Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2008, 19:13   #1
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Dźwięk zaworów a jakość paliwa...?

Witam!

Moja Foczka troche zaczęła marudzić. Cierpi na dwie dolegliwości...

Pierwszą jest świerszczący dźwięk pracy zaworów. Pojawia się on wyłącznie na bardzo niskich obrotach (pomiędzy 1000 a 1150 obrotów) przy mocnym dodaniu gazu. Rzadko korzystam z tej partii obrotów, ale wcześniej coś takiego się nie pojawiało... Mechanik stwierdził, że to dźwięk dochodzący z zaworów i spowodowany może być kiepską jakością paliwa. Problem w tym, że ostatnie dwa baki do pełna zatankowane były paliwem BP Ultimate. Mechanik zalecił zatankowanie paliwa Shell V-Power, a przed tym wlanie dodatku czyszczącego wtryski itp. O ile paliwo mogę wlać, nie ma sprawy, o tyle ten dodatek źle mi się kojarzy. Co o tym myślicie? Poza wspomnianymi "świerszczeniami" silnik pracuje bezbłędnie. Auto ma przejechane 110 tyś km.

Druga sprawa znajduje się w [link=http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=9&t=44669:rvsn6ohi]następnym[/link:rvsn6ohi] wątku dot. wentylacji.

Marek

mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 20:01   #2
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie Re: Dźwięk zaworów a jakość paliwa...?

Może to być paliwo, ale nie sądzę. Taki dźwięk świadczył o małej ilości oktanów w starych autach, gdzie zapłon był ustawiany przy pomocy lampy stroboskopowej. Wynikał od ze stukowego spalania. W nowych samochodach zapłon jest ustawiany w sposób ciągły w zależności od obciążenia silnika, jakości paliwa i kilku innych czynników. Coś takiego nie powinno się dziać. Ja raczej szukałbym przyczyny w elektronice. Może padł właśnie czujnik spalania stukowego. Podłącz się do kompa. Spalanie stukowe jest groźne, może wypalić gniazda zaworów, bo odbywa się przy zwiększonej temperaturze. Dodatków do paliwa bym nie dawał, jeśli jest podejrzenie zatkania wtryskiwaczy lepiej oddać je do czyszczenia i po kłopocie.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 20:12   #3
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Re: Dźwięk zaworów a jakość paliwa...?

Nie stwierdziłem żadnych objawów spalania stukowego. Jutro zatankuje tego V-powera, akurat bede kolo Shella przejezdzal, niech będzie. Zobaczę co się będzie działo, jeśli dalej to samo to pojade do serwisu forda. Póki co pozostaje mi unikać tak niskich obrotów...
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.