Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2008, 18:01   #1
daniels80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Postów: 6
Domyślnie szarpanie i duszenie do 3000obr/min

Drodzy koledzy mam nadzieje że mi pomożecie bo już łapie się wszystkiego czego mogę mój Focus 2000r. 1.6 16V + gaz sekwencja kombi, miesiąc temu zaczął chodzić jakby na trzech cylindrach okazało się że to cewka wymieniłem razem ze świecami i wszystko było Oki aż do przedwczoraj jak na skrzyżowaniu jakby objawy powróciły tylko że na biegu jałowym silnik w miarę stabilnie chodzi, w czasie jazdy przy wciśnięciu gazu zaczyna szarpać i się dusić przy około 3000 obr/min szarpania ustają i tak na każdym biegu, jeżeli naciskam delikatnie gaz samochód w miarę płynie idzie ale to naprawdę delikatne naciskanie gazu, objawy są takie same na benzynie jak i na gazie chociaż powiedziałbym że na gazie gorzej. Wymieniłem świece na nowe NGK i kable wysokiego na syntecha, cewki nie wymieniałem bo miesiąc temu już wymieniałem. Po tej wymianie nic nie pomogło raz pojawił się błąd ale wykasowałem go poprzez wyłączenie klem, pojawił mi się jeszcze raz byłem z tym u mechanika ale mechanik powiedział że nie może odczytać błędu i trzeba jeździć i czekać jeszcze na jakiś błąd, inny mechanik powiedział że to może być czujnik wałka rozrządu a jeszcze inny że znowu cewka.Przejrzałem wszystkie posty związane z tym problemem i żaden jednoznacznie nie mówi co trzeba zrobić a jak mówi to już to zrobiłem Proszę bardzo o pomoc.

daniels80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2008, 18:24   #2
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: szarpanie i duszenie do 3000obr/min Proszę o pomoc.

ja bym sprobowal zalozyc normalne najzwyklejsze swiece motorcrafta - NGK czasami zupelnie nie wspolpracuja z foka...
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2008, 19:13   #3
daniels80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: szarpanie i duszenie do 3000obr/min Proszę o pomoc.

wydaje mi się że nie ponieważ wymieniłem świece na NGK przy okazji wymiany cewki miesiąc temu i do tej pory było oki :fcp5
daniels80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2008, 15:35   #4
daniels80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: szarpanie i duszenie do 3000obr/min

Po ciężkich bojach znalazłem przyczynę znowu cewka.
Na przyszłość polecam innym przy wymianie cewki kupić oryginał.
daniels80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2008, 22:10   #5
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: szarpanie i duszenie do 3000obr/min

daniels80, hehe, jakbys napisal ze zaoszczedziles na cewce to by od razu bylo wiadomo o co chodzi :fcp13
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.