Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2008, 08:12   #1
Stanisław P.
ford::average
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: opolskie
Model: Focus I
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie skrzypiąca tylna klapa w kombi

Mam pytanie co poradzić na skrzypiącą klapę tylną w moim kombi? Od jakiegoś czasu przy jeździe po nierównym terenie z tyłu słyszę jakieś dziwne skrzypienie. Myślałem, że to skrzypi koło zapasowe ale to nie to. Dziś rano przez przypadek zauważyłem, że z prawej strony jak nacisnę zamkniętą klapę to wydaje ten sam dźwięk, ale nie wiem co może być tego przyczyną? Te dziwne odgłosy pojawiły się od chwili gdy jakiś inny anonimowy "uprzejmy" kierowca przejechał mi na parkingu po prawym błotniku i drzwiach. Po tym zdarzeniu na karoserii pozostały tylko jego ślady w postaci zdartego lakieru bez widocznych wgnieceń. Foczkę mam niecały rok i wcześniej nie kojarzę aby te dźwięki wydawała. Za pomoc z góry dziękuję.

Stanisław P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2008, 09:17   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,513
Domyślnie Re: skrzypiąca tylna klapa w kombi

Na początek posmaruj gliceryną uszczelkę wokół otworu tylnej klapy. Powinno to zlikwidować skrzypienie podczas ruchu klapy wzgledem uszczelki.
Sprawdź czy nie masz luzu na bolcu od zaczepu klapy - ew. owiń taśmą izolacyjną.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2008, 10:45   #3
m3j
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2008
Model: Mondeo Mk4
Silnik: TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Re: skrzypiąca tylna klapa w kombi

U mnie skrzypi gaśnica, a w zasadzie metalowy zaczep na którym gaśnica wisi. Na początku też myślałem, że to klapa.
Pozdrawiam.
m3j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2008, 13:29   #4
Stanisław P.
ford::average
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: opolskie
Model: Focus I
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie Re: skrzypiąca tylna klapa w kombi

Ponieważ rano zlokalizowałem przyczynę (miejsce) powstawania tych skrzypów nie miałem czasu zobaczyć co siedzi pod klapą. Dopiero teraz jak jest widno podniosłem klapę i zauważyłem, że prawdopodobna przyczyną są dwa ograniczniki zlokalizowane po bokach na słupkach, które były mocno wyślizgane. Gdy je wyczyściłem i posmarowałem na pewien czas to ustało. Teraz będę obserwował czy to na pewno ta przyczyna i czy pomogło. Jeśli chodzi o luz przy zamku to sprawdziłem to na samym początku tych skrzypów, ale to nie to. A z posmarowaniem uszczelki tez spróbuję. Dzięki za wskazanie.
Stanisław P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2008, 14:24   #5
pawel_pz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: skrzypiąca tylna klapa w kombi

Cytat:
Napisał Stanisław P.
Mam pytanie co poradzić na skrzypiącą klapę tylną w moim kombi?
Czasami skrzypi ta plastikowa maskownica (osłona klapy z uchwytami do zamykania). Najtańszy sposób to taśma dwustronna i pianka - taka, którą kładzie się pod panele podłogowe. Musisz zdjąć plastikową maskownicę, ułożyć ją na piance, obrysować, dociąć a później zamocować na niewielkich kawałkach taśmy dwustronnej (druga stronę przyklejasz do blachy). Po przykręceniu do klapy plastików możesz ewentualnie usunąć piankę, która wystaje spod plastików.

Pozdrawiam,
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2008, 07:13   #6
Stanisław P.
ford::average
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: opolskie
Model: Focus I
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie Re: skrzypiąca tylna klapa w kombi

Dziękuję za kolejna podpowiedź, choć jak na razie to chyba udało mi się usunąć tę podstawową przyczynę. Po przesmarowaniu tych ograniczników w słupkach auto "zamilkło" w tym pozytywnym znaczeniu. Mam nadzieję, że to pomoże jak nie to będę dalej postępował z waszymi radami. Dziękuję. :fcp2
Stanisław P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2008, 12:09   #7
Stanisław P.
ford::average
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: opolskie
Model: Focus I
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie Re: skrzypiąca tylna klapa w kombi

Mija już prawie tydzień jak zlokalizowałem przyczynę tego skrzypienia i muszę potwierdzić że ustało całkowicie. :fcp26
Stanisław P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2008, 16:47   #8
siena
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2005
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 68
Domyślnie Re: skrzypiąca tylna klapa w kombi

Miałem to samo w swojej foczce. Przesmarowanie tych ograniczników rozwiązuje problem na kilka miesięcy. Jak pojawią się znowu wystarczy jeszcze raz je przesmarować i znowu spokój przez kilka miesięcy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.