Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2005, 19:38   #1
kris30-73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2005
Postów: 3
Domyślnie [Mk1]czy można założyć sterowanie centralnym zamkiem radiowo

Dzień dobry witam wszystkichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mam pytanie otóż mam zamiar założyć centralkę radiową do sterowania centralnym zamkiem auto fabrycznie było wyposażone w sterowanie pilotem na podczerwień ale ono w obecnej chwili nie działa (kupiłem już takie). Centralny zamek działa gdyż wszystkie drzwi się ryglują pojedynczo i podwójnie ale tylko ręczne z kluczyka, więc pomyślałem że może wystarczy zamontować kupioną na allegro za 60-80 zeta tylko czy ktoś potrafił by mi to wytłumaczyć jak to zrobić i czy to w ogóle jest to możliwe czy trzeba od razu zmieniać cały komplet a nie tylko sterowanie. PS byłem w warsztacie od montażu alarmów i nie tylko za taką usługę zawołał sobie 200 złoty czy to aby nie za dużo. Dzięki za wszystkie odpowiedzi pozdrowienia oby bryki nam śmigały Mondeo kombi 1,8 benz. GHIA.

kris30-73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2005, 21:08   #2
Digital
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2005
Skąd: Racibórz
Postów: 4
Domyślnie

Witam i już podpowiadam....

Przeczytaj sobie ten artykuł mojego autorstwa, jest tam dokladnie opisane jak to zrobic

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Mondeo Mk1 1.6 16v '93r sedan
Digital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2005, 09:25   #3
waldezk
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 16-09-2004
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 246
Domyślnie

kris30-73, piszesz że masz podwójne ryglowanie, więc możesz dwojako podłączyć centralkę:
1. sterowanie zamykaniem i otwieraniem, proste podłączenie, będziesz potrzebował dwa przekaźniki, no chyba że centralka podaje impuls +12V, to wtedy nie. (schemat w załączeniu)
2. jak chcesz żeby pilot również ryglował to musisz dorobić układ, 1 scalaczek i kilka elementów. (schemat w załaczeniu)

w centralce oryginalnej masz 3 wtyczki, podpinasz się pod tą z prawej strony, z grubszymi przewodami
__________________
Pozdrawiam, Waldek.
waldezk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2006, 17:18   #4
kazzuro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2006
Postów: 17
Domyślnie

Tez probuje podlaczyc zewnetrzny alarm tak by ryglowal drzwi podwojnie (mondeo '93). Po zlozeniu ukladu przedstawionego przez waldezk zauwazylem nastepujace objawy. Podczas zamykania dziala zamykanie pojedyncze. Podczas otwierania drzwi najpierw sie otwieraja po czym zmykaja podwojnie. Gdy odczepie przewod alarmu od zamykania otwieranie dziala prawidlowo. Sprawdzilem centralke. Przewod otwierania i zamykania przyjmuje odpowiednie stany podczas odpowiedniego trybu pracy. Co moze byc przyczyna zlego dzialania?
I pytanie nastepne, zauwazylem ze podczas podwojnego blokowania nie uruchamia sie sygnal dzwiekowy informujacy o wlaczeniu fordoskiego alarmu. Czy tak juz jest po zastosowaniu tego ukladu? czy w momencie kiedy zacznie mi dzialac prawdlowo centralka fordowska tez bedzie sie zalaczac ?
Pozdrawiam
kazzuro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2006, 17:37   #5
pyton
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 199
Domyślnie

Cytat:
Napisał kazzuro
I pytanie nastepne, zauwazylem ze podczas podwojnego blokowania nie uruchamia sie sygnal dzwiekowy informujacy o wlaczeniu fordoskiego alarmu. Czy tak juz jest po zastosowaniu tego ukladu? czy w momencie kiedy zacznie mi dzialac prawdlowo centralka fordowska tez bedzie sie zalaczac ?
Pozdrawiam
Ja mam u siebie podwojne ryglowanie i jak rygluje recznie kluczykiem to mi tak ślicznie pika, jak rygluje z pilota niestety nie, długo nad tym walczył elektryk żeby pikało i niestety poddał se :-( ahh dodam że alarm i sterowanie było podłaczane osobno nie orginalne
__________________
Pozdrawiam Jerzyk
MKI 1,6 16v
Uniden 520 PRO XL + AT 71 MAGNUM
pyton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2006, 20:04   #6
waldezk
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 16-09-2004
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 246
Domyślnie

