Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2013, 13:48   #1
darth
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Rybnik
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Nieodbijające sprzęgło

Witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam mały problem z moim fordem, postał mi parę dni nie jeżdżony i gdy wsiadłem do niego, odpaliłem go, pochodził z 5-10 min i przy wciśnięciu pedału sprzęgła, nie odbił z powrotem, co więcej, nie rozsprzęglił, na początku myślałem że to może jest brak płynu, ale z tego co powiedział mi znajomy (bo sam się na tym nie znam) to mam tam wspólny zbiorniczek do hamulca i sprzęgła, a w nim płynu było nieco poniżej maxa.
Wyłączyłem samochód, parę godzin później potrzebowałem przestawić samochód i sprzęgło o dziwo znów działało, ale znów na 5-10 minut. Jak stoi to sprzęgło działa, jak się go odpali to po pewnym czasie nie działa.
Czy ktos się z tym spotkał, mógł by mi pomóc, doradzić co zrobić ?

P.S. Jeden z przewodów wychodzących z korka oleju był przetarty (krótki, zakończony rozdzielaczem na 2) i uciekała z niego powietrze, czy nie jest od wykorzystywany np. do podciśnienia?

darth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2013, 14:29   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nieodbijające sprzęgło

Nieszczelne, lub wytarte tłoczki gumowe pompy sprzęgła lub wysprzęgłika. Trzeba zmienic na nowe.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2013, 16:02   #3
darth
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Rybnik
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nieodbijające sprzęgło

Dzięki za odpowiedź, sprawdzę i napiszę czy są jakieś postępy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
darth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 09:24   #4
Streamin
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo II
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 62
Domyślnie Odp: Nieodbijające sprzęgło

Raczej skończy się na wymianie całych elementów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Streamin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 08:23   #5
Lukasz102
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 29-07-2013
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nieodbijające sprzęgło

Tutaj masz pompę sprzęgła za 107 zł jak będziesz potrzebował wymienić [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I powodzenia przy wymianieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lukasz102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2013, 12:21   #6
darth
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Rybnik
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nieodbijające sprzęgło

Moją pompkę dorwałem za 90 zł z LUK'a. Wymiana była troszkę uciążliwa bo strasznie tam ciasno a ja mam pazury jak niedźwiedź ;/ ale po paru godzinach mordęgi udało mi się wymienić to ustrojstwo, teraz sprzęgło działa jak powinno. Dzięki za pomoc w diagnozie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
darth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2015, 19:05   #7
johnterry
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 11-01-2015
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 14
Domyślnie Problem ze sprzęgłem

Witam wszystkich. Otóż w moim Ka z roku 97 pojawił się problem ze sprzęgłem. Już drugi raz po uruchomieniu silnika i naciśnięciu sprzęgła, zostało ono w podłodze, po czym powoli wróciło do góry. Następnie zrobiło się twarde jak kamień. Trwała ta sytuacja parę minut. Po kilku minutach, i odczekaniu sytuacja wróciła o normy i jeżdżę tak już drugi dzień. Sytuacja wydarzyła się już dwa razy w dość sporym odstępie czasowym, ktoś wie co może być przyczyną? Płyn w zbiorniczku jest.
johnterry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2015, 19:18   #8
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Problem ze sprzęgłem

ile lat ma płyn? może warto wymienić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2015, 18:51   #9
johnterry
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 11-01-2015
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nieodbijające sprzęgło

Płyn świeży. Już 3 dzień problem nie występuje, ale boje się że znowu się powtórzy.
johnterry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2015, 20:34   #10
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Nieodbijające sprzęgło

to możesz zrobić co napisano na górze lub następnym razem podnieść pedał i jechać dalej.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pamiętaj że te płyny są higroskopijne
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.