Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2013, 12:46   #1
makieta3223
ford::amateur
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 30-07-2013
Model: FUSION 1,4 GOLD XS
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.

Witam.

Czy ktoś spotkał się może z takim problemem, że nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
Klamka pasażera otwiera wszystkie cztery drzwi a klamka kierowcy tylko drzwi kierowcy.
Jak można to naprawić ?

makieta3223 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 22:44   #2
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.

Witam, u mnie problem odwrotny klamką kierowcy mogę otworzyć, ale juz zamknąć nie, tak samo kluczykiem. A u ciebie działa zamykanie/otwieranie kluczem?Myślę że to pewnie wina mikrostyków w zamku kierowcy, może ktoś już to rozbierał.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 22:50   #3
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.

Cytat:
Napisał makieta3223 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Klamka pasażera otwiera wszystkie cztery drzwi a klamka kierowcy tylko drzwi kierowcy. ...
A czy nie jest to przerobiony Anglik?
Podaj VIN.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2013, 19:09   #4
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.

Ja mam anglika nie przerabianego i klamka oraz zamek pasażera zamyka i otwiera wszystkie drzwi, a kierowcy klamka i zamek tylko otwiera wszystkie drzwi. Wg mnie przednie zamki drzwi sterują wszystkimi zamkami, a wina leży w samych zamkach.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2013, 09:10   #5
Lukasz102
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 29-07-2013
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.

Trzeba by rozkręcić drzwi od środka i posprawdzać elektronikę.
Lukasz102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2013, 17:08   #6
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.

Cytat:
Napisał asterix78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam anglika nie przerabianego i klamka oraz zamek pasażera zamyka i otwiera wszystkie drzwi, a kierowcy klamka i zamek tylko otwiera wszystkie drzwi. Wg mnie przednie zamki drzwi sterują wszystkimi zamkami, a wina leży w samych zamkach.
Jesteś w błędzie.
Tylko klamka/rygiel w drzwiach kierowcy posiada "pełną kontrolę" nad wszystkimi drzwiami i może zarówno blokować jak i odblokowywać pozostałe drzwi pojazdu. Inne zamki (przód pasożyta i obydwa tylne) mają możliwość blokady i odblokowywania tych drzwi, przy których się "kombinuje".
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2013, 23:57   #7
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.

W błędzie czy nie wszystko się okaże jak auto wróci od mechanika. Skoro zamek kierowcy (wersja ang) odblokowuje wszystkie zamki tylko nie może zablokować to chyba coś nie tak z zamkiem, w mondeo obydwa przednie zamki sterują centralnym więc tu pewnie też tak jest, moja wersja nie ma pilota, ma dwa zamki na kluczyk (pasażer i kierowca) lewa strona zamyka i otwiera wszystkie zamki z klucza i od środka a prawa tylko otwiera, bez sensu jest tu tłumaczenie że tylko jedne drzwi sterują zamkami.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 07:28   #8
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.

Cytat:
Napisał asterix78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... w mondeo obydwa przednie zamki sterują centralnym ...
bez sensu jest tu tłumaczenie że tylko jedne drzwi sterują zamkami.
Ad.1.
Chyba w Mondeo po kiepskiej przeróbce.
Ad.2.
Trochę wysil rozum zanim napiszesz taki tekst.
A wracając do pojazdu to niech i pasożyt obok kierowcy ma drugą kierownicę do prowadzenia.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 10:07   #9
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.

Pewnie tak, mam przerobionegon anglika z wersji europejskiej??? A Ty wiesz wszystko o tych autach, a moze wersja ang rozni sie od wersji na rynek polski? Jaki sens jest montowac tylko otwieranie w drzwiach kierowcy, moze poczytaj sobie dlaczego to auto ma dwa zamki przednie na klucz, a potem snuj swoje wnioski? Mondeo bylo mk3 z 2001 wersja zetec, centralny z pilota i przednie drzwi sterowaly reszta. Forum dyskusyjne jest by sobie pomagac, a nie dyskutowac kto ma wieksza wiedze na temat auta? Lepiej poczytaj wczesniejsze posty w tym temacie i przemysl co piszesz.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 20:55   #10
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.

Kolego Asterix napisałeś "bez sensu jest tu tłumaczenie że tylko jedne drzwi sterują zamkami". Jak byś napisał powyższe zdanie bez wyrazu "tłumaczenie", to można podyskutować, a tak hmm... pomyśl.
Napisałeś, że "Mondeo bylo mk3 z 2001 wersja zetec, centralny z pilota i przednie drzwi sterowaly reszta" to jest trochę bez sensu, bo jeżeli "kierownik" odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów to "pasożyt" obok kierowcy nie powinien mieć możliwości odblokowywania tylnych drzwi, tak jak jest z możliwością elektrycznego opuszczania szyb i kierowca może zablokować te z tyłu.
Generalnie chodzi o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, za które zawsze kierowca jest odpowiedziany a nie pasażer obok niego.
Jeżeli ten argument nie jest "przemawiający" to moje dalsze pisanie nie ma sensu.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.