Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2019, 17:08   #11
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Cytat:
Napisał Gaius1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z praktycznych rad odbierając autko zerknijcie na pedał sprzęgła czy czujnik jest wpięty a nie np ułamany i przyklejony obok (jeden z chłopaków tutaj na forum tak miał)
Do tego warto poprosić o podłączenie przy odbiorze kompa i pokazanie czy są kolejne błędy.
Mam nadzieję, że odrobinkę pomogłem jak coś to pisz na priv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, a o którym czujniku mówisz? Bo wychodzi, że są 3, jeden zintegrowany z pompą i jego nie kupisz osobno i 2 od wewnątrz.



Tu fotki od pompy sprzegla o ktorych mowil kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . 1 z czujnikiem 2 bez czujnika
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 5de4b5b07c8a15b79e412ae31c04f44e.jpg (73.4 KB, 132 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg f60c05464b739622e488a448dcf1c9e7.jpg (56.3 KB, 110 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 27-03-2019 o 17:29
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 18:00   #12
verbena
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-03-2019
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Gaius1984 dzięki za radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety dzwonili wciskając Zeto wina elektryki i że ta pompa nie działa prawidłowo i że dzwonili do Forda i musi być oryginalna (bez komentarza) spytałam dlaczego nie zamówili pompy Sachs to kierownik stwierdził że zamówił ale też czujnik nie działa. Pojechałam na miejsce i okazało się że owszem zamówili pompę Sachs ale bez czujnika znów więc nic dziwnego że błędy dalej są. Ja znalazłam tą pompę bez problemu bo o tą chodzi prawda nr 6284 605 068? U nich ta pompa niby 420 kosztuje tyle co ford owski oryginał więc coś mi się wydaje że pewnie chcieli dopłaty do oryginału a i tak by tą zamontowali. Nie no po prostu to jakiś śmiech na sali jest mechanik też mówię mu o pompę z czujnikiem a on mi że pompę wymienili a czujnik zostawili ale kurde chyba to wszystko jest zintegrowane tak bo ja już nie wiem. Żeby to człowiek lepiej wiedział co i jak niż ludzie w warsztacie porażka na całej lini.
Gaius1984 a możesz mi jeszcze powiedzieć jak ten drugi czujnik wygląda i w którym dokładnie miejscu przy pedale jest czy zobaczę go od tak nic nie rozbierajac?
verbena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 18:41   #13
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Cytat:
Napisał verbena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz mi jeszcze powiedzieć jak ten drugi czujnik wygląda i w którym dokładnie miejscu przy pedale jest czy zobaczę go od tak nic nie rozbierajac?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] schemat
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 19:58   #14
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Cytat:
Napisał verbena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gaius1984 dzięki za radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety dzwonili wciskając Zeto wina elektryki i że ta pompa nie działa prawidłowo i że dzwonili do Forda i musi być oryginalna (bez komentarza) spytałam dlaczego nie zamówili pompy Sachs to kierownik stwierdził że zamówił ale też czujnik nie działa. Pojechałam na miejsce i okazało się że owszem zamówili pompę Sachs ale bez czujnika znów więc nic dziwnego że błędy dalej są. Ja znalazłam tą pompę bez problemu bo o tą chodzi prawda nr 6284 605 068? U nich ta pompa niby 420 kosztuje tyle co ford owski oryginał więc coś mi się wydaje że pewnie chcieli dopłaty do oryginału a i tak by tą zamontowali. Nie no po prostu to jakiś śmiech na sali jest mechanik też mówię mu o pompę z czujnikiem a on mi że pompę wymienili a czujnik zostawili ale kurde chyba to wszystko jest zintegrowane tak bo ja już nie wiem. Żeby to człowiek lepiej wiedział co i jak niż ludzie w warsztacie porażka na całej lini.
Gaius1984 a możesz mi jeszcze powiedzieć jak ten drugi czujnik wygląda i w którym dokładnie miejscu przy pedale jest czy zobaczę go od tak nic nie rozbierajac?
Tak jak kolega wyżej pisał- czujnika nie przełożysz do innej pompy. Ludzie próbowali i z tego co wiem nigdzie nie zadziałało prawidłowo. Pompa z fabrycznie zgranym czujnikiem to jedyne wyjście (moim zdaniem).
Cena za pompkę 420 zł troszkę jak dla mnie z czapki. Tak jak pisałem 302- to jest cena którą znam.
Czujnik przy pedale jest dość dobrze widoczny. Masz takie "srebrne kółko" i tam powinien siedzieć czujnik.
O 3cim się nie wypowiem bo podobno jest ale u siebie nie znalazłem - ale też nie szukałem namiętnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jeśli macie (mąż, szfagier itd) podstawowe pojęcie o rozbieraniu i składaniu podzespołów. To nie wiem czy nie podziękować kolegom z warsztatu odebrać pieniążki za niewykonaną usługę (masz kwity - nie zrobili roboty niech oddają kasę). Dostęp do tej pompki jest ... kiepski ale da się to zrobić. Z odpowietrzaniem też nie powinno być wielkiego kłopotu bo pompka jest wysoko - ale to też tylko z domysłów bo sam się planuję u siebie za to zabrać jak się zrobi cieplej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 20:26   #15
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Więc sprawa się wyjaśniła są 3 czujniki na pompie jeden, ale nie wiadomo jak jest on podpięty, bo to nie widać, ponieważ znajduję się on od strony puchy. I na schemacie też nie jest to pokazane. I 2 sztuki zamontowane od środka, które można sprawdzić czy bolce plastikowe nie są połamane. Zdjecie 1 wcisnąć pedal sprzęgła i sprawdzić czy bolec jest wysunięty Zdjecie drugie czujnik znajduje się na samej górze.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0527.jpg (82.0 KB, 148 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0531.jpg (80.9 KB, 143 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 27-03-2019 o 20:30
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 20:41   #16
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc sprawa się wyjaśniła są 3 czujniki na pompie jeden, ale nie wiadomo jak jest on podpięty, bo to nie widać, ponieważ znajduję się on od strony puchy. I na schemacie też nie jest to pokazane. I 2 sztuki zamontowane od środka, które można sprawdzić czy bolce plastikowe nie są połamane. Zdjecie 1 wcisnąć pedal sprzęgła i sprawdzić czy bolec jest wysunięty Zdjecie drugie czujnik znajduje się na samej górze.
Dzięki za zdjęcia - będzie mi teraz łatwiej u siebie szukać

