Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2009, 12:12   #11
arturxx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2004
Skąd: Otwock
Model: Mondeo
Silnik: 2,0TDCI /130PS
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje

Krajny przeczytałem twój wątek dokładnie i nasuneła mi się taka konkluzja. W większości wątków na forum w przypadku takich objawów jak ty masz to w większości każdy wymieniał czyjnik położenia wałka rozrządu a nie wału korbowego korbowego.
Więc może to. Pamiętam że wśrud klubowiczów przewijało się że jeśli obudowa tego czujnika jest szara to jest to ten lepszy czujnik a jeśli czarna to czujnik częściej podlega uszkodzeniom.
Link do takiego czujnika w przykładowym sklepie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oraz jego lokalizacja na silniku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

- na zdjęciu: po prawej stronie banetu od poziomu oleju, tuż pod szyną wysokiego ciśnienia paliwa CR a powyżej kolektora ssącego. Widoczna jest wtyczka z 3 uciętymi przewodami. To jest ten czujnik. Na zdjęciu jest to silnik TDDI i ma inny kolettor ssący. Ale umiejscowienie czujnika jest takie samo w TDDI czy TDCI.

Pozdrawiam

arturxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 13:04   #12
krajny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: Polska
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje

Własnie dziwnym trafem u mnie jest to czujnik położenia wału ,masz rację.Znajomy jeszcze raz zdiagnozuje i zobaczymy co wyjdzie ale możliwe, że jest coś nie tak bo jego komp pokazywał , że czujnik położenia wału jest 3-pinowy a przecież jest 2-pinowy.Czujnik położenia wałka rozrządu jest 3 -pinowy więc może błędnie pokazuje.Dam znać co i jak.Pozdrawiam
krajny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 13:06   #13
krajny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: Polska
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje

Właśnie dzwoniłem do znajomego i powiedział, że teraz nie pokazujeżadnego błędu czyli tak jakby był problem z czujnikiem położenia wału.Może kupię czujnik położenia wałka rozrządu dla pewności.Pozdrawiam
krajny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 13:53   #14
krajny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: Polska
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje

Cytat:
Napisał krajny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie dzwoniłem do znajomego i powiedział, że teraz nie pokazujeżadnego błędu czyli tak jakby był problem z czujnikiem położenia wału.Może kupię czujnik położenia wałka rozrządu dla pewności.Pozdrawiam
No i wyskoczył błąd-czujnik położenia wałka rozrząduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.może ktoś ma na zbyciu?
krajny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2009, 21:28   #15
krajny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: Polska
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje

A więc tak czujnik położenia wałka rozrządu wymieniony.Auto odpala tylko ma mały defekt powyżej 3 tys obrotów nie chce się wkręcić bo zaczyna migać sprężynka i autko gaśnie.Zastanawiam się czy może mieć na to wpływ to że odpaliłem na odłączonej rurze co idzie od turbo do przepływomierza?może złapał jakiś błąd?po podłączeniu jest to samo.Co to może być?Pozdrawiam
krajny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 21:58   #16
NOREK_KRAKOW
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: KRAKÓW
Model: MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje

Kolego i jak tam udalo sie to naprawic opisz cos co i jak bo tez mam lipe taki przypadek
NOREK_KRAKOW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2009, 19:53   #17
slawczy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje

Cytat:
Napisał krajny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc tak czujnik położenia wałka rozrządu wymieniony.Auto odpala tylko ma mały defekt powyżej 3 tys obrotów nie chce się wkręcić bo zaczyna migać sprężynka i autko gaśnie.Zastanawiam się czy może mieć na to wpływ to że odpaliłem na odłączonej rurze co idzie od turbo do przepływomierza?może złapał jakiś błąd?po podłączeniu jest to samo.Co to może być?Pozdrawiam
Właśnie miałem to samo tz. jak przekraczałem 3 tys obrotów silnik tracił moc po czym gasnął i oczywiście lubiana kontrolka się zapalała. Okazało się, że było to "uszkodzony" czujnik wała korbowego. Mechnicy którzy wymieniali mi sprzęgło złamali zaczep od czujnika i czujnik był po prostu wsadzony. Na razie trzyma się na kleju gdyz oczywiście mocowanie nie jest dostępne od ręki w serwisie 35 zł :-)
slawczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 17:12   #18
Kudlatex
ford::amateur
 
Imię: RAFAL
Zarejestrowany: 22-09-2018
Skąd: WARSZAWZ
Model: Mondeo
Silnik: 2,0T DCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje

witam mam mondeo mk 3 2003 rok 2,0 tdci i mam problem przy mocniejszym wcisnieciu pedalu gazu czyli przy dynamicznym daniu gazu zaczyna migac kontroka swiec zarowych i auto traci moc i silnik gasnie po wylaczeniu stacyjki i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy dopuki nie rusze dynamicznie
co to moze byc
Kudlatex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 17:27   #19
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje

Cytat:
Napisał Kudlatex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy dynamicznym daniu gazu zaczyna migać kontrolka świec żarowych i auto traci moc i silnik gaśnie
Podłącz pod kompa i będą błędy P0251 i P1211 czyli układ CR do regeneracji.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 20:19   #20
hydros
ford::average
 
Avatar hydros
 
Imię: Hydros
Zarejestrowany: 18-11-2015
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115KM automat Jatco
Rocznik: 2005
Postów: 58
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje

Cytat:
Napisał Tvvardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłącz pod kompa i będą błędy P0251 i P1211 czyli układ CR do regeneracji.
Nie koniecznie...

Te błędy wyskakują także przy brudnym filtrze paliwa.
Kudlatex, zacznij od filtra
__________________
hydros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.