Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2010, 05:51   #1581
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał imoti8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego ma po prostu walniętą uszczelkę pod głowicą i robi poduszkę na bloku silnika ja tak miałem !!
i właśnie mnie to dziwi bo gdyby coś było nie tak to w obydwu by słabo grzało lub wcale a tu jak pisałem tył daje zdrowo a przód się schładza

BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 07:11   #1582
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał marcinpomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tez mam taki problem tył dział super leci ciepłe powietrze a z przodu zimne. Naprawiłem pompkę obiegową, wymiana filtru pyłkowego, inny panel klimatronik, diagnostyka vag( 0 błędów) silnik nagrzewa się w 15 min do 90stopni. I dalej leci zimne powietrze z przodu.
Trzeba sprawdzic klapę grzania przód VAGiem, Klima-> Bloki pomiarowe -> blok 3 .
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 09:28   #1583
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

hmmmmm,czy my rozmawiamy o sterowaniu(otwieranie,zamykanie)klapami sterującymi nawiewami?? (klimatronik)
no niewiem,tak to zrozumiałem??
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 09:52   #1584
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał BBK66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmmmmm,czy my rozmawiamy o sterowaniu(otwieranie,zamykanie)klapami sterującymi nawiewami?? (klimatronik)
no niewiem,tak to zrozumiałem??
Stefano wie co pisze zacinaja sie czesto
Cytat:
Napisał BBK66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał imoti8 Zobacz post
Kolego ma po prostu walniętą uszczelkę pod głowicą i robi poduszkę na bloku silnika ja tak miałem !!
i właśnie mnie to dziwi bo gdyby coś było nie tak to w obydwu by słabo grzało lub wcale a tu jak pisałem tył daje zdrowo a przód się schładza
I to też pewnie się zgadza są to objawy padniętej uszczelki pod głowicą lub pompy wody jeśli to pompa to odepnij pompke ebera i zacznie się przegrzewać

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 31-12-2010 o 09:55
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 10:01   #1585
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