Co do czujnika przy pompie :/
Jedyna metodo to lekko wybebeszyć autko i zobaczyć czy kostka wpięta, a może się buja na trytce obok.
Sprawdzić nr części czy jest fabrycznie z czujnikiem czy może Janusz nam nie przełożył starego czujnika bo tak "jest taniej"

Na zdjęciu :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Widok pompy z miejsce na wpięcie kostki - może komuś ułatwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kojarzy ktoś czy przy skrzyni jest może kolejny czujnik ?
Bo mam kłopot - naprawdę zaprzyjaźniony mechanik robił przy sprzęgle ale twierdzi, że nie ruszał pompy. Nie mam powodu, żeby mu nie ufać, jednak objawy dokładnie jak przy uszkodzeniu czujnika na pompie :/
Czy coś może przy skrzynie nie "stykać" ??
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 21:20   #17
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Cytat:
Napisał Gaius1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za zdjęcia - będzie mi teraz łatwiej u siebie szukać

Co do czujnika przy pompie :/
Jedyna metodo to lekko wybebeszyć autko i zobaczyć czy kostka wpięta, a może się buja na trytce obok.
Jutro zobaczę jeszcze jak to wygląda od strony komory silnika. Co do 2 czujników to nie trzeba nic wybebeszać, trochę jogi i ręką można sprawdzić czy czujniki siedzą prawidłowo. Fotki robiłem dzisiaj wieczorem dla Kolezanki żeby mogła sprawdzić. Na innym schemacie jest czujnik polozenia pedalu sprzegla i znajduje sie na puszce [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale u mnie go nie ma jest tylko czujnik cisnienia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] No i w konicu sie wyjasnilo na podanym linku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widac pompe ktora znajduje sie kolo serwa z prawej strony ale zeby sprawdzic , to trzeba zdjac podszybie

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 27-03-2019 o 21:39
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 22:25   #18
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jutro zobaczę jeszcze jak to wygląda od strony komory silnika. Co do 2 czujników to nie trzeba nic wybebeszać, trochę jogi i ręką można sprawdzić czy czujniki siedzą prawidłowo. Fotki robiłem dzisiaj wieczorem dla Kolezanki żeby mogła sprawdzić. Na innym schemacie jest czujnik polozenia pedalu sprzegla i znajduje sie na puszce [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale u mnie go nie ma jest tylko czujnik cisnienia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] No i w konicu sie wyjasnilo na podanym linku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widac pompe ktora znajduje sie kolo serwa z prawej strony ale zeby sprawdzic , to trzeba zdjac podszybie
filmik dobry - niestety inny typ silnika
Tylko uprzedzam to moje poszukiwania na "sucho" ale chyba w weekend zabiorę się za demolkę pod maską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U nas w 1.6 EB PODOBNO ta pompka znajduje się pod akumulatorem - wyjmę rozbiorę całe leże aku i zobaczę co tam u mnie słychać.

Co do filmików- jest film opisujący wymianę alternatora - podobno do wyjęcia od dołu - sorry grzebałem 2 dni - nie ma opcji wyjąć od dołu, jak głupi grzebałem godzinami bo "wyjąć od dołu". efekt zdjęcie łapy silnika uniesienie motoru do oporu i wtedy spokojnie wychodzi.

Tak, że sorry nie atak na Ciebie - ale filmy z Yt ostatnio mnie mocno usztywniły

P.S.
Co do alternatora - miałem złotą radę przy niskim ładowaniu - wyjęcie i oddanie do regeneracji + robocizna = 550 zł
Używka na Alllledrogo 91zł - robocizna "0" - różnica do przeliczenia samodzielnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak by ktoś potrzebował chętnie podpowiem, gdzie są niespodzianki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 04:17   #19
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Cytat:
Napisał Gaius1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
filmik dobry - niestety inny typ silnika
Tylko uprzedzam to moje poszukiwania na "sucho" ale chyba w weekend zabiorę się za demolkę pod maską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U nas w 1.6 EB PODOBNO ta pompka znajduje się pod akumulatorem - wyjmę rozbiorę całe leże aku i zobaczę co tam u mnie słychać.
Tu pokazane dokladnie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 28-03-2019 o 04:20
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 09:20   #20
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,370
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Cytat:
Napisał Gaius1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
filmik dobry - niestety inny typ silnika
to żeś mnie trochę zawiódł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoje plany wymiany pompy właśnie tworzyłem na podstawie tego filmiku.
Liczyłem że w 1.6EB będzie chociaż podobnie.

Z drugiej strony, patrzę na ten filmik z ST i że wystarczy wyjąć aku i jest nawet lepiej niż w TDCi?

Ostatnio edytowane przez edmun ; 28-03-2019 o 09:29
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.