Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2017, 09:55   #1
mattus95
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-02-2017
Skąd: Szynwałd
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie brak przyspieszenia powyżej 100km/h

Witam forumowicze od kilku dni mam problem związany z doładowaniem mocy, sprawa wygląda tak: Auto normalnie przyspiesza ale w momencie doładowania przez turbinę słychać jakby syczenie z tym że odgłos nie dobiega raczej z turbiny a z prawej strony auta, i teraz najlepsze czego nie mogę nigdzie znaleźć w żadnym innym poście auto normalnie rozpędza sie do ok 100km/h i turbina wysiada wgl nie doładowywuje nie slychać jej, sprawdzalem to z bratem kilka razy i czy jedzie sie na 3, 4 czy 5 ,nie maja znaczenia tutaj obroty i bieg w momencie dojechania do ok 100 czuć tak jakby auto straciło całe ciśnienie i wiecej go nie doładowywuje. Dodam, że po wyłaczeniu i włączeniu silnika ponownie sytuacja tak jakby sie resetowala czyli do 100 ciągnie jak szatan. I teraz pytanie, a raczej troche upewnienie się chociaż po samym opisie to też nie nawojujecie, ale raczej nie jest to wina turbiny nie? auto nie puszcza żadnego dyma do 100 jedzie tak jak zawsze. Jakieś sugestie gdzie mógłbym poszukać ew nieszczelności? Może to zasyfiony albo juz zjechany EGR? Za wszelkie odp bede wdzięczny, dodatkowo w srodę postaram sie podjechać na kompa, może wykryje jakies błędy. Aha podczas spadku mocy nie wywala żadnego błędu na desce. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez mattus95 ; 17-04-2017 o 11:07
mattus95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2017, 10:17   #2
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.6 109 brak mocy

Proszę poprawić tytuł tematu na zgodny z regulaminem
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2017, 11:21   #3
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: brak przyspieszenia powyżej 100km/h

Cytat:
Napisał mattus95 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam forumowicze od kilku dni mam problem związany z doładowaniem mocy, sprawa wygląda tak: Auto normalnie przyspiesza ale w momencie doładowania przez turbinę słychać jakby syczenie z tym że odgłos nie dobiega raczej z turbiny a z prawej strony auta, i teraz najlepsze czego nie mogę nigdzie znaleźć w żadnym innym poście auto normalnie rozpędza sie do ok 100km/h i turbina wysiada wgl nie doładowywuje nie slychać jej, sprawdzalem to z bratem kilka razy i czy jedzie sie na 3, 4 czy 5 ,nie maja znaczenia tutaj obroty i bieg w momencie dojechania do ok 100 czuć tak jakby auto straciło całe ciśnienie i wiecej go nie doładowywuje. Dodam, że po wyłaczeniu i włączeniu silnika ponownie sytuacja tak jakby sie resetowala czyli do 100 ciągnie jak szatan. I teraz pytanie, a raczej troche upewnienie się chociaż po samym opisie to też nie nawojujecie, ale raczej nie jest to wina turbiny nie? auto nie puszcza żadnego dyma do 100 jedzie tak jak zawsze. Jakieś sugestie gdzie mógłbym poszukać ew nieszczelności? Może to zasyfiony albo juz zjechany EGR? Za wszelkie odp bede wdzięczny, dodatkowo w srodę postaram sie podjechać na kompa, może wykryje jakies błędy. Aha podczas spadku mocy nie wywala żadnego błędu na desce. Pozdrawiam
Zajrzyj lepiej w kolektor, zaciąga odmą olej który tam się krystalizuje, miałem tam taki gnój że ledwo co go wyskrobałem, z lewej strony zwal tą metalową rurę od EGR i zbadaj jak u Ciebie sytuacja wygląda, to syczenie to może być słychać jak zaciąga powietrze przez filtr powietrza, sprawdź jeszcze w dole przewody od intercooler'a.
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 09:27   #4
mattus95
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-02-2017
Skąd: Szynwałd
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: brak przyspieszenia powyżej 100km/h

Witam, jeśli chodzi o syczenie to nie jest to na 99% filtr powietrza ponieważ syczenie występuje po prawej stronie(siedząc za kierownicą), natomiast mam pytanie odnośnie 1 węża ponieważ jest cholernie wytarty i idzie na dniach do wymiany pytanie tylko czy jest możliwość żeby to on powodował takie coś? Nie do końca wiemy co to za przewód i stąd pytanie, w załączniku daje zdj węża i miejsca w którym jest umiejscowiony.Połączony jest najprawdopodobniej z korpusem silnika, jakby ktoś mogł powiedzieć co to jest to byłoby miło. Dzis lub jutro postaram się także podjechać na komputer żeby sprawdzić ew błędy może to nam też coś powie. Z góry dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Edit: dowiedziałem się że prawdopodobnie wężem tym są doprowadzane te wszystkie nie dopalone syfy które przechodzą przez turbinę, czyli istnieje realna szansa, że to może być powód takie spadku cisnienia. Co o tym sądzicie?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zdj1.jpg (93.8 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdj2.jpg (85.6 KB, 38 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mattus95 ; 19-04-2017 o 11:24
mattus95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 12:37   #5
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: brak przyspieszenia powyżej 100km/h

Cytat:
Napisał mattus95 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca wiemy co to za przewód i stąd pytanie, w załączniku daje zdj węża i miejsca w którym jest umiejscowiony?
Odprowadza olej z turbiny do miski olejowej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg przewod odprowadzajacy olej z turbiny.jpg (16.6 KB, 21 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 19-04-2017 o 12:42
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2017, 11:23   #6
mattus95
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-02-2017
Skąd: Szynwałd
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: brak przyspieszenia powyżej 100km/h

Byłem dziś u znajomego mechanika na kompie z tym, że nie miał on oprogramowania do wykasowania błędów więc nie do końca wiadomo czy są one teraźniejsze czy może jakies stare.
Błąd P193B sygnał wyjściowy przepustnicy- nieciągły
Błąd P0299 turbosprężarka podciśnienia - nieciągły
dodatkowo zauważył on że na turbinie wywaliło sadze więc stwierdził żeby dać turbine do czysczenia/regeneracji bo on sie tym nie zajmuje ale polecił mi 1 zakład.
Kazał mi sie jeszcze o te błedy dopytać tak w razie w.
Co by można tu było jeszcze sprawdzić do tych właśnie błędów? Czy gdyby okazało sie że kierownice turbiny się zapiekły to miało by to też związek z tymi błędami?
Turbo postaram sie wyciągnąć jutro ew przyszly tydzien tak żeby w przyszłym tygodniu wylądowało juz od speca od tych rzeczy. Pozdrawiam
mattus95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.