Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2010, 00:41   #1
Repa3r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2010
Model: Focus x100
Silnik: Zoltac 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 6
Cool Usterka wspomagania????

Czesc

Od niedawna jestem prawie szczesliwym uzytkownikiem focusa 1,6 2003 r . Po ostatnich mrozach z układem wspomagania zaczynaja dzić sie dziwne rzeczy.

Mianowicie wydaje mi sie ze cięzej kręci sie kierownica niz na początku i dość mocno " Ciągnie " ja do wyprostowania podczas skrętu . Najdziwniejsze jest to ze zaraz po odpaleniu samochodu chodzi chwilke normalnie .

Dziwne jest tez to ze kiedy np stoje na światłach i skręcam kierownica delikatnie w lewo lub w prawo zwiekszaja sie obroty silnika .

Wymianiłem juz płyn wspomagania , dopompowałem powietrza w oponach i dalej to samo . Moj mechanik nic tam nie widzi, a serwis orginalny jest dość drogi , wiec chce poznac wasze opinie zamin tam pojade4, moze ktos mial podobny problem .


Za kazda pomoc bede bardzo wdzięczny


Ostatnio edytowane przez Repa3r ; 07-02-2010 o 00:46
Repa3r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 09:49   #2
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: Usterka wspomagania????

Cytat:
Napisał Repa3r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziwne jest tez to ze kiedy np stoje na światłach i skręcam kierownica delikatnie w lewo lub w prawo zwiekszaja sie obroty silnika .
to nie jest dziwne, jak kręcisz kierownicą to zwiększasz ciśnienie w układzie i masz większy opór na kole pasowym pompy, kóre napędzane jest paskiem od wału silnika, a co za tym idzie ten opór przenosi się na wał, więc wahania obrotów przy kręceniu kierownicą w czasie postoju to normalna rzecz.

a w odpowiedzi na pytanie z tytułu postu i jego treści powiem tak:
- może ci się wydaje,
- może to być pompa wspomagania, która nie daje już takiego ciśnienia i kierownica chodzi ciężej,
- może to być maglownica, która przepuszcza w środku na uszczelnieniach lub listwie,

to jest gdybanie i dopóki coś całkiem nie padnie lub nie zacznie z tego się sączyć płyn to pozostają domysły.
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r

Ostatnio edytowane przez OXEED ; 07-02-2010 o 09:54
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.