Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2010, 17:09   #11
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Kolego Mkaminski, tutaj nie chodzi o zdradę, czy wierność.Powiedz mi tylko, czy ogłaszając na wszystkich dostępnych forach tematu nie zaśmiecasz ich.A gdyby for Forda było 100 to byś na wszystkich ogłaszał? Po co.Czy koledzy z Focusklubpolska podpowiedzą człowiekowi gorzej/lepiej niż FCP.Po za tym nie jestem zarejestrowany na konkurencyjnym forum, a przeglądać mogę nie jest to karalne.Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 17:18   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Po co wiec drugie forum o Fordzie skoro to jest dobre? Czy to tez nie jest zasmiecanie? Jest, ale jak widzisz jednym pasuje to innym tamto forum. Sam udzielam sie na kilku (z wylaczeniem tego ktore podales) i nie widze problemu w odpowiadaniu na podobne pytania w dwoch miejscach.
Po drugie ja np zadalem tu na forum pytanie o pompe VP i niestety do tej pory wisi bez zadnej odpowiedzi. identyczne pytanie zadalem w 5 miescach gdzie myslalem, ze ja dostane i w 4 nie bylo nic lub pierdoly nabijajace licznik.

Dlatego uwazam, ze wiekszym zasmiecaniem jest powtarzanie po raz n-ty pytania "czy Centra 72 Ah jest dobra do diesla" lub "Czemu nie odpala jak zimno" i zawsze te same osoby piszace to samo.

Po prostu dla tego forum to nie jest zasmiecanie, a to jaka odpowiedz dostanie tu czym tam zalezy od ludzi i ich wiedzy.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 17:30   #13
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Ok.Ja zgodzę się trochę z tobą a Ty ze mną-niestety nie ma emotkiona z kuflem.Pozdro.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 21:03   #14
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Ano nie ma, ale z fajnymi ludzmi to klotnia jest przyjemnoscia (znaczy na poziomie). Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 17:49   #15
1Adam85
 
Postów: n/a
Smile Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Jestem po wymianie rolki prowadzącej...kupiłem za 45zł. na allegro. Wymieniłem i nadal piszczy więc pozostaje mi wydać kolejne 300zł. na nowy napinacz :/ PS. Pazerny/Oszczędny dwa razy traci... Gdyby od razu kupić cały napinacz wyszło by 300zł. Ja kupiłem:
- nowy pasek (80zł.)
- nowy pasek - krótszy od oryginalnego bo miał napiąć się i nie piszczeć, (75zł.)
- rolka prowadząca (45zł.)

Z wymianami wyszło tyle co cały nowy napinacz...więc dla kogoś kto się zastanawia...Czy kupić od razu nowy napinacz czy kombinować (sposobami pana Edka)...POLECAM TO PIERWSZE...zaoszczędzicie czas i pieniądze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 23:29   #16
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

pamiętajcie tylko, że te same objawy NIE będą spowodowane u wszystkich tymi samymi usterkami...
np u mnie piszczy koło napędzające pompę wspomagania przy zimnym silniku, żeby do tego dojść wymieniłem pasek rokę prowadzącą i rolkę napinacza...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 22-03-2010 o 23:29 Powód: wcięło to i owo...
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 23:19   #17
1Adam85
 
Postów: n/a
Wink Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Witam ponownie. Jestem po własnoręcznej wymianie napinacza wieloklinowego. Wszystko czego było potrzeba do wykonania zabiegu to:
- klucz nasadowy oraz przedłużka (rozmiar 15) - musi być głęboki żeby wszedł na szpilkę z gwintem
- klucz oczkowy i nasadowy z przedłużką (rozmiar 10)
- najlepiej 2 osoby
- ok 3h wolnego czasu

Jedyna trudność jaką napotkałem w czasie wymiany to śruby i nakrętki (leżąc pod samochodem) które znajdują się nad filtrem oleju. Żeby je odkręcić trzeba mieć przedłużkę bo filtr oleju bardzo przeszkadza i ogranicza przestrzeń. Najlepiej byłoby odkręcić sam filtr i spuścić olej...ale i bez tego zabiegu można przeprowadzić całą wymianę.

Powodzenia dla Wszystkich których czeka wymiana napinacza. Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 09:51   #18
gozdziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2008
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1.8 TDCI -100KM
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Panowie dwa szybkie pytania:

Czy w silnikach TDCI wymiana paska wyglada tak samo jak w TDDI?

Czy dalo by rade dokonac wymiany od gory i co najwyzej z boku kola usuwajac nadkole?(padl mi pasek auto stoi tam gdzie padlo )?

z gory dzieki
gozdziu
gozdziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 10:52   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Cytat:
Napisał gozdziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie dwa szybkie pytania:

Czy w silnikach TDCI wymiana paska wyglada tak samo jak w TDDI?

Czy dalo by rade dokonac wymiany od gory i co najwyzej z boku kola usuwajac nadkole?(padl mi pasek auto stoi tam gdzie padlo )?

z gory dzieki
gozdziu
Tak samo, jedyna roznica czy masz klime czy nie.
Musisz dostac sie od spodu bo tam jest napinacz paska wielorowkowego, ale zrobisz to bez podnosznia auta, (jezeli nie masz oslony pod silnikiem).
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 22:54   #20
driver110
ford::average
 
Avatar driver110
 
Zarejestrowany: 09-01-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: FORD GRAND C-MAX
Silnik: 2.0 tdci 120 kW
Rocznik: 2012
Postów: 116
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Nie ma nic gorszego niż WD 40 do łożysk, zapychanie smarem stałym nic nie daje,gdyż łożyska są uszczelniane i nie da się smaru tam napchać.
Tylko wymiana na nowe rozwiąże problem.
Luzy na łożysku w każdym przypadku powodują większe usterki niż wymiana danej części z szumiącym łożyskiem.
driver110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.