Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2010, 17:43   #1
waldekkilian
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2009
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie cisnienie oleju

mam pytanko mial ktos taki problem w swoim focusie ze na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku (1.8 tddi) kontrolka cisnienia oleju sie stale pali gasnie dopiero po dodaniu gazu (czujnik wymieniony)? pomozcie co zaradzic?

waldekkilian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 17:53   #2
mihal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 414
Domyślnie Odp: cisnienie oleju

mam to samo w vw benz.
raz pomogla wymiana oleju na swiezy. teraz olej ma 2 miesiace i po rozgrzaniu na wolnych obrotach pali sie kontrolka./
chyba jeszcze raz wymienie olej.
mihal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 18:13   #3
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: cisnienie oleju

a jaki olej nalałeś ?

też miałem problem w moim poprzednim VW jak zalałem go Castrolem, po 1000 km w samochodzie dyskoteka, kontrolka i brzęczyk ! jak zmieniłem olej na Mobila to jak ręką odjął.

niestety niektóre oleje po rozgrzaniu nie mają odpowiedniej lepkości i czujnik może sugerować brak ciśnienia, ale to tylko sugestia. Proponuję sprawdzić ciśnienie manometrem teraz na tym oleju i po wymianie na inny, i będzie wszystko jasne.
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 06:31   #4
NAN
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: cisnienie oleju

Nic prostszego od sprawdzenia ciśnienia oleju: kosztuje grosze, trwa parę minut ale będziesz miał pewność, że z ciśnieniem oleju jest OK.

U mnie było odwrotnie: jak silnik był zimny to było OK, jak złapał temperatury i wchodził na obroty to zaczynała się dyskoteka z kontrolką oleju w efekcie zatarł się silnik. Koszt 2000 PLN nowy motor plus montaż.
NAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 08:25   #5
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: cisnienie oleju

Cytat:
Nic prostszego od sprawdzenia ciśnienia oleju: kosztuje grosze, trwa parę minut ale będziesz miał pewność, że z ciśnieniem oleju jest OK.

U mnie było odwrotnie: jak silnik był zimny to było OK, jak złapał temperatury i wchodził na obroty to zaczynała się dyskoteka z kontrolką oleju w efekcie zatarł się silnik. Koszt 2000 PLN nowy motor plus montaż.
Jaka u ciebie była przyczyna ?
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 08:44   #6
mihal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 414
Domyślnie Odp: cisnienie oleju

Cytat:
Nic prostszego od sprawdzenia ciśnienia oleju: kosztuje grosze, trwa parę minut ale będziesz miał pewność, że z ciśnieniem oleju jest OK.

U mnie było odwrotnie: jak silnik był zimny to było OK, jak złapał temperatury i wchodził na obroty to zaczynała się dyskoteka z kontrolką oleju w efekcie zatarł się silnik. Koszt 2000 PLN nowy motor plus montaż.
nie odwrotnie tylko tak samo.
poprzednim razem i teraz byl mobil. tyle, ze mobil teraz nawymyslal jakichs roznych wynalazkow. a to super s x1 cos tam a to s2000 (wszystkie 10W40)
kiedys byl po prostu 10w40 semi synthetic i bylo wszystko ok.
mihal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 08:47   #7
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: cisnienie oleju

Zacznij od miski, bo mozesz miec wgieta. TDDI ma plaski smok i wystarczy 5mm wgniecenia i nie bedzie ciagnal oleju. to chyba najczestszy problem w tych silnikach. Jak nie zrobisz szybko to zaraz pojdzie turbo a potem panewki.
Jezeli nie jestes pewien to wrzuc zdjecia to powiem Ci czy jest dobra czy zla.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 14:19   #8
mihal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 414
Domyślnie Odp: cisnienie oleju

u mnie dzisiaj pomogla wymiana oleju.
olej mial dwa miesiace a byl rzadki jak woda. zastanawiam sie czy to nie byla przypadkiem podroba. mobila podobno czesto podrabiaja. kupowalem w norauto ale kto wie. na bagnecie nie przybylo wiec wykluczam zeby zostal rozrzedzony.
mihal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 17:06   #9
waldekkilian
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2009
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: cisnienie oleju

bylem na zmierzeniu cisnienia i wyszlo ze na wolnych obrotach ma za male a na wysokich ma dobre. mechanior jednoznacznie nieokreslil czy to wina pompy czy na panewkach gubi ? jak myslicie bo niewiem co dalej?
waldekkilian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 17:17   #10
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: cisnienie oleju

Cytat:
Napisał waldekkilian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bylem na zmierzeniu cisnienia i wyszlo ze na wolnych obrotach ma za male a na wysokich ma dobre. mechanior jednoznacznie nieokreslil czy to wina pompy czy na panewkach gubi ? jak myslicie bo niewiem co dalej?
Wlasnie robilem takiego Focusa. Wywalalo kontrolke na zimnym silniku i czasami na niski9ch obrotach. Mechanik postawil oczywiscie na pompe, potem na panweki. Wymienil za 300 Funtow pompe i kontrolka swiecila sie caly czas. Stwierdzil, ze panewki i kazal wymieniac silnik. Winna byla zagieta miska ktora dogieli przy wymianie pompy.
Moze u Ciebie rzeczywiscie winna jest pompa, ale sprawdzenie miski nie zaszkodzi. Zrob to jednak sam.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.