Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2012, 11:57   #1
kacperrros
ford::beginner
 
Imię: Nie ładnie :)
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Opole
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2005 full opcja hatchback
Postów: 13
Smile Radio Sony 6 CD nie działa :(

Witam wszystkich Fordowiczów ! Mam problem w swoim Mondeo Mk3. Problem wygląda następująco : posiadam w nim zmieniarkę na 6 płyt CD ( Sony ). Od pewnego czasu wyskakiwały mi komunikaty na wyświetlaczu radia CD ERROR . Przeczytałem na forum, że wystarczy rozpiąć akumulator na ok 5 minut, podłączyć go i będzie wszystko git. I było. Teraz od paru dni mam taki problem, że nie mogę w ogóle włączyć płyt, nie mogę ich wyciągnąć, nie mogę wsadzić innych ani nic z tego rodzaju. Rozpiąłem akumulator na ok 10 minut i NIC ! Czy ktoś z Was miał taki problem lub wie jak temu zaradzić ? Proszę uprzejmie nie piszcie mi na dzień dobry : jedź do serwisu bo raz już pojechałem i myślałem, że mnie coś trafi jak dostałem rachunek za drobną wymianę. Z góry dzięki za pomoc ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez kacperrros ; 03-06-2012 o 12:31 Powód: Zmiana tytułu
kacperrros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 13:43   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Radio Sony 6 CD nie działa :(

te zmieniarki sie psuly, mozesz kupic uzywke na allegro tylko wez model bez tej zmieniarki
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 11:13   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,515
Domyślnie Odp: Radio Sony 6 CD nie działa :(

Witam

1) Miałem mondeo mk3 + Sony 6CD
Może miałem więcej szczęścia - u mnie pomogło odłączenie akumulatora

2) Jeśli nie jesteś elektronikiem, to sugeruję
- wyjąć radio z samochodu
- dać do naprawy w jakimś serwisie RTV

3) Możesz próbować rozebrać radio - może zablokowało się coś mechanicznie => wtedy masz szansę na powodzenie
Koledzy naprawiali samodzielnie, zacięcia zmienairki w radiu 6006

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 21:12   #4
kacperrros
ford::beginner
 
Imię: Nie ładnie :)
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Opole
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2005 full opcja hatchback
Postów: 13
Smile Odp: Radio Sony 6 CD nie działa :(

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

1) Miałem mondeo mk3 + Sony 6CD
Może miałem więcej szczęścia - u mnie pomogło odłączenie akumulatora

2) Jeśli nie jesteś elektronikiem, to sugeruję
- wyjąć radio z samochodu
- dać do naprawy w jakimś serwisie RTV

3) Możesz próbować rozebrać radio - może zablokowało się coś mechanicznie => wtedy masz szansę na powodzenie
Koledzy naprawiali samodzielnie, zacięcia zmienairki w radiu 6006

pozdrawiam
Arturek
A jednak nie masz racji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupiłem w jakimś Media Markt czy innym sklepie płytę do czyszczenia napędu Cd, wcześniej dmuchnąłem sprężonym powietrzem w stronę laseru i ......... POMOGŁO ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kacperrros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 07:10   #5
Jotek
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Pyrlandia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Radio Sony 6 CD nie działa :(

Cytat:
Napisał kacperrros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jednak nie masz racji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupiłem w jakimś Media Markt czy innym sklepie płytę do czyszczenia napędu Cd, wcześniej dmuchnąłem sprężonym powietrzem w stronę laseru i ......... POMOGŁO ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. no tak, tylko zmieniłeś położenie zanieczyszczeń a nie pozbyłeś się ich. Do sensownego czyszczenie trzeba by ją rozebrać i odkurzyć. Inna sprawa, że soczewki w napędach już dawno nie są szklane a z tworzywa sztucznego. Po jakimś czasie używania w ich strukturze zachodzą zmiany objawiające się właśnie komunikatem CD Error lub nierozpoznawaniem płyty itp. Wiązka lasera nie jest już spójną i stąd problemy.
Zazwyczaj przedmuchanie i/lub płyta czyszcząca pomagają na krótki dystans. Tak jak pisałem nie usuwają problemu z wnętrza tylko maskują.
__________________
Szukam Mondeo kombi z 2009, wersja Titanium, do 150 tys. przebiegu, bezwypadkowy... na fakturę VAT. happy_user@10g.pl
Jotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , radio sony



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.