Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2005, 10:04   #1
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie Nie zawsze działający centralny zamek

Witam. Mam problem z centralnym zamkiem. Wszystko zaczęło się od wstawienia auta do komisu przeze mnie. Potem przeszła mi chęć sprzedaży i po dwóch tygodniach go zabrałem. Od tego czasu szwankuje centralny. Tzn z pilota nie zawsze działa. Po nocy zw łaszcza. Jak autko się rozgrzeje wszystko jest OK. Zauważyłem, że problemem są chyba drzwi kierowcy gdyż jak zamykam auto kluczykiem zamykają się tylko drzwi kierowcy. Zamykając drzwi od strony pasażera zamykam wszystkie poza drzwiami kierowcy. Dodam jeszcze, żę klamka od strony kierowcy działa wyraźnie ciężej niż inne. Jak wspomniałem zdarza się to zwłaszcza jak auto jest zimne. Co ciekawe czasami zdarza się, że wysiadam z auta, trzaskam drzwiami i sam rygluje się samochód i włącza alarm.

Życzę Wam Spokojnych i szczęśliwych Świąt

__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2005, 10:20   #2
lookas
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Postów: 59
Domyślnie

moze w komisie ci cos podmienili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lookas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2005, 10:23   #3
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie

No właśnie tego się boję bo mieli w komisie mondeo należące do komisu i może czegoś im brakowało gnojom.
__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2005, 11:33   #4
lookas
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Postów: 59
Domyślnie

,curchuck, to podjedz do nich i ich zdrowo o.....dol a poszukaj jakis sladow i sie upewnij czy faktycznie cos podmienili
lookas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2005, 22:16   #5
MicKiewicz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2005
Skąd: Krakow, Jaslo
Postów: 14
Domyślnie

mi sie podobnie zaczelo kiedys dziac nagle i bez powodu, wiec niekoniecznie to musi byc kogos wina... niektore drzwi rozkrecałem i probowalem dawac WD 40 (co nie bylo najlatwiejsze dla mnie), w tej chwili mi sie zacinaja od czasu do czasu, wtedy musze zamykac kluczykiem od strony pasazera i jest ok
__________________
Ford Mondeo 1.8 kombi Automat - BRC Sequent 24, alufelgi
Kraków/Jasło
MicKiewicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2005, 22:32   #6
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Mi zaczęły szwankować kilka dni temu, jak przyszły mrozy na przemian z roztopami. Z pilota nie zawsze chcą się zamykać, a otwierają się zawsze. Kluczykiem na szczęście na razie zamykają się wszystkie (od strony kierowcy), a jak stwarzają problem to od strony pasażera nie działa zamykanie na resztę furtek. Podobnie od środka. Jak rozgrzeje się auto, to nie ma problem z centralnym.
Jak zdechnie to dopiero wtedy rozbiorę drzwi.
Acha mam zamki z pojedynczym ryglowaniem (podwójny pewnie jest lepiej wykonany).
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2005, 23:00   #7
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

U mnie też w tym roku po raz pierwszy zaczął centralny zamek często różne "harce" wyprawiać jak pojawiły się mrozy. Na przykład zamknął się sam w kilka minut po otwarciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zeszłym roku zdarzyło się to raz czy dwa, w tym roku juz częściej. Ale nie zacina się zupełnie i również po rozgrzaniu auto wszystko jest OK, więc pewnie masz to samo. Gdzieś dostało się za dużo wilgoci i system "wariuje".
Mi to na razie nie przeszkadza - najwyżej muszę dwa razy z pilota zamknąć i otworzyć, albo działa pilot w kluczyku a ten od alarmu nie, ale nie jest to na tyle uciążliwe, żeby rozgrzebywać drzwi i to w taką pogodę.

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2005, 06:27   #8
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie

Mam zamki z podwojnym ryglowaniem. Tez nie chce mi sie babrac w tym w taka pogode. Widze ze to czesta przypadlosc mondziakow. Szkoda. Trzeba sie przyzwyczaic. Latem wyschnie. Bedzie lepiejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2005, 22:02   #9
mirut
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 53
Domyślnie

No to ja wam powiem że mam MK I i z tym zamkiem zaczeło sie tak.. Na początku (jak kupiliśmy używany) działał zamek centralny z obu stron ( bo nie mam na autopilota, tylko kluczykiem) po krótkim czasie centralny od strony kierowcy przestał działać. Nie był to jakis wielki problem. Ale kiedy juz od strony pasażera nie mogłem zamykać centralnie to się już zdenerwowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Próbowałem to naprawic poprzez rozebranie prawych drzwi. Ale niestety nic nie zdziałałem. Nie dawno znalazłem to forum, więc przeczytałem bardzo dużo postów na temat centralnego. Sciągnołem sobie nawet schemat centralnego. Znowu rozebrałem dzwi ale od strony kierowcy....i też nic nie zdziałałem, bo się okazało że prąd nie dochodzi. Oczywiście bezpiecznik wporządku. No i stanołem bo nie wiem gdzie mam dalej szukac przerwania kabla bo nawet nie wiem gdzie i którędy one idą. Nawet rozebałem kawałek tego materiału wygłuszającego obok nóg, ale i tak nic nie zdziałałem. Chyba trza by było całą tapicere wyjąc żeby znaleźdź to uchybienie. Jak ktoś miał taki sam problem i się z tym uporał bardzo prosze o jakiekolwiek wsparcie, czy to pisemne czy jakies foty gdzie ja mam szukac tych kabli bez rozbierania calej tapicerki. Nie jestem jakimś tam specjalistą elektrykiem, ale z prądem miałem do czynienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
mirut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2005, 12:21   #10
impactom
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2004
Skąd: Łódź
Postów: 140
Domyślnie

Centralny zamek to chyba problem MK jedynek.
U mnie zaczeło się wczoraj.
Jak próbowałem otworzyc z pilota to otwierał sie i ryglował, otwierał i zaraz ryglował i tak bez końca dopuki nie otworzyłem z kluczyka lub nie wyczułem momentu jak otwierał.
I to samo przy zamykaniu, jak zamknołem to sam otwierał i zaraz zamykał i otwierał i zamykał - i przy zammykaniu działo sie tak nawet jak zamknołem z kluczyka. W koncu za któryms razem udoło mi sie zamkac na dobre i nie otworzyły sie.Zauważyłem ze tylne dzrwi sa czały czas zaryglowane - wiec problem leży wchyba w nich. Mam dzisiaj do pojezdzenia i zobaczymy czy to kwestia zimnego wozu czy tez problem lezy w samym uszkodzonym zamku.


A zapomniałem dodac ze alarm wydaje mi 5 sygnałów - do tej pory dawał 1 na zamkniecie i 2 na otwarcie. moze to cos z alarmem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo MKI '95r,
1,6, 16 V, hatchback, bordo metalik,
CB Midland 1001Z,
antena Alan Midland,
Komarek Rozamet 2352 (pierdolot)
impactom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.