dzięki,przekaże mu to a co do klap po prostu chciałem się tylko upewnić czy o tym samym rozmawiamy
dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 16:24   #1586
Pawel Sleper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Corby/Zamosc
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDII
Rocznik: 1998
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam.
Mam taki problem z dogrzewaczam D3WZ. Rok temu dzialal bez problemu, ale przyznam że troche kopcił.W tym roku po zwarciu na czujniku spaliło bezpiecznik i klimatronik sam sie wlanczal i wylanczal,bo wymianie bezpiecznika klima zaczela normalnie pracowac ale piec juz nie odpalil. Wyjolem piec,wymienilem świece i uszczelki.A teraz startuje slychac wiatrak,potem chwila ciszy potem zaczyna grzac robi sie cieply troszke dymi i po 1min wylaczna sie. I dalej cisza. Czy dobrze mi sie wydaje że to mogą być dwa problemy:
1.Czujnik płomienia
2.Coś z pompką paliwa bo jakoś jej nie slychać ale bez pompki to by nawet chyba nie odpalał bez podawania paliwa.
Dzieki i wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku.
Pawel Sleper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 17:13   #1587
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam wszystkich serdecznie .Mam problem z Eberspaecherem D5WZ zamontowanym w fordzie mondeo TDCI. Urządzenie zamontowane jest fabrycznie jako dogrzewacz silnika. Nie było nigdy z nim problemów, zawsze odpalało, nie dymiło i nie gasło, aż do teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Postanowiłem rozbudować ten dogrzewacz do pełnego ogrzewania postojowego, tak aby pracowało niezależnie od silnika. Zamontowałem więc dodatkową pompkę obiegową płynu, wymieniłem sterownik na taki od D5WS ( który ma możliwość sterowania pompką wody oraz wentylatorem nagrzewnicy ) , dołożyłem mini zegar sterujący , przerobiłem wtyczki zasilające . Wszystko jest podłączone tak jak powinno być, ale niestety ogrzewanie nie odpala. Po załączeniu albo z zegara , albo czujnikiem temperatury ( jako dogrzewcz ) podejmuje dwukrotną próbę odpalenia , która za każdym razem kończy się kopceniem na biało i kapaniem paliwa z tłumika . Wiem, wiem, to klasyczny objaw braku zapłonu paliwa spowodowany awarią sztyftu grzejnego lub sitka sztyftu. Niestety przyczyny te wyeliminowałem, sitko założyłem nowe, sztyft wymieniłem na nowy, nawet sterownik D5WS wymieniłem na inny, myśląc że jest uszkodzony. Niestety żaden z tych zabiegów nic nie pomógł. Sprawdziłem napięcie zasilana sztyftu żarowego podczas rozruchu i wynosi ono pomiędzy 6 a 6,5V , czyli wszystko w normie.
Kiedy skończyły mi się już pomysły założyłem z powrotem oryginalny sterownik D5WZ, i o dziwo na tym sterowniku ogrzewanie odpala jak marzenie. Napięcie zasilanie sztyftu waha się pomiędzy 6,1 a 6,5 V , czyli wręcz identycznie jak na sterowniku D5WS .
Co więc może być przyczyną ?
Po włożeniu sterownika D5WS do urządzenia raz udało się je uruchomić , ale późnij wszystko wróciło do normy ( biały gryzący dym i paliwo z tłumika ).
Czy sterownik D5WS może mieć jakiś inny tryb odpalania niż D5WZ ? Bo świeca , sitko, i komora spalania chyba są identyczne od obu typach urządzeń D5WZ i D5WS ?
Może ktoś miał podobny przypadek, albo zna rozwiązanie problemu.
Proszę o pomoc bo już mam mętlik w głowie.
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 19:35   #1588
marcinpomo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2010
Skąd: polska
Model: sharan
Silnik: tdi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba sprawdzic klapę grzania przód VAGiem, Klima-> Bloki pomiarowe -> blok 3 .
tak zrobiłem a oto co pokazał mi komputer:
-bez zapalonego silnika :

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- gdy silnik jest zapalony:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i jeszcze co udało mi się zaobserwować to obydwa ważę wpadające do nagrzewnicy są ciepłe.
marcinpomo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 16:30   #1589
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał marcinpomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak zrobiłem a oto co pokazał mi komputer:

.........
Sorry, blok 3 pokazuje silniczki wentylatorów przód i tył, a klapa od temperatury to blok 6 poz 1.
Przyciskaj w dół i w górę HI - LO, klapa ma chodzić 0-100 % i aby grzało HI, musisz mieć wartość w pierwszym oknie jak się nie mylę 0%.

Cytat:
Napisał Pawel Sleper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Mam taki problem z dogrzewaczam D3WZ. Rok temu dzialal bez problemu, ale przyznam że troche kopcił.W tym roku po zwarciu na czujniku spaliło bezpiecznik i klimatronik sam sie wlanczal i wylanczal,bo wymianie bezpiecznika klima zaczela normalnie pracowac ale piec juz nie odpalil. Wyjolem piec,wymienilem świece i uszczelki.A teraz startuje slychac wiatrak,potem chwila ciszy potem zaczyna grzac robi sie cieply troszke dymi i po 1min wylaczna sie. I dalej cisza. Czy dobrze mi sie wydaje że to mogą być dwa problemy:
1.Czujnik płomienia
2.Coś z pompką paliwa bo jakoś jej nie slychać ale bez pompki to by nawet chyba nie odpalał bez podawania paliwa.
Dzieki i wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku.
Wczoraj rano w Sylwestra, robilem taki piecyk D3WZ naszemu koledze z forum i miał takie same objawy jak ty. Test szedł prawidłowo, przemuch wentylatora, grzanie świecy itd., a zapalac nie chcał. Diagnoza wykazała błąd 48, przerwa w obwodzie pomki paliwa.
Rzeczywiscie, jeden z konektorów na pompce dostał wilgoci i troszkę widać nie kontaktował, bo podzieleniał. Test pomka przechodziła pomyslnie, ale jak juz dostawała od sterownika konkretne impulsy napiecia, to niestety kicha.
Wymiana obydwu konektorów zeńskich na kabelkach zasilających przy pompce i nałozenie na wszysko oryginalnych szczelnych gumek rozwiązało ten temat.

