Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2014, 10:16   #21
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie podczas wolniej jazdy bez gazu lub z mało gazu.

Cytat:
Napisał romekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czyściłeś kiedykolwiek przepustnicę?
Nie, nie była czyszczona. Przebieg mojego samochodu: 126 tys. km. Biorę ewentualność z niewyczyszczoną przepustnicą pod uwagę. Spróbuję też dziś odłączyć aku aby zresetować ustawienia elektroniki w aucie i nauczę go na nowo mojego stylu jazdy. Może to pomoże. A jeśli nie, to na piątek jestem umówiony z "profesorem" od elektroniki samochodowej. On ma przyrządy diagnostyczne - niech sprawdzi, co się dzieje w moim samochodzie, bo "zwykli" mechanicy rozkładają ręce.

michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2014, 13:31   #22
romekw
ford::average
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec 16V
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie podczas wolniej jazdy bez gazu lub z mało gazu.

U mnie też rozkładali ręce a przez jakiś czas miałem bardzo podobne problemy.
Przepustnice śmiało możesz wyczyścić sam. Ja użyłem płynu do czyszczenia gaźników (niestety nie pamiętam nazwy) i benzyny ekstrakcyjnej + pędzelek jak do plakatówek i mała szczoteczka do zębów (żeby zdjąć twardszy nagar). Dodatkowo do sprawdzenia łącze wiązki przepustnicy i wtrysków, cuda się w nim dzieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
romekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2014, 23:04   #23
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie podczas wolniej jazdy bez gazu lub z mało gazu.

Witam! W moim fusionie 1.4 tdci, także zdarza się zgasnąć podczas parkowania, kiedy nie dodaje gazu albo dodam za mało to przy kręceniu kierownicą potrafi się zadusić i zgasnąć. Czy u was także przy max skręcie kierownicą czuć takie jakby twarde uderzenie kierownicy czy kół bez wcześniejszego wyczuwalnego oporu kierownicy, tak jakby koniec przekładni kierowniczej i uderzenie w jakiś ogranicznik. W innych autach był wyczuwalny spory opór gdy kierownica skręcała koła do końca.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 04:26   #24
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie

Być może taka konstrukcja wspomagania ze nie ma ograniczenia. Wspomaganie dosyć obciąża silnik gdy auto się nie toczy a stoi w miejscu i kręci się kierownicą. Widać wtedy jak obroty falują. Być może za mało gazu, lub za lekko wciśnięte sprzęgło i autko się dławi przy skręcie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 17:45   #25
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie podczas wolniej jazdy bez gazu lub z mało gazu.

Diagnoza specjalisty od elektroniki samochodowej: źle ustawiony rozrząd przy wymianie rozrządu i pompy wody. Jedno z kół przekręcone o ząbek, drugie o dwa ząbki. Dodatkowo wyciek spod obudowy termostatu (obudowa termostatu jest z tworzywa sztucznego i po prostu zdeformowała się). Po korekcie ustawienia kół rozrządu, wymianie obudowy termostatu i dolaniu płynu chłodniczego auto odżyło. Przy odpalaniu silnik lepiej wchodzi na obroty, podczas jazdy wyczuwalna jest lepsza dynamika.

Dla mechanika pierwszym objawem złego ustawienia kół rozrządu było szybkie spadanie obrotów silnika na biegu jałowym (po zdjęciu nogi z pedału gazu) do ok. 400-500 obr./min (dławienie się) i później wzrost do prawidłowej wartości ok. 900 obr./min. Przy prawidłowo ustawionym rozrządzie obroty na biegu jałowym, po zdjęciu nogi z pedału gazu, powinny spadać szybko do wartości ok. 1000-1100 obr/min, a później wolniutko do wartości ok. 900 obr/min.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2014, 20:26   #26
nmar
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie podczas wolniej jazdy bez gazu lub z mało gazu.

Mam podobny problem, u mnie silnik gaśnie przy manewrach parkingowych, zawracaniu na 3 itp. Czytam w tym temacie o tzw poprawieniu masy ale nie wiem o co chodzi - jaką dokładnie część powinienem zakupić i co powiedzieć mechanikowi żeby wymienił? Chciałbym też prewencyjnie wymienić cewkę zapłonową (była wymieniana w 2008 r.) - ale nie wiem jeszcze co trzeba wymienić przy cewce - świece i przewody?

Czy lepiej po prostu pojechać do mechanika i żeby on sam to ocenił? Może to źle ustawiony rozrząd? Już sam nie wiem. Błędu EAC Fail jeszcze nie miałem, czy poprzedni właściciel miał to nie wiem.
nmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2014, 07:01   #27
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie podczas wolniej jazdy bez gazu lub z mało gazu.

Kolego, dobry elektromechanik z komputerową diagnostyką powinien pomóc. Po co kupować części zamienne "w ciemno"?

Chociaż swoją drogą - czy świece w Twoim samochodzie były wymieniane lub przynajmniej czyszczone z osadu?
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2014, 10:52   #28
nmar
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie podczas wolniej jazdy bez gazu lub z mało gazu.

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, dobry elektromechanik z komputerową diagnostyką powinien pomóc. Po co kupować części zamienne "w ciemno"?

Chociaż swoją drogą - czy świece w Twoim samochodzie były wymieniane lub przynajmniej czyszczone z osadu?
Były wymieniane na pewno ponad 60 tyś km temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Hmm dobry elektromechanik - tu jest problem bo takiego nie znam. Rozumiem, że potrzebny byłby komputer do forda?
nmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2014, 11:26   #29
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie podczas wolniej jazdy bez gazu lub z mało gazu.

Tak, oczywiście. Podpięcie urządzenia diagnostycznego z aktualnym oprogramowaniem do forda nie zaszkodziłoby. Myślę, że w aglomeracji warszawskiej nie będzie problemu ze znalezieniem dobrego warsztatu elektromechanicznego (w takich małych miastach jak Jasło są warsztaty (nieautoryzowane), gdzie pracują dobrzy elektromechanicy i mają wyposażenie diagnostyczne m.in. do fordów). Popytaj na forum grupy warszawskiej.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 31-10-2014 o 11:29
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 13:41   #30
Thyliamris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2014
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L DURATEC 16V EFI DOHC
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie podczas wolniej jazdy bez gazu lub z mało gazu.

Jakiś czas temu założyłem podobny temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Niestety do dzisiaj mój problem nie został zdiagnozowany, ani w warsztacie prywatnym, ani w ASO. Po podłączeniu do komputera, nie ma żadnych błędów. Będę teraz szukał jakiegoś elektryka, żeby przejrzał kable - być może któryś jest skorodowany i gdzieś jest przebicie.

[UPDATE]
Byłem w kolejnym warsztacie. Tym razem komputer pokazał błędy (dziwne, że w ASO nie) - przyczyną gaśnięcia u mnie był uszkodzony czujnik prędkości (tak to się dokładnie nazywało w aplikacji, której używał mechanik). Po wymianie tej części, już od jakiegoś półtora miesiąca wszystko jest w porządku.

Ostatnio edytowane przez Thyliamris ; 27-05-2015 o 18:53 Powód: Aktualizacja
Thyliamris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.