Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2010, 09:03   #1
aistee
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Koszty utrzymania i ogólne wrażenia

Witam,

jestem prawie zdecydowany na zakup Forda Focusa mk1 (nie pisze w sprawie kupna, tylko chce przeczytać opinie obecnych użytkowników).

chciałbym się zapytać czy koszty utrzymania takiego autka są duże i czy często trzeba odwiedzać mechanika.

Konfiguracja jaka mnie interesuje to:
- benzyna 1.6 16V 100 KM
- hatchback
- rocznik 2003-2004

Dziękuje i pozdrawiam.

PS. Jestem nowy na forum, więc jak napsiałem w złym miejscu, albo coś to sorki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

aistee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 10:04   #2
pawel_88
ford::beginner
 
Avatar pawel_88
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Koszty utrzymania i ogólne wrażenia

Wszystko zależy od tego jak autko traktował poprzedni właściciel. Ja akurat jeżdżę dieslem, więc na temat silnika i kosztów podróżowania się nie wypowiem. Moje ogólne wrażenia po przejechaniu focusem ponad 60 tyś km. są bardzo pozytywne. Do tej pory wymiany dotyczyły tylko oleju, filtrów, klocków hamulcowych, świec żarowych, rozrządu i łożyska tylnego koła - oczywiście elementy te miały prawo się zużyć. Ceny części oryginalnych dość atrakcyjne (poza ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Komfort prowadzenia lepszy niż w wielu droższych samochodach, jak na razie nie miałem żadnych większych problemów.

Ostatnio edytowane przez pawel_88 ; 14-12-2010 o 10:09
pawel_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 10:05   #3
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Koszty utrzymania i ogólne wrażenia

Witam
Tak się składa, że mam ten sam silnik, tylko z 99 roku. Obecnie mam 230kkm przejechane. Dla przykładu powiem Ci, że cały czas mam oryginalne sprzęgło. Co do kosztów, to powiem Ci, że jak dla mnie to są naprawdę niskie. Na przykład wymiana oleju i wszystkich filtrów (poza ASO) kosztuje mnie 300zł. Mało pali. Generalnie, to bardzo dobry silnik, jeżeli dbasz o auto, to odwdzięczy Ci się trwałością. A z jakim przebiegiem chcesz kupić to auto?
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 10:23   #4
aistee
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Koszty utrzymania i ogólne wrażenia

Najlepiej z jak najmniejszym (poniżej 100 000 bywają na allegro czy gratce).

Fajnie, że koszty utrzymania są w miarę niskie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aistee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 13:25   #5
fcmu
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Koszty utrzymania i ogólne wrażenia

Cytat:
Napisał aistee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej z jak najmniejszym (poniżej 100 000 bywają na allegro czy gratce).

Fajnie, że koszty utrzymania są w miarę niskie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nio wszystko fajnie, tylko rocznik 2003-2004 z przebiegiem poniżej 100 tys. z allegro to na 99,9% jest kręcony (a gdy jeszcze jest sprowadzany to na 100%). Ja mam z grudnia 2002 krajowego focusa z przebiegiem prawie 160 tys. i uważam że to jest mało.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 13:29   #6
aistee
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Koszty utrzymania i ogólne wrażenia

ok, dobrze wiedziec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Martwiłem się, że ponad 100k to dużo. W takim razie jaki przebieg jest w miare ok ? Do 180 mozna brac ?

Gdziesz czytalem, zeby sie tym wogole nie sugerowac ... prawda to? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aistee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 15:47   #7
paka
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK2 kombi
Silnik: 2.0 16V + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie Odp: Koszty utrzymania i ogólne wrażenia

Sugerować się trzeba, ale to jest loteria.
Dobrze, żeby papiery były na wszystko (np. faktury), chociaż wiadomo, że każdy chce oszczędzić i woli bez VAT wszystko robić.
Dla sprowadzanych kręcenie liczników i lewe papiery to podobno standard. Najlepiej znaleźć egzemplarz krajowy od pierwszego właściciela (ale tu może być problem z wyposażeniem - wiadomo że na zachodzie jest bogatsze).
Znowuż ktoś mógł w ogóle oleju nie wymieniać i silniczek może być do remontu.

Tak jak pisałem jest to loteria. Dobrze jest pojechać do jakiegoś warsztatu przed kupnem żeby spojrzeli i posłuchali co i jak (najlepiej do znajomego). Sam kiedyś byłem świadkiem jak dziewczyna przyjechała z gościem i dzięki temu 1,5 tys. na peugocie 206 wynegocjowała (bo było sporo do zrobienia jak się okazało - a wyglądał ładnie).

Ważne blachy (to można sprawdzić) i silnik (z tym gorzej), bo to najdroższe naprawy (i najdłuższe).
paka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 17:36   #8
Mirecki31
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Koszty utrzymania i ogólne wrażenia

Witam. Jestem tutaj świeżakiem i widzę, że ta społeczność pomaga sobie wzajemnie.
Bardzo proszę o ogólną opinię o Focusie 1,8 D. Chcę zmienićauto na ten model. Słyszałem że to oszczędne silniki i mało awaryjne.
Mogę liczy na komentarze?
Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 21:14   #9
Orson
ford::average
 
Imię: antoni
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: LPU
Model: Focus kombi mk1 ghia
Silnik: 1800 benzyna/lpg
Rocznik: 1999
Postów: 63
Domyślnie Odp: Koszty utrzymania i ogólne wrażenia

Witam,ja mam już drugiego focusa,dla mnie jest to najlepsze auto w tym przedziale kosztów zakupu i eksploatacji,komfort jazdy bardzo wysoki,a wswzystko inne to na zasadzie,jak się dba,tak się ma,tzn.,jak regularnie się serwisuje to auto,nie będzie na co narzekać.
Orson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 21:52   #10
konradwan
ford::average
 
Avatar konradwan
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: .
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 123
Domyślnie Odp: Koszty utrzymania i ogólne wrażenia

Byłem dzisiaj moim 1,6 w Dzierżoniowie, jestem z Wrocławia.
Na trasie przez cały zakorkowany Wrocław (przynajmniej godzina stania), potem Świdnica, Dzierżoniów, został zapakowany i obciążony meblami po brzegi, z powrotem Świdnica, Wrocław, wypakowanie i znowu przejazd przez miasto spalił 55zł (pierwsza stacja z brzegu, nie rozglądam się za ceną).
Z jednej strony strasznie dużo, z drugiej strony jestem zadowolony, bo jakoś się tego nie czuje.
konradwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.