Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2009, 06:29   #1
flintstudio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Postów: 3
Domyślnie Łożyska amortyzatorów - częsta wymiana

Witam,
moje Mondeo MK3 jest pierwszym samochodem w którym bardzo często wymieniam łożyska amortyzatorów. Na początku myślałem, że mam problemy z maglownicą - takie chropotanie przy skręcaniu jak przy suchej maglownicy, jednak od kąd wiem, że to objawy łożysk od razu lokalizuję usterkę.

przez ostatni rok wymieniałem 3x prawe łożysko, teraz odzywa się też lewe. Rocznie robię 8-10 tys. Łączny przebieg auta to 130.000. Miałem kilka samochodów różnych marek i nigdy nie dokonywałem tego typu napraw.

Proszę o podpowiedź, czy takie częste naprawy łożysk to wina ich słabej jakości, czy też amortyzatorów. Może wypada je już wymienić. Z drugiej strony ostatnie badanie techniczne z przed pół roku pokazywało dobry stan amortyzatorów ... (???)

Dziękuję za pomocne opinie...

flintstudio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2009, 07:10   #2
arturxx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2004
Skąd: Otwock
Model: Mondeo
Silnik: 2,0TDCI /130PS
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Łożyska amortyzatorów - częsta wymiana

Hej
Wymiana łożysk spowodowana jest nie ich słabą jakością tylko kiepską budową która umożłiwia łatwe dostanie się piasku do wnętrza. długotrwała jazda z objawem przeskakiwania grozi urwaniem sprężyny. Piasek dostaje się przeważnie podczas deszczowych dni, razem z wodą z kałuż, lub gdy dużo się jeździ po szytrowych drogach. Ja wybrnołem w ten sposób że dołożyłem sporo więcej smaru do łożyska, prawie na pełno. Łożysko jest łatwo rozbieralne, trzeba tylko uważać aby kulki się nie rozsypały. orginalinie jest bardzo mało smaru i gdyby było łożysko szczelne to na pewno by wystarczyło. Dołożenie smaru ma tak jakby spowolnić dostawanie się piasku pod kulki łóżyska.
pozdr
arturxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2009, 20:32   #3
Markbroda1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 174
Domyślnie Odp: Łożyska amortyzatorów - częsta wymiana

Witam!Panowie podpowiedzcie jak rozpoznać uszkodzone łożysko.U mnie podczas skrętu słychać dzwięk przypominający tarcie mocno ściśniętych powierzchni metalowych, są to takie przeskoki 2-3 podczas pełnego obrotu.Może to właśnie łożysko amorka,ale jak to zlokalizować, może jakaś podpowiedź.Dzwięk przypomina moment odkręcenia mocno zakręconej ,zapieczonej śruby od koła,ten trzask kiedy puszcza ,jest to bardzo podobny dżwięk ,ale trudny do zlokalizowania.Dodam że maglownica nie przecieka ani nie wyje wydaje się że OK.
__________________
Światło ze słońca leci miliardy kilometrów , człowiek na Ziemi stoi i robi.......CIEŃ.
Markbroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2009, 20:45   #4
arturxx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2004
Skąd: Otwock
Model: Mondeo
Silnik: 2,0TDCI /130PS
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Łożyska amortyzatorów - częsta wymiana

Rozpoznanie uszkodzonego łożyska jest bardzo proste. Jedna osoba kręci kierownicą (najlepiej na odpalonym silniku) a druga dotyka sprężyny zawieszenia, jeśli sprężyna się napręza i przeskakuje to na 100% łożysko.
arturxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.