.

Chciałabym poznać opinie nt amortyzatorów przód - jakie kupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak, wiem, większość odpowie, że org. Forda - tyle, że moje 'maleństwo' od samego początku płata mi figle - a to zepsuta elektryka, a to szyba, a to rura wydechowa kat. do spawania, a to dopiero miesiąc... No i za bardzo nie jestem przy kasie, żeby kupić oryginał, więc zastanawiam się nad tańszym odpowiednikiem nawet troszkę mniej trwalszym, co za tym idzie, ale mimo wszytsko.
czy ktoś może mi coś doradzić? Monroe? Kayaba? TRW? Może jakieś linki?
U mechanika mogłabym kupić, czemu nie. Tylko mechanicy jak widzą kobietę za kierownicą dużego samochodu to twierdzą, że "to od męża" i strasznie trzepią na kasie, a ja się w bambuko nie dam robić (raz tylko taki spróbował - wymiana żarówki + przepięcie własnego bezpiecznika -80zł. po kieszeni :/)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Inne pytanie - jak w tym cholerstwie włączyć przeciwmgłowe tył? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo szczerze powiedziawszy widzę jedno pokrętło, które jak się nie mylę włącza i przód i tył... Ale w sumie mogę się mylić i tępa być - ardua prima via est...




Będę mega wdzięczna za odpowiedzi i jakieś sugestie, bo ja już wymiękam nad tym perpetuum mobile - jak nie urok to... ale i tak go lubię ;]

Ostatnio edytowane przez bountka ; 24-10-2013 o 21:23
bountka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 08:36   #15
Krynek2004
ford::average
 
Avatar Krynek2004
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Ghia High, BMW E46 x2, Explorer I, SC 1.1
Silnik: 1.9 tdi, 2.0D, 3.0XD, 4.0, 1.1
Rocznik: 2004, 2001, 2002, 1994, 2004
Postów: 52
Domyślnie Odp: Amortyzatory przód i inne

Cytat:
Napisał bountka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Inne pytanie - jak w tym cholerstwie włączyć przeciwmgłowe tył? Bo szczerze powiedziawszy widzę jedno pokrętło, które jak się nie mylę włącza i przód i tył... Ale w sumie mogę się mylić i tępa być - ardua prima via est...
W MK2 (w MK1 może też) włącza się halogeny i przeciwmgłowe włącznikiem świateł. Po przekręceniu na właczone pociągnij do siebie delikatnie pokrętło: na raz przód halogeny( jeśli są) na dwa tył przeciwmgłowe.
Co do amorów nie wypowiadam się, a obserwuję bo i mnie chyba czeka wymiana.
Krynek2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 20:27   #16
albert 53
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi (110)
Rocznik: 1998
Postów: 46
Domyślnie Odp: Jakie amortyzatory kupić co polecacie itd ??

w ubiegłym roku wymieniłem przednie na Bilsteiny, po 20000 km na przeglądzie wszystko ok ,no ale to mały przebieg.
albert 53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 20:41   #17
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Jakie amortyzatory kupić co polecacie itd ??

Sachs sam nie robi amortyzatorów.. klei naklejki tylko, a robi dla nich Monroe..
A Monroe to bardzo słabe amorki.

Obecnie wymieniam na Bilsteiny.. rozważałem TRW i Kayaba.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2014, 07:36   #18
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Odp: Jakie amortyzatory kupić co polecacie itd ??

Odgrzeje kotleta a co powiecie na taki zestaw kosztował mnie 577zł.
Na co zwrócić uwagę przy montażu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Duke258 ; 03-10-2014 o 07:39
Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2014, 11:22   #19
elemenateur
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Jakie amortyzatory kupić co polecacie itd ??

Ja ze swojej strony mogę polecić z czystym sumieniem Kayaba, Sachs lub Bilstein Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elemenateur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.