Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2007, 11:39   #111
szimi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2007
Postów: 2
Domyślnie

ja robilem w warszawie takze troche daleko. wysylanie chyba nie ma sensu bo to trzeba pod kompa podlaczyc

szimi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2007, 12:20   #112
chmura
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

Dzieki za info.

Godzinkę temu był kolo który sprawdził mi kompem autko. Oczywiście 100% sterownik pompy wtryskowej. Ale co do kosztów to wcale nie jest to tak tragicznie. Mogło być gorzej. Jak tylko autko naprawię dam znać na forum jak to wyglądało cenowo.

P.S.
Też mieszkam w Wawie ale autko w ST-CACH Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chmura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 15:45   #113
LuckyLuck
ford::average
 
Imię: Lucky
Zarejestrowany: 02-01-2008
Skąd: Kraków/Myślenice
Model: Cruze, 206, focus
Silnik: 2.0, 1.1, 1.8
Rocznik: 2009, 2001, 2000
Postów: 75
Domyślnie

Witam,

Rowniez ostatnio kupilem focusa 1.8 TDDI i po przeczytaniu tego tematu lekko sie zaniepokoilem...

Ale na sam poczatek spytam - jak gdzie i za ile i czy wogole mozna - stwierdzic w jakim stanie jest ta pompa/moduł sterowania - czy da sie jakos okreslic obecny stan tego wszystkiego zeby np wczesniej wymienic, czy tez ogolnie sie jezdzi az padnie i jest wtedy problem?

A jak juz padnie - to da sie jakos to auto odpalic zeby do warsztatu sie dowlec czy pozostaje laweta itp?
__________________
Oby hulało bezawaryjnie!
LuckyLuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 16:09   #114
chmura
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

Witaj,

Z tego co mi mówił elektronik to nie da się tego stwierdzić. Pada podczas jazdy i już. Zostaje hol lub laweta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mi udało się sterowanie naprawić za 850zł, oczywiście bez kosztów demontażu pompy i złożeniu wszystkiego do kupy, bo to jeszcze robią w warsztacie i nie wiem ile krzykną za to. Ale aby nie ładować się w koszta można wyjąć samo sterowanie bez demontażu pompy z silnika, tylko trzeba uważać aby nie urwać taśmy przy zdejmowaniu pokrywy.



P.S.
Dotyczy to aut z lat 1999-2001 (chyba) i nie tylko forda.
chmura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 16:16   #115
LuckyLuck
ford::average
 
Imię: Lucky
Zarejestrowany: 02-01-2008
Skąd: Kraków/Myślenice
Model: Cruze, 206, focus
Silnik: 2.0, 1.1, 1.8
Rocznik: 2009, 2001, 2000
Postów: 75
Domyślnie

Skoro jest to defekt wszystkich aut z danych rocznikow to ford powinien z wlasnej kieszeni przeprowadzic wymiany wadliwych podzespolow - bo jakby nie bylo - nie ulegaja one chyba takiemu zuzyciu jak zwykle elementy eksploatacyjne tylko jest to moduł elektroniczny...a takie rzeczy sie nie zuzywaja raczej - tak mysle - ze to bardziej wada konstrukcyjna niz element zuzywajacy sie.

nikt nie probowal tak do tego podejsc i sie cos niecos rozeznac?

bo inne marki pamietam ze wymienialy masowo u klientow rozne wadliwe podzespoly itp...a tutaj jest ewidentna wada a nie zuzycie jesli mowa o samym module elektronicznym sterującym pompą...

byl taki temat poruszany? Pytam bo Forda Psikusa mam od niedawna stad tutaj tez jestem nowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Oby hulało bezawaryjnie!
LuckyLuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 16:33   #116
chmura
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

Jeśli ktoś ponosi winę to tylko Bosch jako producent pomp wtryskowych.

