Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2016, 07:34   #1
kubczyk85
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-07-2016
Skąd: Jelenia Góra
Model: Honda Civic
Silnik: 1.5
Rocznik: 1992
Postów: 0
Domyślnie S-max szykam i co wy na to ?

Witam
Również od jakiegoś czasu szukam S-Maxa i przeraża mnie ilość kłamstw, oszustw i naciągaczy. Przecież to jest chore, żeby człowiek nie mógł przejrzeć ofert i nie doszukiwać się w każdej co jest z nią nie tak, ba w niektórych nawet nie trzeba się doszukiwać. Każdą ofertę sprawdzam wręcz jak paranoik: kim jest sprzedawca, czy już coś o nim gdzieś pisali, jeżeli nie znalazłem po nazwie, to może po adresie email, albo po nr telefonu. Jeżeli nie znalazłem nic złego na jego temat, to mail albo telefon. Na maile niechętnie odpisują, na telefony rozmowa przeważnie wygląda tak samo, wszystko super,cacy, albo samochód przywiozłem dla siebie/szwagra/teścia więc igła...tak podeślę zdjęcia oraz VIN mailem... i cisza.
Ostatnio z ciekawości napisałem do kilku użytkowników allegro wystawiających S-Maxa tylko o podanie nr VIN - nie dostałem żadnej odpowiedzi:
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jeżeli ktoś jest szykuje oferty z przygotowanym własnym szablonem, z przygotowanymi oraz obrobionymi zdjęciami, nie wieżę nie ma czasu odpowiedzieć na maila...

Nie można by założyć oddzielnego działu dot. dealerów, komisów, sprzedawców allegro, w którym dla każdego zakładało by się oddzielny post, podawało jego dane (nazwa,adres firmy, nr telefonu, email) i użytkownicy mogliby w danym poście umieszczać linki do aut oraz dane które otrzymali, bądź uwagi na temat konkretnego sprzedawcy. Myślę, że ułatwiło by to innym kupującym weryfikowanie ofert oraz samych sprzedawców -nie trzeba byłoby szperać co całym necie.

kubczyk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 07:38   #2
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Ford s-max * 2.0 tdci *163 km* titanium s * 7 osób

Większość z powyżej wklejonych to "znani" sprzedawcy na tym forum. Często ich auta były tu na tapecie i w większości zawsze było nie halo.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 07:50   #3
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford s-max * 2.0 tdci *163 km* titanium s * 7 osób

Cytat:
Napisał kubczyk85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ie można by założyć oddzielnego działu dot. dealerów, komisów, sprzedawców allegro, w którym dla każdego zakładało by się oddzielny post, podawało jego dane (nazwa,adres firmy, nr telefonu, email) i użytkownicy mogliby w danym poście umieszczać linki do aut oraz dane które otrzymali, bądź uwagi na temat konkretnego sprzedawcy
masz to i wystarczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Myślę że najpierw przed szukaniem takich ofert warto sprawdzać po ile takie odpowiedniki chodzą z ich kraju pochodzenia, wtedy nie będziesz wrzucał takich ofert jak te Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Zastosuj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

w razie co, załóż swój wątek
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 07:51   #4
kubczyk85
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-07-2016
Skąd: Jelenia Góra
Model: Honda Civic
Silnik: 1.5
Rocznik: 1992
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford s-max * 2.0 tdci *163 km* titanium s * 7 osób

Dlatego proponowałbym utworzyć oddzielną bazę (dział) takich sprzedawców. Żeby nie szukać po całym forum czy w google, a w jednym dziale.
czeslaw555, podesłany link jest dużym workiem różnych wałków, warto by to jakoś pogrupować.
kubczyk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 07:54   #5
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford s-max * 2.0 tdci *163 km* titanium s * 7 osób

masz okazję się tym zająć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., prościej byłoby założyć "polecane komisy" byłby to krótki wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 08:18   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford s-max * 2.0 tdci *163 km* titanium s * 7 osób

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i jak kolega wyzej zauwazyl, warto zobaczyc ile takie autka kosztuje na "zdrowych" rynkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 08:49   #7
kubczyk85
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-07-2016
Skąd: Jelenia Góra
Model: Honda Civic
Silnik: 1.5
Rocznik: 1992
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford s-max * 2.0 tdci *163 km* titanium s * 7 osób

Nie chodzi mi już o same ogłoszenia do których zamieściłem tu linki. Jak napisałem wcześniej wysłałem do nich email z zapytaniem z czystej ciekawości tego co odpiszą, nie dlatego że jestem zainteresowany. Po prostu uważam, że przed takimi powinno się przestrzegać innych, a ich samych nazwać 'kłamcami' - użyłbym mocniejszego słowa:/ a przykłady tego jak kombinują gdzieś zamieścić.
kubczyk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 14:57   #8
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Ford s-max * 2.0 tdci *163 km* titanium s * 7 osób

Cytat:
Napisał stingerA6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większość z powyżej wklejonych to "znani" sprzedawcy na tym forum. Często ich auta były tu na tapecie i w większości zawsze było nie halo.
Ja bym powiedział że większość naszych ulubieńców oczywiście w cudzysłowie którzy lubią gościć w korygowanych itp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załatw viny to pobawimy się z nimi lecz nie wróży to nic dobrego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 15:54   #9
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: S-max szykam i co wy na to ?

ale nie rozumiem w czym problem - ktoś nie chce podać vinu, po prostu KONIEC TEMATU i szukasz dalej chocby nie wiem jakie złoto było! ludzie kupują auta, nie wszyscy kupują paździe, ludzie podają viny, choć nie wszyscy. taki jest świat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dlatego jedna sprawdzona rzecz wg mnie - nie wydzwaniać do sprzedających i zadawać miliona pytań i wisieć 30 minut na słuchawce, tylko krótkie pytanie - proszę o vin. zalezy mu na sprzedaży i nie ma nic do ukrycia, to Ci prześle. Jak nie, to wiesz że szukasz dalej i już. Sprawdzasz, i wtedy umawiasz się na rozmowę dłużsżą i wizytę.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 13:24   #10
kubczyk85
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-07-2016
Skąd: Jelenia Góra
Model: Honda Civic
Silnik: 1.5
Rocznik: 1992
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-max szykam i co wy na to ?

Może ktoś będzie zainteresowany. Dostałem odpowiedzi z dwóch aukcji:
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nr VIN: WF0SXXGBWSDJ00136
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Aktualny przebieg auta 182 tys. Nr.Vin WF0SXXGBWSAU32461
kubczyk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.