Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2006, 08:25   #11
markotek
ford::beginner
 
Avatar markotek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-02-2006
Skąd: Kraków
Model: S-MAx /Fiesta MKIV
Silnik: 2.5 T / 1,25 + LPG
Rocznik: 2008 / 1999
Postów: 22
Domyślnie

Witam
Z tego co piszesz Adi to wgląda na klasyczny przypadek otwartego termostatu nagrzewasz auto i potem jedziesz z równomierna prędkością a woda biega cały czas po dużym obiegu.
Miałem ostatnio taki sam objaw u siebie kartoniki w zimie na przód coby w autku sioe zagrzało. Po wyminie akumulatora i uczeniukomputera magicznie sie uruchomił termostat i zaczeło dziqłać OK ale po jakichś 1000km termostat przestał sie otwierac tym razem i stwierdziłem że czas juz go wymienić. Jeśli chodzi o temp na wskaxniku przedzialu temp nie znam ale u mnie włanczał sie wentylator na końcu białego pola przed wejściem w pole normal. Przy okazji wymiany termostatu poszedł równiez czujnik do wymiany bo za jednym rozbieraniem odrazu stwierdziłem że sie to zrobi. Teraz wentylator włancza sie na wyskości litery M mniejwiejcej w jej połowie i pracuje do Literki R Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. wygląda że jest wsio OK. Sugeruje wymienic termostat.

__________________
Bądź NIEBIESKI-zarejestruj się

jest
był http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/58653
był http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/60565
markotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 08:42   #12
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

no ja jak miałem tekture zainstalowaną to tez mi sie wentylator w okolicach M właczał i chłodził az do R opadło ale teraz nie podskakuje nawet do R wiec szanasa na wentylator kipsciutka!

wiec zamawiam chyba dizs wszytsko u Jacka!

pozdrowionka!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 10:32   #13
waldezk
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 16-09-2004
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 246
Domyślnie

mi, po wymianie termostatu i czujnika od wskaźnika, stoi :fcp2 na środku, wentyl włącza się jak jest wskazówka na końcu literki L
__________________
Pozdrawiam, Waldek.
waldezk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 10:47   #14
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

waldezk a ten czujnik to czujnik temaratury cieczy wkrecany w głowice czy jakis ten czujnik do odczytu(tam ponoc jakies 3 sa-tak słyszałem i czytałem...)
i czy to jakos pod reką?bo ja w sumie to nawet nie patrzyłem gdzie ten termostat bo i tak na oko to pod ta maska nie ma gdzie reki wsadzic wiec gdzie by nie byl to chyba ciasno?

ty sam wymieniałeś i termostat i czujnik?

p.s. a palił ci wiecej przed wymiana termostatua teraz mniej-widze ze LPG nie masz,wiec benzynki?
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 11:00   #15
waldezk
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 16-09-2004
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 246
Domyślnie

adi, ten pod termostatem wymieniłem, ten pionowy jest od kompa, i są dwa.
__________________
Pozdrawiam, Waldek.
waldezk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 11:37   #16
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

a jaki jest koszt tych czujników?i który za spalanie odpowiada???bo daje ponoć sygnał na komputer i ten daje albo bogatsza albo biedniejsza mieszankę!?!
termostat sam wymieniałeś i co ze spalaniem-bo na te pytania nie odpowiedziałeś?
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 12:08   #17
waldezk
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 16-09-2004
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 246
Domyślnie

koszt czujnika nie pamietam bo już ponad ładny roczek minął od wymiany, czujnik coś koło 30plnów, termostat sam wymieniłem, wyciągnąłem płynu ze 2 litry z układu, i wymieniłem bez utraty kropelki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spalanie myśle że zmalało, hmmm ale po mieście to mi chyba koło 12 bierze,
na wakacje w zeszłym roku trasa L-ca Międzyzdroje wyszło coś koło 7,6
w tym ze 3 korki na trasie, prędkość tak do 130, wyprzedzanie to wiadomo więcej,
nie zarzynam go bo tylko niestety 90 kucy

[ Dodano: 2006-04-03, 13:12 ]
aaa, tego od kompa nie ruszałem, miernikiem jak sprawdzałem to wyszło że jest ok.
__________________
Pozdrawiam, Waldek.
waldezk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 12:17   #18
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

czyli ja najapier wymienie termostat,zobacze so sie bedzie działo-tzn jakie wskazania i jakie spalanie,a jesli sie okaże ze nadal zle wskazuje to wymienie czujnik i musi smigać!!!

co do spalania to chyba norma bo moj tata ma 1,8 i tez ok 12 mu pił w miescie!

ale pytałem czy odniosłeś wrażenie po tej wymianie termostatu ze mniej ci paliło autko w miescie np podczas codziennej jazdy?
bo ja jak na zimę zakryłem wlot powietrza i tak "lepiej"mi sie dogrzewał to wydaje mi sie ze ok 1litr mniej palił niz wczesniej,teraqz odkryłem i zobaczymy ile bedzie do czasu jak nie zmienie termoststu-pewnie w sobotę!

pozdrowionka!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 12:25   #19
waldezk
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 16-09-2004
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 246
Domyślnie

adi, nie zalewałem do pełna to ci dokładnie nie powiem, napewno pali mniej, wymieniłem dlatego, że nie miałem praktycznie ogrzewania, termostat był otwarty nonstop,
no i wskaźnik głupoty pokazywał.
W tym roku w zimie w Karpaczu jak byłem to noc przed wyjazdem było -20, rano wsiadłem odpaliłem i po kilku munutach już było gorąco i silnik nagrzany,
nie musiałem tektury wsadzać.
__________________
Pozdrawiam, Waldek.
waldezk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 13:08   #20
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

no to ja juz nie wiem co ja mam walniete!!!!!

ja ogrzewanie czy z tektura czy bez tez mam i miałem!!!!i to dobre!!!!tyle ze na wskazniku miałem -tak jak pisałem -bardzo niskie wskazania!!!!

wiec mzoe ja mam termostat ok?????ale z drugiej strony czemu by sie tak dizłao jak napisąłem to przy tym "gazowaniu"na swiatłach:
"stałem na swiatłach i temp jak do nich dojechałem miałem na N,wcisnałem sobie gaz i tak go trzymałem na ok 3000obr przez cała zmiane swiateł-dosżło do okolic R,ruszyłem tak szybciej bo zaraz mi sie pas konczył za skrzyzowaniem i poźniej jechałem tak ok 80km/h przez ok 0,5-1km i tem znów spadła na N. "

czy to czujnik od wskaźnika czy jednak termostat????

po tym co napisła markotek byłem juz niemal pewien ze to termostat i nawet do Jacka napisałem a teraz juz.... zgłupiałem........


pomocy!!!!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.