Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2014, 15:44   #11
kostanty85
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 16-01-2014
Skąd: Chełm
Model: ford mondeo mk3 Ghia
Silnik: 2,0 tdci 130 HP
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: niedogrzany silnik mk3 tdci 2002r

Witam mam od 4 miesięcy Forda mondeo 2,0 cdti i jak wszyscy tu piszą mam ten sam problem z temperaturą dodam że wymieniłem mały termostat i duży ale zacznę od początku.
Jak kupiłem samochód wszystko było ok naprawdę byłem i w sumie jestem zadowolony, ale gdy przyszła niższa temperatura zobaczyłem że temperatura silnika nie jest taka jaka powinna być, a mianowicie samochód strasznie długo się nagrzewał temperatura dopiero dochodziła do dobrej pozycji jak mocno pedałowałem ale jak tylko zwolniłem (normalna jazda) to spadała na 1/4 skali. więc poczytałem i wymieniłem płyn wraz z małym termostatem ( olejowym) i co w sumie jest mała poprawa bo samochód zagrzeje sie ale tylko gdy ruszam w trasę i ładnie trzyma temperaturę ( w pionie) jadąc nawet 80km/h na 5 biegu sytuacja zaczyna sie zmieniać jak wjeżdżam do miasta powoli zaczyna spadać i zatrzymuje sie na granicy tej nieszczęsnej 1/4 wskaźnika więc wymieniłem duży termostat i nic to nie zmieniło w czym może być jeszcze problem ????
wiem że nie powinno tak się dziać przecież nie jeden inż pracował nad tym silnikiem i nie uwierzę w bajki że ten typ silnika po prostu tak ma w niskie temperatury.
a dodam tyle że wszystko inne jak na razie dział ok spalanie wzrosło nie znacznie no ale przecież mamy zimę. pozdrawiam i proszę o jakieś wskazówki


Ostatnio edytowane przez kostanty85 ; 16-01-2014 o 15:49
kostanty85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 17:53   #12
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: niedogrzany silnik mk3 tdci 2002r

Cytat:
Napisał kostanty85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam od 4 miesięcy Forda mondeo 2,0 cdti
Napisałeś już to samo w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 18:10   #13
jakubzawarty
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90
Rocznik: 2002
Postów: 106
Domyślnie Odp: niedogrzany silnik mk3 tdci 2002r

Cytat:
Napisał marcinxzawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Panowie miałem takie objawy i powymianie małego terostatu wszystko mineło maożna go kupić w internetowym sklepie forda a termostat jest zamontowany przy bloku silnika stojąc przodem do wozu po prawej stronie, żeby go wymienić trzeba zdemontować kolektor dolotowy oraz przewody paliwowe pompa-wtryski, ok.2 godziny pracy
Ja bym powiedział, że z przodu auta niż po prawej stronie i znajduje się pod kolektorem. Wystarczy odkręcić chyba 9 śrub + 2 przy łączeniu z EGR żeby się do niego dostać. Sam nie wymieniałem ale wydaję mi się, że obejdzie się bez przewodów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg m t.jpg (81.4 KB, 64 wyświetleń)
jakubzawarty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 11:59   #14
dartronix
ford::beginner
 
Imię: dariusz
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: mielec
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: niedogrzany silnik mk3 tdci 2002r

Witam,mam problem z niedogrzanym silnikiem w mondeo mk3 2.0 tdci.Wymieniony mały i duży termostat- oryginały.Świece żarowe ptc ok.W listopadzie 2013 miałem dograny soft komputera pokładowego u pana Jarosława Lempart z Wadowic..A w zimie zauważyłem problemy z temperaturą silnika ''za pięć dwunasta'' max.Może ktoś wypowie się w tym temacie.Pozdrawiam DARTRONIX.
dartronix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 16:31   #15
krzychu84
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-01-2019
Skąd: Okrzeszyn
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: niedogrzany silnik mk3 tdci 2002r

Witam wszystkich. Mam ten sam problem z niską temperaturą silnika, termostaty mały jak i duży wymienione oraz czujnik temperatury w szystko po dwa razy w ciągu tygodnia i nic nie pomaga. Po odpaleniu na zimno rura od termostatu do chlodnicy zimna ale po kilku minutach robie sie letnia a z tego co czytalem powinna być zimna do póki silnik nie osiagnie odpowiedniej temperatury wtedy otwierać powinien się termostat. Po przejechaniu 50km wskazówka na zegarach stoi tylko na 1 kresce. Prosze o jakas wskazówkę co można jeszcze zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
krzychu84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 20:24   #16
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: niedogrzany silnik mk3 tdci 2002r

Cytat:
Napisał krzychu84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Mam ten sam problem z niską temperaturą silnika, termostaty mały jak i duży wymienione oraz czujnik temperatury w szystko po dwa razy w ciągu tygodnia i nic nie pomaga. Po odpaleniu na zimno rura od termostatu do chlodnicy zimna ale po kilku minutach robie sie letnia a z tego co czytalem powinna być zimna do póki silnik nie osiagnie odpowiedniej temperatury wtedy otwierać powinien się termostat. Po przejechaniu 50km wskazówka na zegarach stoi tylko na 1 kresce. Prosze o jakas wskazówkę co można jeszcze zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
a kupiles oryginalne termostaty?

test termostatu w garnku robiles?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2019, 06:24   #17
krzychu84
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-01-2019
Skąd: Okrzeszyn
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: niedogrzany silnik tdci 2002r

Mały termostat oryginalny, duży zamiennik, test robiony tylko dużego termostatu.

Ostatnio edytowane przez krzychu84 ; 10-02-2019 o 15:15
krzychu84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.