Polecam wiec sprawdzić dokładnie obwód pompki.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 01-01-2011 o 16:50
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 16:43   #1590
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Tomek2907 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich serdecznie .Mam problem z Eberspaecherem D5WZ zamontowanym w fordzie mondeo TDCI. Urządzenie zamontowane jest fabrycznie jako dogrzewacz silnika. Nie było nigdy z nim problemów, zawsze odpalało, nie dymiło i nie gasło, aż do teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Postanowiłem rozbudować ten dogrzewacz do pełnego ogrzewania postojowego, tak aby pracowało niezależnie od silnika. Zamontowałem więc dodatkową pompkę obiegową płynu, wymieniłem sterownik na taki od D5WS ( który ma możliwość sterowania pompką wody oraz wentylatorem nagrzewnicy ) , dołożyłem mini zegar sterujący , przerobiłem wtyczki zasilające . Wszystko jest podłączone tak jak powinno być, ale niestety ogrzewanie nie odpala. Po załączeniu albo z zegara , albo czujnikiem temperatury ( jako dogrzewcz ) podejmuje dwukrotną próbę odpalenia , która za każdym razem kończy się kopceniem na biało i kapaniem paliwa z tłumika . Wiem, wiem, to klasyczny objaw braku zapłonu paliwa spowodowany awarią sztyftu grzejnego lub sitka sztyftu. Niestety przyczyny te wyeliminowałem, sitko założyłem nowe, sztyft wymieniłem na nowy, nawet sterownik D5WS wymieniłem na inny, myśląc że jest uszkodzony. Niestety żaden z tych zabiegów nic nie pomógł. Sprawdziłem napięcie zasilana sztyftu żarowego podczas rozruchu i wynosi ono pomiędzy 6 a 6,5V , czyli wszystko w normie.
Kiedy skończyły mi się już pomysły założyłem z powrotem oryginalny sterownik D5WZ, i o dziwo na tym sterowniku ogrzewanie odpala jak marzenie. Napięcie zasilanie sztyftu waha się pomiędzy 6,1 a 6,5 V , czyli wręcz identycznie jak na sterowniku D5WS .
Co więc może być przyczyną ?
Po włożeniu sterownika D5WS do urządzenia raz udało się je uruchomić , ale późnij wszystko wróciło do normy ( biały gryzący dym i paliwo z tłumika ).
Czy sterownik D5WS może mieć jakiś inny tryb odpalania niż D5WZ ? Bo świeca , sitko, i komora spalania chyba są identyczne od obu typach urządzeń D5WZ i D5WS ?
Może ktoś miał podobny przypadek, albo zna rozwiązanie problemu.
Proszę o pomoc bo już mam mętlik w głowie.
Pozdrawiam
Aż zajżałem do swoich notatek, napęcie na swiecy powinno być 6,5 do 7,2 V, ale to jest zalezne od wydolnosci tranzystora sterującego śwecą i oczywiscie kondycji samej świecy, jak już stara to pobiera mniejsze obciązenie, W pierwszej fazie grzania bierze najwieksze obciążenie pózniej to spada o około 2-3 A.
Obydwa sterowniki sa takie same, tylko maja wgrany inny soft i oczywiscie czynne dodatkowe piny w D5WS, a ta niewielka jak piszesz róznica w napięciach moze byc przyczyną tzw, temperatuty krytycznej pozwalającej na zapłon oleju napedowego.
Jak w poniedziałek znaję chwilę czasu. to jeszcze raz zmierzę te napięcia podczas grzania w obydwu takich sterownikach .
Jak dalej nie pójdzie to przyslij sterownik, to wymienią w nim tą koncówke grzania.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 01-01-2011 o 17:15
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.