Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2009, 12:13   #181
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Focus: benzyna vs. diesel - opłacalność

tak jak napisał "mihal" przy kosztownej awarii możesz pomarzyć o oszczędności.
A co do nowych aut: to miałem nową fabię w benzynie i nie ciułałem żeby kupić fokusa. Dziś twierdzę że skoda to śmietnik volkswagena, po 3 latach i 42000 był tłumik do wymiany i wybite tuleje już nie wspominając o walce z wyciekami silnika który podawał olej na pasek do alternatora a ten bryzgał po całym silniku. Focusa sprzedam jeszcze w tym roku nie dlatego że walczę z awariami tylko czas kupić coś innego. Jeżdżę autami do trzech lat.
Miszkam w 60tyś. mieście a do pracy jeżdżę przez wioski+trójmiasto ze 3 razy w tygodniu.
Pozdrawiam
Piotr

PP jest offline  
Stary 22-03-2009, 12:28   #182
alex2006
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Kęty
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2016 grudzień
Postów: 132
Domyślnie Odp: Focus: benzyna vs. diesel - opłacalność

Fabia to chyba nie ta klasa co Focus?Zresztą Focus moim zdaniem ma bardzo komfortowe zawieszenie(przynajmniej lepsze od np.Astry III).Napewno przy przebiegu około 200 tyś nie jest już w bdb stanie.Awaria w Twoim przypadku przekreśliła sens opłacalności diesla!Należy brać też pod uwagę(oprócz kosztów naprawy)koszt lawety i np koszt nie dotarcia do celu(a co jak byłeś umówiony np w interesach i nie pojawiłeś się na spotkaniu?-ja tak miałem i mimo gwarancji nie dotarłem na czas na targi-wiozłem pokazowy sprzęt na stoisko).
alex2006 jest offline  
Stary 22-03-2009, 13:06   #183
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: Focus: benzyna vs. diesel - opłacalność

Cytat:
Moją fokę kupiłem z przebiegiem 130 tysięcy km, po 3000km padł sterownik pompy, w serwisie Bosch za nowy sterownik i sprawdzenie pompy zapłaciłem 3500zł + laweta + nerwy.
Teraz rozglądam się za nowym nabytkiem w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.eugeot 407,volvo v50,mazda 6,citroen C5. Tylko że większość tych marek ma powiązania z silnikami TDCI a to mnie zraża, w większości nowych diesli montują ekologiczne filtry cząstek stałych FAP a później takie badziewie nie wyzbywa się sadzy i masz wymianę za ok.2-3tysiące złotych. Np. cudne mondeo TDCI 2006 rok i 130KM (Ghia,skóra,navi) kosztuję pomiędzy 35000 a 40000 zł ale jak wczoraj poczytałem na naszym forum o awariach mondeo to już mi ten samochodzik przeszedł, ludzie tam piszą o awariach pompy i wtrysków za 12000złotych.
Gdzieś na jakimś forum (chyba focusa) czytałem że z ceną za naprawę samego sterownika pompy można się w 1000 zł zmieścić - 3 koła to chyba cała pompa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do filtrów FAP bądź DPF to nie to że badziewie nie wyzbywa sie sadzy tylko kierownik nie umie tego używać z braku wiedzy - od czasu do czasu trzeba autem się w trasę pyknąć (odpowiednia ilość czasu i obrotów silnika) żeby sadzę wypalić a że wiekszośc uzytkowników pojecia o swoim aucie nie ma stąd sa wymiany. Inna sprawa że niedługo w Niemczech na przykład bez takiego filterka będzie się ciężko poruszać (miasta).
Z tymi cenami awarii w mondasie to żeś pojechał, takie ceny to tylko w ASO gdzie części ze złota i robocizna też kosmicznie droga - poza tym te awarie aż tak częste nie są i trafiają się też innym markom bo to części eksploatacyjne (tyle tylko że u jednych więcej wytrzymują u innych mniej).
Piccolo_Jr jest offline  
Stary 23-03-2009, 13:15   #184
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Domyślnie Odp: Focus: benzyna vs. diesel - opłacalność

