Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2010, 11:31   #1
newuser
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2010
Skąd: Wawa
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Uszczelki rozrządu

Pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników na wstępie.
Mam prośbę o radę, konsultację. W foce jak w profilu mechanicy zdiagnozowali wyciek oleju spod głowicy rozrządu. Sugerują uszczelnienie i wymianę przy okazji rozrządu i pompy wodnej. Co do pierwszego nie mam wątpliwości. Drugie mnie zastanawia. Stan licznika 98 000 km, przebieg pewny. Czy konieczna jest już wymiana? Inna sprawa to koszt uszczelek podany przez mechanika (500-700 PLN). Czy ktoś robił coś podobnego w swoim samochodzie i mógłby potwierdzić mi koszt tych uszczelek? Wydaje mi się całkiem spory jak na uszczelki. Z góry dzięki.

newuser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 11:43   #2
wolf67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-04-2009
Skąd: rybnik
Model: ford focus mk 2
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 40
Domyślnie Odp: Uszczelki rozrządu

moze najpierw poszukaj w jakims dobrym i niedrogim sklepie moto tych uszczelek i porownaj ceny i czy czasem ci fachowcy nie chca z ciebie zedrzec a potem poszukaj jakiegos solidnego fachowca
wolf67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 12:38   #3
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Uszczelki rozrządu

Bo beda zdejmowali Ci glowice tylko nie wiem czy cena obejmuje sama uszczelke i sruby czy moze i robocizne.
Ja bym sie skonsultowal czy cieknie spod glowicy (docs dziwne) czy moze z innego miejsca.
Jezeli bedziesz juz to robil to warto wymienic rozrzad jezeli nie policza ekstra za robocizne.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 12:45   #4
newuser
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2010
Skąd: Wawa
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszczelki rozrządu

Cena obejmuje tylko uszczelki. Powiedzieli, że cieknie spod głowicy ale może tak naprawdę nie wiedzą dokładnie skąd. Silnik od spodu zasadniczo jest zaolejony. Mówili też, że pobrudzona olejem jest też turbina. Robocizna to 300 PLN a koszt wymiany rozrządu i pompy to ok 1100 PLN stąd zastanawiam się czy jest sens już rozrząd wymieniać czy tylko te (tylko jaki i ile?) uszczelki.
newuser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 13:00   #5
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Uszczelki rozrządu

A na pewno nie cieknie spod pokrywy rozrzadu, a nie spod glowicy?

tu masz ceny produktow Forda, :
rozrzad : 469zl [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pompa 139zl [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To tyle potrzebujesz do wymiany rozrzadu, plus 200-300zl robocizna.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 13:27   #6
newuser
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2010
Skąd: Wawa
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszczelki rozrządu

Kurcze sam już nie wiem. Opieram się na słowach mechanika. Może ktoś polecić jakiś sprawdzony/uczciwy/tani ; ) warsztat w Wawie gdzie mogliby to zdiagnozować i wycenić?
newuser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 13:49   #7
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Uszczelki rozrządu

jest sens wymieniać rozrząd - nie powinno się zakładać starych pasków z powrotem.
Ja własnie niedawno miałem wyciek spod uszczelniacza pompy paliwa, do wymiany również trzeba było zdjąć rozrząd, więc od razu do wymieniono, przy okazji kazałem zmienić pasek wielorowkowy, no i mam spokój na 200kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 13:51   #8
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Uszczelki rozrządu

Jakoś chyba nie wytrzymam do 200 kkm z jednym paskiem. Poprzednio wymieniałem co 60-70 kkm bo po 80 kkm potrafił się pasek zerwać, a instrukcja zalecała 120 kkm z czego serwis 80 kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 14:12   #9
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Uszczelki rozrządu

Cytat:
Napisał Komor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakoś chyba nie wytrzymam do 200 kkm z jednym paskiem. Poprzednio wymieniałem co 60-70 kkm bo po 80 kkm potrafił się pasek zerwać, a instrukcja zalecała 120 kkm z czego serwis 80 kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie panikuj, to nie fiat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.




No najwyżej sobie po 150 wymień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 14:54   #10
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: Uszczelki rozrządu

Cytat:
Napisał newuser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sugerują uszczelnienie i wymianę przy okazji rozrządu i pompy wodnej. Co do pierwszego nie mam wątpliwości. Drugie mnie zastanawia. Stan licznika 98 000 km, przebieg pewny.
Jeśli przebieg jest pewny to normalnie przez fabrykę zalecana jest wymiana paska rozrządu najpóźniej przy 140 tyś km. Pytanie ile czasu zajmie Tobie przejechanie tych brakujących 40 tyś km (mi zajmuje to niecały rokGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). I czy planujesz przejechać tym autem jeszcze tyle km. Trzeba też pamietać, że niektóre paski rozrządu mają wady fabryczne i potrafią niestety pękać dużo wczesniej (jeśli ma się pechaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Słyszałem, że właśnie ze względu na ukryte wady fabryczne wymienia się rutynowo paski rozrządu. Bo generalnie pasek rozrządu prawidłowo wykonany nie zużywa się tak bardzo i powinien w zasadzie wytrzymać do końca żywotu samochodu, ale ze względu na to, że trudno uniknąć w procesie produkcyjnym paska wad fabrycznych, których nie widac gołym okiem, a które moga się ujawnic dopiero po pewnym czasie i tą niepewność, czy przypadkiem nie trafiło się akurat na "wadliwy" pasek, wymienia się je okresowo w każdym samochodzie (bez względu na stan zużycia paska). Pewnie zaraz wszyscy zakrzyczą mnie, że piszę bzdury, ale pytanie dlaczego w takim razie zdarzaja się przypadki, że pasek pęka już po 60 tyś km normalnej eksploatacji auta? I dlaczego niektórzy producenci zalecają wymianę przy 80 tys km, a inni dopiero przy 140 tyś km

Jesli faktycznie mechanicy będą mieli dostęp do paska rozrządu to może jednak warto od razu go wymienić, mieć spokój i nie szukać za jakiś czas warsztatu, który to zrobi.

Co do pompy wody to faktycznie tak się robi. Mając zdjęty pasek rozrządu jest bardzo łatwy dostęp do pompy wodnej. Dodatkowy koszt zwiazany z jej wymianą jest niewielki, a mozna sobie zaoszczędzić sporo nerwów. Nie wiem jak z awaryjnością pomp wodnych w focusach, ale np. miałem wczesniej reanult, gdzie niestety pompa padła mi po niecałych 100 tyś km (jeszcze przed planowaną wymianą rozrządu). A wtedy: wymiana pompy = zdjęcie paska rozrządu, dodatkowe koszty itd.
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.