P.S.
Znam już koszta naprawy:
- moduł sterujący - 850zł / czas naprawy 2h
- robocizna - 700zł / czas pracy 3 dni
a) demontaż i montaż pompy
b) elektroniczne ustawienie pompy już włożonej (kont wtrysku itd)
c) wymiana filtru paliwa
d) wymiana oleju i filtra oleju

Jak ktoś będzie potrzebował kontakt aby naprawić sterowanie i uważa że 850zł to nie drogo za to niech pisze do mnie, chętnie pomogę. Oczywiście osoba naprawiająca sterowanie mieszka w Starachowicach woj. świętokrzyskie.
chmura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 11:23   #117
zibi5490
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie

Siemka wszyscy mnie problem dopadł zaraz po nowym roku.Jeżdżę FF kombi GHIA'99 tddi 90ps
Akcja typu szarpnięcie na wyższym biegu i foczka zdechła na jednym z większych skrzyżowań w Olsztynie podczas szczytu ruchu masakra. Nie pamiętam czy kontrolka od świeczek się zapaliła czy nie ale auto nie odpaliło.
W momencie gdy usilnie próbowałem coś z tym zrobić na pasie obok przejeżdżała taka sama foczka jak moja gość stanął opowiedziałem mu co się stało. Bez namysłu rzucił: POMPA PALIWOWA i dał mi numer do ponoć najtańszego fachowca w PL z Warszawy.
mechanik(olsztyński) stwierdza wadę sterownika sugerując demontaż pompy i wysłanie jej do zaprzyjaźnionej firmy do gdańska koszt miałby się zamknąć w max 3500 :fcp5 a gość z warszawskiej firmy proponuje mi naprawę na miejscu w Olsztynie z dojazdem bez demontażu pompy za 1200+400 dojazd(lub auto na lawecie do niego) pół roku gwarancji, no i mówił że uruchomi auto w pół godziny jeżeli to tylko wada sterownika Wszyscy piszecie że prawie na pewno to sterownik tak diagnozuje też mechanik. Ten ekspert z Warszawy przyjeżdża pojutrze co z tego wyniknie napisze po wszystkim. Do tej pory nie miałem problemów z foczką.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników FF
zibi5490 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2008, 17:20   #118
chary74
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Model: Ford
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie

Tak czytam wasze posty i powoli siwieję. Też mam 1.8 TDDI z 99 :fcp27 i szczerze mówiąc nie dbam o niego. Leję paliwo i jeżdżę. I tak od 8 miesięcy - przebieg 134 tyś. udokumentowany. Co do zapalania to do -5 jest OK, powyżej -10 za czwartym razem z pompowaniem gazem (okolica zadymiona na biało). Przy zapalaniu łapie i gaśnie, trzeba go przytrzymać rozrusznikiem żeby chodził. Nie sprawdzałem świec ani nie wymieniałem filtrów (na 120 tyś auto miało robiony przegląd w Belgi, przy 122 dzwon w tył i do Polski) :fcp20 . Z mocą jest ok, nie słabnie, idzie dobrze. Czy to zapalanie to objaw padania sterownika i lepiej z nim uciekać?
Może ktoś mi doradzi. Pozdrawiam :fcp19
chary74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2008, 20:17   #119
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie

raczej to nie jest kwestia pompy lub jej sterownika. Problemy z odpaleniem to może kwestia słabego akumulatora, a przede wszystkim świece zapłonowe wymagają wymiany
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2008, 12:17   #120
zibi5490
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie

Witam ponownie jestem po reaktywacji mojego ff (1,8 tddi '99) :fcp2
byłem zdruzgotany i prawie wyskoczyłem z butów jak w serwisie forda zaśpiewali mi 8000zł za nową pompę 6300zł za regenerowaną nie powiedziano jednak nic o sterowniku... :fcp27
Mi udało się to TROSZECZKĘ :fcp2 taniej hehe
1200zł sterownik+300zł dojazd do Olsztyna z Warszawy+ 100zł za diagnozę u mechanika "pierwszego kontaktu" hehe bez kosztownego demontażu pompy :fcp2
Jak to określił fachowiec ze stolicy użytkownicy Focusów dzielą się na tych co są przed albo po naprawie wadliwego sterownika, wina tylko i wyłącznie elektroniki.No i że na 500 napraw żadnej reklamacji (zobaczymy...) uruchomił auto w 30 minut i wszystko wyglądało bardzo fachowo.Pozdrawiam wszystkich i życzę szerokiej drogi w razie co... gg12856264
zibi5490 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.