Jak ktoś chce tanio jeździć polecam LPG. Focus1 silnik 1,8 lub 2,0 + LPG za 2300zł i można jeździć nawet za 13 zł na 100km.
Niestety im nowszy ford tym gorszy fo gazu.
przemal00 jest offline  
Stary 23-03-2009, 13:44   #185
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Cool Odp: Focus: benzyna vs. diesel - opłacalność

rok temu kupilem focusa I z silnikiem 1.8 TDDi za okolo 18.000 tys.zł
ktoś powie dużo?? Moim zdaniem lepiej dołozyc 2 tys.zł do auta i kupic takie z pewnym przebiegiem i servisem zeby nie kupowac kotleta.
mam przebieg 236 tys.km
od roku jezdze nim po poznaniu i stoi na dworze przed domem robie rocznie okolo 40tys.km

NIC SIE NIE ZEPSUŁO A TURBO DZIAŁA 100%

spalanie na pełnym baku 53 litrow robie 970 kilometrow
wiec bombaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jezdze spokojnie nie szaleje nie wariuje na zimnym silniku choć mam 21 latGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

do rzezczy benzynika ok ale spalanie w miescie nie zadowala zaś jesli kupowac diesla to tylko w TDDi , z servisem i cala historią i nie jakiegos kotleta z roz****nym turbo

jeszzce leje tylko orlenowskie paliwo i wymiana olejow i fltrow w terminachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wiec proponuje TDDi z 2000roku ale to tylko moja opinia pozdrawiam
poczytajcie opinie o nieawaryjności TDDi na necie napewno mniej awaryjny i kostowny niz TDCI

Ostatnio edytowane przez mateuszford ; 23-03-2009 o 13:48
mateuszford jest offline  
Stary 23-03-2009, 17:35   #186
foczka1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Model: FOCUS
Silnik: TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Focus: benzyna vs. diesel - opłacalność

mateuszford-tylko mało kto serwisuje auto w ASO do takiego przebiegu!A pieczątki od jakiegoś prywatnego mechanika jakoś by mnie nie przekonywały.Swoją drogą im nowsze silniki(np.TDCI)tym bardziej delikatne.Dawniej zwykłe diesle robiły przebiegi po 500 tyś bez awari,a teraz to trudno niekiedy 200 tyś zrobić!Prawda jest taka,że diesle są bardziej zaawansowane technologicznie niż obecne benzyniaki może temu bardziej awaryjne?Swoją drogą jeśli po mieście uzyskujesz takie małe spalanie to tylko pogratulować.Ja po mieście poniżej 7 nie schodzę-może mam cięższą nogę?
foczka1 jest offline  
Stary 20-07-2011, 13:35   #187
barteks2
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2011
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Focus: benzyna vs. diesel - opłacalność

Cytat:
Napisał rufik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na ten czas widzę tylko jeden plus benzyny - mniejsze ewentualne koszty naprawy. Ewentualne.

Ktoś jeszcze sensowne za i przeciw potrafi wskazać?
Prawda jest taka, że ten co ma diesla - będzie chwalić diesla, a ten co benzyniaka - będzie chwalić benzyniaka. Ja przez 7 lat jeździłem benzyniakiem, a teraz przesiadłem się na diesla i jestem b. zadowolony. Nie wiem czy chciałbym wrócić do benzyniaka, ale raczej nie...
barteks2 jest offline  
Stary 20-07-2011, 20:40   #188
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Focus: benzyna vs. diesel - opłacalność

Cytat:
Napisał barteks2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawda jest taka, że ten co ma diesla - będzie chwalić diesla, a ten co benzyniaka - będzie chwalić benzyniaka
I to jest konsensus tego tematu.

Pozdrawiam
Wojtek.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.