Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2016, 10:30   #21
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają

W bieżącym tygodniu zauważyłem, że przy temperaturze lekko poniżej 0 (-1 ; -2 st.) pojawił się problem ze spryskiwaczami, zbiornik pełen, płyn zimowy, podgrzewane dysze spryskiwaczy, auto w trakcie długiej trasy, więc rozgrzane.

W poprzednich latach i znacznie silniejszych mrozach, nawet poniżej kilkunastu st. nigdy problemu nie było.
Gdy temp. podniosła się powyżej 0 problem ustąpił.

ps. płynu letniego nie używam już od kilku tygodni, więc z pewnością w zbiorniku nic nie pozostało.

czy miał ktoś również taką przypadłość?

emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 11:24   #22
sinu600
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-02-2016
Skąd: Warszawa-Bemowo
Model: Mondeo 4 TIT-PSHIFT
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają

Witam hahaha u mnie to samo,temp koło zera a nawet +2 i od razu nie chcą działać a w sobotę 26-11 wieczorem było dość zimno w Wawie to zaczęły działać dopiero jak wyłączyło się ogrzewanie przedniej szyby płyn oczywiście zimowy do -22. Czyżby to było jakieś zabezpieczenie? W instrukcji nic nie znalazłem na ten temat.
sinu600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 05:39   #23
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają

Panowie rozwiazaliscie problem? Bo dopadl mnie podobny problem, spryski lamp i tylniej szyby dzialaja ale szyby przedniej juz nie pomimo ze dysze sa podgrzewane ale nie widze zeby sie rozmrazal snieg wokol dysz, plyn zimowy zalany. Wczoraj wszystko dzialalo jak nalezy a dzisiaj przy temperaturze 0 stopni juz brak reakcji przednich spryskiwaczy :-(
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 07:47   #24
hamertbu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-08-2015
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 205
Domyślnie Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają

Cytat:
Napisał manieksaint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie widze zeby sie rozmrazal snieg wokol dysz,
mam ten sam problem. nie podgrzewa spryskiwaczy. zeszłej zimy ładnie koło sprysków topniało a teraz bryndza. koledzy co sprawdzić?
hamertbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 08:46   #25
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają

Grzane dysze to dodatek, w innych autach nie ma grzanyvh dysz i wszystko dziala jak nalezy wiec i u nas pomimo usterki podgrzewania dysz uklad przy odpowiednim plynie powinien byc sprawny. Po pracy sprawdze czy nie ma przerwy w przewodzie z plynem bo juz mi pomyslow brakuje.
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 09:25   #26
sinu600
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-02-2016
Skąd: Warszawa-Bemowo
Model: Mondeo 4 TIT-PSHIFT
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają

Witam jednak coś jest nie tak z tymi spryskami,w focusie sa podgrzewane dysze i działają od razu spryskiwacze,a u mnie jak wciskam to tylko słychać przekaźnik jak cyka a płyn nie leci. Dzisiaj zaczęły działać po około 30 minutach jazdy. Obstawiam manetkę,ze będzie do wymiany.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bardzo podobne problemy występują także w mk3.
Dzisiaj w pracy rozbiorę tą manetkę i zweryfikuje czy to jest winowajca.

Ostatnio edytowane przez sinu600 ; 28-11-2016 o 09:54
sinu600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 10:11   #27
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają

U mnie manetka jest sprawna bo wycieraczki pracuja i spryskiwacze lamp i pompka rowniez wiec cos jest albo z doprowadzeniem plynu do dysz lub z samymi dyszami. Choc zastanawiajace jest to ze problem jest tylko na mrozach.
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 05:26   #28
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają

Wczoraj bylem na wymianie opon i auto postalo w cieplym garazu i spryskiwacz przedniej szyby pracowal normalnie i tak do samego wieczora, dzis rano juz niestety nie dzialal, spryskiwacz lamp i szyby tylniej dziala poprawnie ale niestety wezyk przy slupku jest zamarzniety :-( Dziwna sprawa ze w innych miejscach normalnie plyn dociera i nie zamarza a przy slupku zamarza. Dzisiaj postaram sie rozmrozic okolice slupka i dolac jakiegos koncentratu aby obnizyc temperature zamarzania plynu. Moze ktos ma jakis pomysl dlaczego plyn zamarza tylko w jednym miejscu pomimo ze w pozostalych czesciach ukladu wszystko dziala ok?
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 06:33   #29
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają

zmień płyn na zimowy to nie będzie zamarzać, ja jeżdżę na płynie do minus 60 i nic nie zamarza
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 06:39   #30
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają

Cytat:
Napisał aurerum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmień płyn na zimowy to nie będzie zamarzać, ja jeżdżę na płynie do minus 60 i nic nie zamarza
No to wytlumacz dlaczego ten sam plyn (mam zalany zimowy) nie zamarza przy spryskiwaczach lamp gdzie jest nizej polozony punkt niz spryskiwacze przedniej szyby lub spryskiwacz szyby tylniej ktory dziala bez zarzutu. Jak dla mnie zalewanie plynu do -60 w naszym klimacie mija sie z celem, spokojnie wystarczy do -30.
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.