Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2010, 18:14   #1
fantozzi
ford::average
 
Avatar fantozzi
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: focus I
Silnik: 1,8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Jak oprużnić zbiornik, benzyna zamiast ON

Panowie jak spuścić paliwo z foczki 1.8 Tdci. Zalałem dzisiaj benzynę 10l do pustego zbiornika, ale nie odpaliłem, ani nie przekręciłem stacyjki. Trzeba ściągać zbiornik, czy da się prostszym sposobem to zrobić.

fantozzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 20:22   #2
He.
ford::average
 
Avatar He.
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Kuj. - Pom.
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 115
Domyślnie Odp: Jak oprużnić zbiornik, benzyna zamiast ON

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest tego więcej, oczywiście z wykorzystaniem opcji: Szukaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

----------------
Now playing: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
via [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
He. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 21:56   #3
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Jak oprużnić zbiornik, benzyna zamiast ON

ja bym mu walnoł do pełna ropy i 1 l luxu do mieszanki i bym sie nie brudził i tyle!!!!! w zimie celowo dolewa sie benzyny do ropy aby ropa niezamarzła!!!!!
__________________
Było WSK z 200 fiatów nysa moskwicz polonezy daihatsu opele fordy audi vw renault peugeot PB, LPG, DIEZEL .....Jest Peugeot 206 1,4I ;206 2,0HDI ;foca 1,6 TDCI Marzenie to ,,TESLA''
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 22:14   #4
bolo69
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Tyskie
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI,2.0 TDCI
Rocznik: 2014,2018
Postów: 73
Domyślnie Odp: Jak oprużnić zbiornik, benzyna zamiast ON

"w zimie celowo dolewa sie benzyny do ropy" ale 10 litrów to stanowczo za dużo.Spuść wężykiem ile sie da,jak zostanie z 3-4 litry to wtedy do pełna ON.
bolo69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 22:17   #5
fantozzi
ford::average
 
Avatar fantozzi
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: focus I
Silnik: 1,8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Jak oprużnić zbiornik, benzyna zamiast ON

Zanim napisałem, przejrzałem chyba wszystkie posty na ten temat ale nic konkretnego z nich nie wynika odnośnie sposobu opróżnienia zbiornika, a odnośnie wypowiedzi ADIAS to z wcześniej przeczytanych postów wynika że najmniejsza ilość benzyny w ON może spowodować bardzo wysokie koszty naprawy układu paliwowego od 4000 tyś wzwyż. Bo TDCI to nowa technologia bardzo czuła na paliwo, a do starszych modeli TDDi to i owszem na zimę można dolać troszkę benzyny na cały zbiornik paliwa ON. Ale ja wciąż oczekuje nie, kto co by zrobił, tylko jak skutecznie opróżnić zbiornik w jak najprostszy sposób. Bo wężyka przez wlew się nie włoży.
fantozzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 23:16   #6
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Jak oprużnić zbiornik, benzyna zamiast ON

spoko wodza sam dolewałem rożnych specyfików do diesla ale jak 5 minut przed zdechnięciem to mu świeże powietrze zaszkodzi!!!@ sam dojeżdżałem do cpn na tym co miałem nitro rycyna benzyna rzepak to nie jest tak łatwo żeby zabić silnik!!!! chyba że ma raka !!! a wężytk idzie włożyć trzeba mić giętki i go kręcić i piknie wejdzie do dna!!!!
__________________
Było WSK z 200 fiatów nysa moskwicz polonezy daihatsu opele fordy audi vw renault peugeot PB, LPG, DIEZEL .....Jest Peugeot 206 1,4I ;206 2,0HDI ;foca 1,6 TDCI Marzenie to ,,TESLA''
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 12:44   #7
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Jak oprużnić zbiornik, benzyna zamiast ON

Miałem ok 3-4l benzyny w zbiorniku i to latem. Silnik działa od ponad 20 tys km. Jedyna różnica to trochę inny dźwięk silnika. Tyle mu nie zaszkodzi.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 16:57   #8
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,646
Domyślnie Odp: Jak oprużnić zbiornik, benzyna zamiast ON

W FF II gdzie są wtryski Siemensa uklad wtryskowy wytrzumuje nieco więcej "anomalii". W FF I z ukladami Delphi takie operacje nie są raczej wskazane...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 17:19   #9
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Jak oprużnić zbiornik, benzyna zamiast ON

Kolega chyba wyraznie prosił o odpowiedz w jaki sposób opróżnić zbiornik więc proszę nie wypisywać wywodów na temat czy to szkodzi czy nie
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 21:10   #10
fantozzi
ford::average
 
Avatar fantozzi
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: focus I
Silnik: 1,8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Jak oprużnić zbiornik, benzyna zamiast ON

No Panowie 50pln i załatwione razem z mechanikiem opróżniliśmy zbiornik. A teraz jak to zrobić? Podnieśliśmy auto w górę na podnośniku i z przedniej strony zbiornika wychodzą dwa węże gumowe, które łączą się z przewodami metalowymi (biegnącymi do komory silnika) za pomocą złączek dokładnie takich jak przy filtrze paliwa pod maską. Odpinamy złączkę tą o grubszej średnicy, bo ta cieńsza to powrót, dopasowujemy sobie kawałek wężyka, musi być o średnicy zewnętrznej 12mm, zasysamy paliwko i samo leci. Pod koniec trzeba podłączyć ręczną pompkę (kosztuje 15 pln) i jeszcze trochę pompować żeby wszystko wyszło. Podczas odpinania tej złączki opróżni nam się przewód paliwowy, więc zapinamy pod spodem wszystko, opuszczamy samochód do parteru, nalewamy do zbiornika z kanistra właściwe paliwo(miałem kanistry naszykowane 2 po 20litrów), idziemy do filtra paliwa, który jest po maską i odpinamy przewód, który idzie do pompy wtryskowej, w jego miejsce wkładamy nasz wężyk z ręczną pompką i zasysamy paliwko ze zbiornika, a tym samym przepłukujemy filtr, trzeba około 1 litr przepompować. Zapinamy wtyczkę i odpalamy autko i jedziemy próbnie na stacje i dolewamy do pełna.
Teraz wniosek: mając elektryczną pompę paliwa, nie potrzeba mechanika ani podnośnika, wystarczy odpiąć przewód wejściowy do filtra, podłączyć pompę i wyssać trefne paliwo, następnie zalać do zbiornika właściwe paliwo, zapiąć wężyk wejściowy do filtra, a wypiąć wężyk idący do pompy i zassać paliwo ze zbiornika przepłukując filtr. Uwaga byłem pewny, że w zbiorniku jest elektryczna pompa paliwa, ale się myliłem, nie ma, jest tylko wtryskowa, która wszystko ciągnie. Więc przekręcenie kluczyka w pozycje zapłon nie powoduje zasysania paliwa ze zbiornika, następuje to dopiero po rozruchu silnika. Myślę, że ten post jeszcze niejednokrotnie się przyda.

Ostatnio edytowane przez fantozzi ; 22-02-2010 o 21:21 Powód: poprawka stylistyczna
fantozzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.