Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2014, 18:20   #1
kurax
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Birmingham
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 23
Domyślnie temperatura silnika spada podczas jazdy, silnik nie trzyma temperatury

Witam,
Mam problem 1.8 benzyna po przejechaniu odcinka 60 km na autostradzie z predkoscia 130kmh nie dogrzal silnika zeby wskazowka stala pionie,

wskazówka doszla do poziomu tego ponad kwadracikiem pierwszej kreski.

jednak po jezdzie lekkim korku stanela w pionie potem kolejny szybki odcinek i znowu sporo opadla do tego samego poziomu czy to czujnik czy to moze termostat?

ogrzewanie wyłączone u mnie cieplo 15 stopni.

Obroty sa na poziomie 800 na jalowym


Ostatnio edytowane przez kurax ; 08-03-2014 o 20:53 Powód: zmiana tematu i brak checi nabijania postów
kurax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 22:31   #2
dkrystian
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 57
Domyślnie Odp: temperatura silnika spada podczas jazdy, silnik nie trzyma temperatury

Najprawdopodobniej nie domyka się termostat i chodzi na dużym obiegu dlatego wychładza się w trasie. Na mieście nie nagrzewa się też przypadkiem wolniej ?
dkrystian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 06:50   #3
kurax
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Birmingham
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 23
Domyślnie Odp: temperatura silnika spada podczas jazdy, silnik nie trzyma temperatury

Dokladnie tak jest slaboe grzeje nawet w miescie.
Wiec pozostaje wymienc termostat.
kurax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 20:58   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: temperatura silnika spada podczas jazdy, silnik nie trzyma temperatury

Cytat:
Napisał kurax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Mam problem 1.8 benzyna po przejechaniu odcinka 60 km na autostradzie z predkoscia 130kmh nie dogrzal silnika zeby wskazowka stala pionie,

wskazówka doszla do poziomu tego ponad kwadracikiem pierwszej kreski.

jednak po jezdzie lekkim korku stanela w pionie potem kolejny szybki odcinek i znowu sporo opadla do tego samego poziomu czy to czujnik czy to moze termostat?

ogrzewanie wyłączone u mnie cieplo 15 stopni.

Obroty sa na poziomie 800 na jalowym
Witam

Nieszczelna uszczelka pod głowicą, może być przyczyną powstania małego nadciśnienia w układzie chłodzenia,które będzie zakłócać cyrkulację płynu chłodzącego,powodując spadek temperatury.Ostatnio miałem taki przypadek z silnikiem 1,6l Duratorq-TDCi
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 06:31   #5
kurax
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Birmingham
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 23
Domyślnie Odp: temperatura silnika spada podczas jazdy, silnik nie trzyma temperatury

Nie wystepuje zadny ubytek plynu nic a nic. I jzeli byla by nieszczelna by sie chyba grzal jak szalony?
Czy nie mam racji?
kurax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 21:18   #6
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: temperatura silnika spada podczas jazdy, silnik nie trzyma temperatury

Witam

Tak jak opisałem.Klient miał problem ze spadkiem temp.silnika.Przedmuch na tulei 4-go cylindra.Tuleja miała w jednym miejscu wgłębienie od uszczelki.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 22:54   #7
kurax
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Birmingham
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 23
Domyślnie Odp: temperatura silnika spada podczas jazdy, silnik nie trzyma temperatury

No to najpierw jednak sprawdze tansza opcje kupilem termostat i uszczelki, bo kilka minut po odpaleniu weze na gorze i dole chlodnicy byly cieple
kurax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 20:51   #8
kurax
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Birmingham
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 23
Domyślnie Odp: temperatura silnika spada podczas jazdy, silnik nie trzyma temperatury

No i problem rozwiazany starczyla wymiana termostatu i juz po 5 minutach silnik pieknie sie grzeje a po chwili wskazowka sterczy na samym srodku :-) dzieki wszystkim
kurax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.