Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2013, 21:08   #1
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Dymienie i delikatny spadek mocy w 2.0 TDCI 2003

Witam ponownie wszystkich Forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moje auto to Mondeo (kombi) MK3 2.0 TDCI 115KM 2003 rok po lifcie.

Problem jaki chciałbym opisać dotyczy dymienia z rury wydechowej podczas przyśpieszania co wydaje mi się, że wiąże się z lekkim spadkiem mocy. Podczas jazdy ze stała prędkością problemu nie ma. Najbardziej widać gdy jest już ciemno, a za mną jedzie jakiś samochód. Jadąc stałą prędkością nic niepokojącego się nie dzieje, ale wystarczy, że lekko wcisnę gaz od razu widać jakby samochód za mną przebijał się przez mgłę.. Podobnie jest w dzień, ale wtedy ten problem nie jest tak bardzo widoczny, no chyba, że mocno przycisnę auto to wtedy chmura za mną zostaje, bądź też po dłuższym postoju nawet delikatnie ruszając czarny kłębek widać. Zauważyłem też ostatnio, że podczas ruszania z miejsca auto tak jakby na chwilę się przydusza, następuje efekt "turbodziury", dopiero po około 2 sekundach zaczyna przyspieszać. Ktoś to gdzieś nazwał "kangurkiem" - samochód zaczyna ruszać po chwili się dławi po czym zaczyna przyspieszać. Żeby normalnie ruszyć muszę mocniej go gazować z lekko wciśniętym sprzęgłem, ale jak wszyscy użytkownicy Forda wiemy sprzęgło to Pięta Achillesowa tego auta.. Przewertowałem tony różnych postów na ten temat i jedyny sensowny na jaki się natknąłem to czyszczenie przepływomierza znajdującego się zaraz przy filtrze powietrza, ale u mnie takowego nie ma..no chyba, że znajduje się gdzieś indziej (gdzie?). Jutro zamierzam kupić nowy filtr powietrza (ostatnio wymieniany rok temu) oraz na dniach także filtr paliwa. Aczkolwiek nie wydaje mi się, że to mógłby być powód mojego problemu. Samochód mam drugi rok i z tego co kojarzę podobny problem był od początku, ale wtedy bardzo mało widoczny.
Od razu wyprzedzę Wasze wskazówki:
-rura od intercoolera nie powinna być pęknięta, bo pół roku temu po wymianie zaworu EGR nie wytrzymała i dzień później też wymieniałem na nową kupioną w sklepie Forda za 200 zł, więc powinna być oryginalna.
-zawór EGR zaślepiony całkowicie (wymiana pomogła na około tydzień), ale też dziwne, bo po zaślepieniu nie wyskoczył żaden check na desce, a kabelki do zaworu jakieś dochodzą.
-turbina chyba też jest sprawna, ponieważ dym jest koloru czarnego, a w przypadku awarii turbo powinien być niebieski.
-wtryski powinny być dobre, bo przy okazji ostatniej innej awarii były sprawdzane, gdyż wtedy diagnoza w pierwszej kolejności padła na nie..
-na wszystkich po otwarciu maski widocznych przewodach opaski zaciśnięte na maksa, więc chyba nigdzie żadne ciśnienia nie ucieka, czy też lewe powietrze się nie dostaję. No chyba, że na któryś/któreś powinien zwrócić szczególną uwagę ?
Czytałem jakiś post na temat założenia siatki na odmie tylko nie do końca wiem czy to również może być powodem dymienia..? Chociaż widać, że przewód idący od odmy jakby trochę się pocił. Silnik pracuję katalogowo na wolnych obrotach, nic nie trzęsie, podczas przyspieszania nic się nie dzieje oprócz dymienia. Spalanie w mieście około 7,5l/100km, a w wakacje na trasie 5,3 przy spokojnej jeździe z załadowanym bagażnikiem i dymiącym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mógłbym z tym jeździć tylko zaczyna to być coraz bardziej uciążliweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam też pytanie odnośnie zaślepienia EGRu czy po tej operacji przewód otwierający EGR powinien być też zaślepiony, może zrzucony z zaworu, ale cały czas pracujący..? Czy wystarczy zaślepić EGR i tyle ?
No i znowu lektura wyszła, ale lubię jak wszystko jest opisane..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomożecie ? Co to może być ? Z góry dziękuję za sugestie.

GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 07:34   #2
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dymienie i delikatny spadek mocy w 2.0 TDCI 2003

Nie wierzę, że nikt z Was nie wie co to może być. Może jednak ktoś ma jakiś pomysł ?
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 07:46   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Dymienie i delikatny spadek mocy w 2.0 TDCI 2003

Przede wszystkim sprawdź szczelność układu IC, czy nie ma dziur czy żadna opaska nie puściła.
Sprawdź EGR.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 21:40   #4
Gollioo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2012
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dymienie i delikatny spadek mocy w 2.0 TDCI 2003

Witam
Miałem podobny problem z moim samochodem, spadek mocy, niechętne zbieranie się do przyspieszenia a przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu kłęby czarnego dymu. Umie pomogło wyczyszczenie zaworu EGR i kolektora ssącego, szczególnie w miejscu mocowania zaworu EGR i wylotu na 1 tłok. Po wyczyszczeniu i umyciu w ON, samochód jeździ jak „nowy”, oczywiście zaraz po zmontowaniu jeszcze trochę kopcił ale po rozgrzaniu silnika i przejechaniu kilku kilometrów resztki paliwa z mycia odparowały i teraz jest OK.
Gollioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 05:53   #5
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Dymienie i delikatny spadek mocy w 2.0 TDCI 2003

Sądząc po roczniku twojego auta turbo i EGR masz sterowane podciśnieniem.
Spawdź również podciśnienie zarówno przed jak i za zaworkami sterującymi pracą turbiny i EGR i oczywiście to co radzą moi przedmówcy.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 09:59   #6
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dymienie i delikatny spadek mocy w 2.0 TDCI 2003

Dziękuję za sugestię, postaram się do nich dostosować. Co do EGR'u to sam go czyściłem ze 3 razy, w końcu zaślepiłem, bo cały czas się zasyfiał. Jest on sterowany podciśnieniem i tutaj zacząłem szukać. Parę dni temu zrzuciłem wężyk z zaworu EGR, żeby zobaczyć jak silnik będzie pracował i ku mojemu zdziwieniu jest lekka poprawa. Auto trochę mniej kopci i jakby mniej odczuwalny efekt "kangura" podczas ruszania. Tylko teraz pytanie czy tak można jeździć ze ściągniętym wężykiem ? Ten wężyk podczas jazdy cały czas zasysa powietrze i obawiam się, że po dłuższym czasie może zassać jakiś kurz albo brud póki co jego koniec owinąłem szmatką, żeby nic do środka się nie dostało.
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.