Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2014, 13:36   #1
Glow
ford::beginner
 
Avatar Glow
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 19-05-2014
Skąd: Gdańsk
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Flexifuel + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 47
Domyślnie [Focus MK1] Usunięcie korozji - co może poczekać?

Witam serdecznie,

Nadchodzi zima i z tego powodu postanowiłem ogarnąć blachy w mojej foce. Jako, że w tematach blacharsko-lakierniczych jestem zielony chciałbym się was podpytać czy ceny, które zaproponowali mi w zakładzie są w jakimś normalnym przedziale.

Na oględzinach zaproponowali mi:

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Lewy przód (najgorsza sytuacja) - wymiana całego elementu na nowy zamiennik - 100 zł i malowanie - 350 zł.

2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Prawy przód (z zewnątrz żadnych oznak, początki od środka) - naprawa dolnego pasa elementu + malowanie - 150 zł

3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Lewy tył (korozja na rancie błotnika) - naprawa dolnego pasa elementu + malowanie - 150 zł

4. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Prawy tył (widać pierwsze wykwity) - naprawa dolnego pasa elementu + malowanie - 150 zł

5. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Naprawa fragmentu drzwi - 40 zł

Zapytałem też o konserwację podwozia i została wyceniona na 400 zł.
Tak więc cała impreza 1300 zł. Czy rzeczywiście warto robić wszystko czy coś może jeszcze poczekać waszym zdaniem?

Proszę o opinie i podpowiedzi.

Glow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 05:23   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: [Focus MK1] Usunięcie korozji - co może poczekać?

Cytat:
Napisał Glow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy rzeczywiście warto robić wszystko czy coś może jeszcze poczekać waszym zdaniem?
Dla mnie możesz nie robić nic więc pytanie co może poczekać to raczej do Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wypędziłbym całą rudą choć ta franca zaraz zapewne wylezie w kolejnym miejscu...

Ceny, które podali są całkiem przyjemne.Dopytaj jeszcze jak będzie wyglądała naprawa skorodowanych elementów. Błotnik poszukałbym w kolorze aby uniknąć kosztów malowania(350)
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 10:55   #3
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: [Focus MK1] Usunięcie korozji - co może poczekać?

Tak jak napisał Marek, szukaj elementów w kolorze. Wg mnie cena jest całkiem niezła. Tylko kwestia jakości wykonania.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 12:39   #4
Glow
ford::beginner
 
Avatar Glow
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 19-05-2014
Skąd: Gdańsk
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Flexifuel + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 47
Domyślnie Odp: [Focus MK1] Usunięcie korozji - co może poczekać?

Dzięki za odpowiedzi!

Szukałem błotników w moim kolorze, coś tam znalazłem ale wszystko porysowane więc tak czy siak trzeba by było pomalować. Suma sumarum chyba poczekam z tym jeszcze trochę bo tragedii nie ma. Czeka mnie jeszcze wymiana sprzęgła, a wiadomo kasa z nieba nie leci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jakie macie zdanie na temat konserwacji podwozia? Warto, nie warto? Stosuje ktoś przed zimą?
Glow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2014, 06:54   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: [Focus MK1] Usunięcie korozji - co może poczekać?

Cytat:
Napisał Glow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warto, nie warto? Stosuje ktoś przed zimą?
Co roku tego nie robisz. Jak ktoś Ci raz porządnie zrobi to spokój na kilka dobrych lat.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2014, 10:59   #6
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: [Focus MK1] Usunięcie korozji - co może poczekać?

W kwestii "rudej" to moje zdanie jest takie, że trzeba ją niszczyć od samego początku i nie czekać. Zazwyczaj takie odwlekanie kończy się wiele większymi kosztami, dlatego ze swojej strony radzę o to zadbać możliwie najszybciej.
Co do wyceny to myślę, że jest przyzwoicie - tylko zasięgnij opinii o jakości usług tego warsztatu, bo w sprawach blacharsko-lakierniczych to ma duże znaczenie, nie zawsze jest na odpowiednim poziomie.
__________________
Kiedyś to było: Czarna VB 2.0 PB+LPG, później Mondeo MKIV 2.0+LPG...
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2014, 11:09   #7
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: [Focus MK1] Usunięcie korozji - co może poczekać?

korozja tylnych nadkoli zachodzi przez te nieszczęsne szmaty zamiast plastików, cały czas mokre i ruda szaleje, ja bym to zabezpieczył na zimę, bo po zimie jak wyjdzie to będzie mniej przyjemnie, tam z przodu to coś było robione (szpachla ?) więc i tak trzeba poprawić, ale tył i drzwi (może jest woda w środku) trzeba machnąć jakąś antykorozją bo na wiosnę juz tylko wymiana zostanie ...

nie rozumiem tylko:
"naprawa dolnego pasa elementu + malowanie - 150 zł"
za tę cene to chyba "szprajem" ci pomalują, co samemu można zrobić za 40zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 06:42   #8
Glow
ford::beginner
 
Avatar Glow
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 19-05-2014
Skąd: Gdańsk
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Flexifuel + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 47
Domyślnie Odp: [Focus MK1] Usunięcie korozji - co może poczekać?

Opinie mają bardzo dobre, więc chyba zrobię u nich ten lewy błotnik przed zimą w pierwszej kolejności.

Cytat:
nie rozumiem tylko:
"naprawa dolnego pasa elementu + malowanie - 150 zł"
za tę cene to chyba "szprajem" ci pomalują, co samemu można zrobić za 40zł.
Chodzi o usunięcie rdzy i malowanie do tego pierwszego "załamania" na błotniku. Drogo? Sam raczej nie mam czasu ani miejsca żeby to zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O tych szmatach w nadkolach właśnie mówili mi w tym zakładzie. Gościu poradził aby to wysuszyć i spryskać impregnatem do sztucznej skóry, podobno dobrze zabezpiecza. Nie do końca mnie to przekonało, ale może patent rzeczywiście skuteczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Próbował ktoś z was to konserwować jakimiś środkami?
Glow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 10:26   #9
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: [Focus MK1] Usunięcie korozji - co może poczekać?

Cytat:
Napisał Glow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o usunięcie rdzy i malowanie do tego pierwszego "załamania" na błotniku. Drogo? Sam raczej nie mam czasu ani miejsca żeby to zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kto bogatemu zabroni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

te szmaty to jak już wywalić, skontrolować blachę, konserwę z pędzla i zamontować z tworzywa, nie ma sensu bawić się w półśrodki
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 08:13   #10
moto-zakup
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 14-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: [Focus MK1] Usunięcie korozji - co może poczekać?

Wszystkie takie naprawy zależą od fachowca który je przeprowadza, mówi Ci że wymiana i malowanie można to zrobić na wiele sposobów. Na pewno zachowaj zdjęcia żeby ktoś Ci nie zarzucił że to wypadek a nie rdza- zawsze będziesz miał dowody. Ale zastanów się nad naprawą bo jak Ci źle kolor dobierze i źle spasuje to będziesz bardziej ubolewał niż jeżdżąc z takim. I nie daj się namówić na jakieś przejścia itp. to i tak nic nie da przy sprzedaży auta a wręcz będzie jeszcze gorzej. A co do elementów z tyłu też zależy od fachowca - dobry powinien zedrzeć dać epoksydowy później dobrą cienką warstwę szpachli i dopiero malowanie jak tego nie zrobi to za rok lub dwa wrócisz do niego.
moto-zakup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.