Cytat:
Napisał kazzuro
Tez probuje podlaczyc zewnetrzny alarm tak by ryglowal drzwi podwojnie (mondeo '93). ...
podłącz najpierw bez układu, i powiedz czy działa, czy masz podłączony przewód do wejścia +12on/run ?? jeżeli nie to wejście to podepnij do masy, ALE UWAGA, jeżeli chcesz używać funkcji komfort z alarmu dodatkowego, to jak do tego weścia nie podasz +12 podczas pracy, to zarygluje ci auto jak będziesz jechał.

ja mam ten układa wsadzony do srodka centralki oryginalnej, możliwe że impulsy występujące w sieci auta go zakłócają, odfiltruj zasilanie do scalaka, daj 2 uF zamiast 1uF w stałej czasowej.

pikać nie będzie, bo właściwie sterujemy siłownikami a nie centralką, zrób mały test odepnij wtyczki z centralki, a centralny z kluczyka będzie działał, oczywiście bez 2look
__________________
Pozdrawiam, Waldek.
waldezk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2006, 20:17   #7
kazzuro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2006
Postów: 17
Domyślnie

Po dolutowaniu przewodow i zlacza do elektryki samochodu, zamki dzialaja bez zmian, a wiec jest wszystko ok. Po wpieciu w zlacze ukladu wszystko pracuje tak jak napisalem w poprzednim poscie.
Sam uklad, podlaczony poza samochodem do zasilacza pracuje rowniez poprawnie, a wiec odpowiednio reaguje na podawanie sygnalow z wmontowanego alarmu. Dalem pomiedzy plus a mase C = 10uF. Tez nie pomaga. W stalej czasowej dalem kondensator ze schematu 10x wiekszy i rezystor ze schematu 10 razy mniejszy (stala czasowa zachowana). Tez nie pomaga :fcp5
Znalazlem jeszcze uklad, ktory powinien (teoretycznie) lepiej spelnic swoje zadanie. Mianowicie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Proboje go skonfrontowac ze schematem centralnego zamka: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tak by podlaczyc wszytko jak najblizej miejsca w ktorym probowalem zamontowac uklad z CD4538.
Moze, ktos mi pomoze z odniesieniem interfejsu SMEG do chematu zamka i wtyczki C451 ?
pozdrawiam
kazzuro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2007, 12:53   #8
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie

A czy jest jakiś autoalarm na rynku który by bez kłopotu i zbędnych kombinacji współpracował z mondeo?
Chodzi mi o to żeby po podłączeniu było zarówno zwykłe zamykanie i podwójne ryglowanie.
Myślałem nad tym alarmem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 21:18   #9
amc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Postów: 1
Domyślnie ! Nie działa Centralny z Pilota !

Witam wszytskich. :fcp1 mam wielkie pytanie przejrzałem juz wiele postów i żaden mi w niczym nie pomógł... Mam FM MK1 1,6 16V /93r. Niedawno kupiłem samochód i z kluczykami dostałem oryginalny pilot z Forda z jednym przyciskiem... niby od zamka centralnego... po nacisnieciu przycisku nic sie nie dzieje ... i po wielu innych probach opisywanych na forum FCP ... sprawdzalem nawet bezpieczniki od centralnego zamka i wszystko jest wporzadku a centralny z pilota dalej nie dziala(bateria w pilocie nowa)...( gdy zamykam kluczykiem wszytsko jest ok.) Proszę o pomoc... i z góry dziękuje :fcp1 :fcp11
amc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 20:30   #10
mirobo
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2007
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.4
Rocznik: '12
Postów: 71
Domyślnie Re: ! Nie działa Centralny z Pilota !

Cytat:
Napisał amc
Witam wszytskich. :fcp1 mam wielkie pytanie przejrzałem juz wiele postów i żaden mi w niczym nie pomógł... Mam FM MK1 1,6 16V /93r. Niedawno kupiłem samochód i z kluczykami dostałem oryginalny pilot z Forda z jednym przyciskiem... niby od zamka centralnego... po nacisnieciu przycisku nic sie nie dzieje ... i po wielu innych probach opisywanych na forum FCP ... sprawdzalem nawet bezpieczniki od centralnego zamka i wszystko jest wporzadku a centralny z pilota dalej nie dziala(bateria w pilocie nowa)...( gdy zamykam kluczykiem wszytsko jest ok.) Proszę o pomoc... i z góry dziękuje :fcp1 :fcp11
amc -> ten pilot to z immobilizera :fcp4
mirobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.