Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2017, 20:15   #11
lustro
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2013
Skąd: Koszalin
Model: Focus mk2
Silnik: TDCi 1,6 90km
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Witam Panowie i podczepie się co by nie zakładać kolejnego. Jutro chcę umówić się z mechanikiem i dlatego podpytuje, ponieważ byłem już u kilku i nikt nie odpowiedział dokładnie. Otóż mam objawy takie jak lekkie telepanie budą na biegu jałowym, drgania samochodu podczas przyspieszania w zakresie niskich obrotów, na luzie jak dodam lekko gazu i puszczę go to bujnie budą ( wskazówka obrotów nie faluje ) przy gaszeniu silnika trzęsie budą. Wymieniłem poduszkę silnika ta po lewej stronie. Moje pytanie czy śmiało stawiać na dwumase ( silnik 1,6 TDCi 90 km ). Czy coś innego. Rozmawiałem z jednym mechanikiem i on powiedział, że jak dwumasa drga to komputer reguluje dawkę paliwa wtryskiwaczy żeby wyrównać prace. Samochód podpinany pod kompa i wtryski pracują w normie. Czy to objawy dwumasy? Dodam, że jak kupowałem focusa to poprzednik nie wiedział że jest dwumasa w nim więc na pewno nie robił.


Ostatnio edytowane przez lustro ; 02-07-2017 o 20:50
lustro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 20:38   #12
michał&focus
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-03-2017
Skąd: Mikołajki
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v duratec
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Też kiedyś miałem tą fokę z tym silnikiem, wymieniłem dwumasę, ale była też uszkodzona dolna poduszka sinika, która też daje duże wibracje na kabinę, kupiłem oryginalną za 100zł i wymiana 50zł czas może 30 min,
michał&focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 20:53   #13
lustro
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2013
Skąd: Koszalin
Model: Focus mk2
Silnik: TDCi 1,6 90km
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Dzięki właśnie też to słyszałem z tym, że mechanik mówił o przejmowaniu obciążeń przez tą poduszkę jak dwumasa jest walnięta i dlatego wysiada.
lustro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 22:47   #14
FIGO-26
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: Szamotuły
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Cytat:
Napisał Tyler04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem już ponad tydzień po wizycie u mechanika i mogę chyba już stwierdzić, co było przyczyną opisywanych problemów.
Otóż należało zaktualizować sterownik w PCM, odpowiedzialny za, i tu cytat z wydruku - "Stabilność biegu jałowego rozgrzanego silnika". Gdyby kogoś zainteresowało, nazwa pliku - 63ID2F5MH42.
Mechanik wytłumaczył mi to tak, że Ford programował PCM nie zważając na zużycie podzespołów, innymi słowy, sterował silnikiem tak, jakby był on zupełnie nowy. Podobno było to bardzo powszechne zjawisko w silnikach benzynowych i możliwe, że była przeprowadzana z tego tytułu jakaś akcja serwisowa. W każdym razie mój Focus domagał się aktualizacji.
Pozdrawiam
Kolego kto to ci aktualizował ?
FIGO-26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.