Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2011, 23:49   #1
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Wycieraczka tył - zatrzymuje się podczas ruchu, zatarty mechanizm

Szanowni moderatorzy są tak szybcy, że nie zdążyłem koledze wrzucić foty, gdyż zamknęli temat. Może teraz się uda...

Zatem pismem obrazkowym:-) przedstawiam naprawę wycieraczki w Focusie II. Może kiedyś dorobie jakieś mądre opisy.

No to czas na jakieś opisy, bo widzę kolejne przypadki :-) się zdarzają.

1. Odkręcamy tylną wycieraczkę, czyli śrubkę chyba na klucz 10 i ruszamy ramieniem, aż zejdzie - z umiarem of course.
2. Podnosimy klapę. W wnękach na chyba rękę do zamykania są śruby na torx`a. Wykręcamy je. Potem pociągamy stopniowo na rogach i zaczepy plastykowego poszycia od środka powinny puścić. Z umiarem delikatnie! W ten posób ściągamy poszycie plastykowe.
3. Wykręcamy cały mechanizm od środka - chyba 3 śruby znowu na klucz 10. Naszym oczom ukarze się coś takiego:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie zawalona solą była ta plastykowa obudowa/tuleja co wchodzi w szybę. Udało się ją ściągnąć, obracając delikatnie kombinerkami i można ją było z powrotem założyć. Zatem nie rozwalajcie jej, bo mechanizm pójdzie w kosz.
******************
4. Rozkręcamy kolejnych parę śrubek na torx i odzielamy dwie połówki - elektryczną i mechaniczną. Generalnie nic nie wypadnie, zatem bez strachu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
******************
5. Wybijamy ten wałek na focie poniżej. Uwaga: u mnie szedł naprawdę ciężko! Trzeba zrobić mądre podparcie, aby nie rozwalić obudowy mechanizmu. Ale musi wyjść - zero zegerów itp.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
******************
6. Dzieło zniszczenia/rozbiórki :-)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
******************
7. Część elektryczna
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
******************
6. No to składamy. Najpier oś w imadło i trzeba rozruszać ten mechanizm. U mnie nieźle zardzewiał...nie szło ruszyć GADA. WD-40 i lewo-prawo.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
******************
7. Obudowę czyścimy drobym papierkiem z rdzy, aby wałek zaraz się nie zatarł.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
******************
8. Pocujemy resztę na połysk :-), aby nie było śladów rdzy i rdzawej mieszanki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
******************
9. Smarujemy wszystko porządnie i składamy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
******************
10. To tej obudowy nawaliłem na max smaru:-), aż wychodził bokami, co by sól nie miała gdzie wleź :-)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
******************

No i tyle. Ja już przeleciałem jakieś 30 tysiaków na takie regeneracji i śmiga super. Powodzenia!


JESZCZE JEDNO: OSTATNIO W ASO SŁYSZAŁEM, ŻE BYŁA NA TO AKCJA SERWISOWA, ALE NIE NA WSZYSTKIE ROCZNIKI. Sprawdzcie sobie zanim zacznieci gmyrać.

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 26-06-2011 o 22:18
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 07:55   #2
bartek535
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: Barwałd Górny
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycieraczka tył - zatrzymuje się podczas ruchu, zatarty mechanizm

Wczoraj naprawiałem to samo:-)

Jak narazie działa:-)
bartek535 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 13:31   #3
FIGO-26
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: Szamotuły
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wycieraczka tył - zatrzymuje się podczas ruchu, zatarty mechanizm

mi wywala bezpiecznik tez rozbierałem czysciłem i nic non stop "puk" i po bezpieczniku
FIGO-26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.