Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2011, 12:37   #11
idoru
ford::average
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 06-11-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga
Silnik: 2,5
Rocznik: 2022
Postów: 109
Domyślnie Odp: 1.8 TD ile km można zrobić na "rezerwie"?

70l Teoretycznie jest możliwe - jak kolega pisał "pod korek" czyli ignorując odbicia pistoletu dystrybutora (chyba, że też był zepsuty i nie odbijał, lub odpowietrzenie zbiornika nie działa).
Nominalna pojemność zbiornika wynosi ok. 60l, jednakże do zbiornika prowadzi dość długi przewód. Jeśli rzeczywiście było to pod korek jest to prawdopodobne, choć byłby to swoisty rekord. Z opowieści pracowników stacji wynika że rekordzistami w tym temacie są Ople Omegi B Kombi, którym na chama można dolać +15 l. Tylko komu chciałoby się walczyć z odbijający pistoletem.

Co do tematu posta - rezerwy. Z mojego doświadczenia. Niezależnie od wskazania miernika i rezerwy od początku posiadania M. tankuję 54-56l. Tankuję do pełna kiedy mały licznik wskaże 700 km. Po tym przebiegu, czasami jest rezerwa, czasami pokazuje 1/4 zbiornika.
Dodam, że auta używam do dojazdów do pracy, czyli dzień w dzień ta sama trasa i podobne warunki.

idoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2011, 11:07   #12
arbuz76
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2011
Skąd: Konin
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1996/1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.8 TD ile km można zrobić na "rezerwie"?

Cześć tylko że ja nie leje z pistoletu w cpn tylko z baniek 5 litrowych naprawde można tyle wlać tylko po każdym wlaniu 5 litrów trzeba chwilke odczekać aż się zbiornik odpowietrzy w cpn jest to nie możliwe ponieważ pisolet jak odbije to kilka sekund jak z niego nie poleci paliwo to sam się rozłącza ponieważ tak jest zaprogramowany w celu zwiększenia bezpieczeństwa zróbcie prosty test nalejcie ropy czy benzyny pod korek w cpn i wlejcie w jakąs bańkę 5 litrów dodatkowo przejedżcie kilometr lub dwa autem i gwarantuje że każdemy z was owe 5 litrów spokojnie doleje do baku.
Byłem posiadaczem omegi b i w ten sposób lałem 85 litrów do zbiornika. Pozdrawiam.
arbuz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2011, 11:15   #13
Patijos
ford::beginner
 
Avatar Patijos
 
Zarejestrowany: 22-05-2009
Skąd: Bruczków
Model: MONDEO MK2 GHIA KOMBI
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1.8 TD ile km można zrobić na "rezerwie"?

Witam wszystkich posiadaczy Mondeo Mk2 1,8 TD! Ja mam kombi Ghia z 2000r. U mnie wskazówka poziomu paliwa od pełnego zatankowania zaczyna spadać po przejechaniu ponad 200 km. Jednak poniżej 1/4 zbiornika jak zauważył " rajman " ten wskaźnik żyje swoim życiem. Co do tego ile można przejechać na rezerwie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej tankować do pełna, kasować licznik małych kilometrów i według tego liczyć sobie zasięg auta. Ja staram się tankować wciąż na tej samej stacji paliw i z tego samego dystrybutora. Tankuje wciąż do pierwszego odbicia i nic już nie dolewam. Kasuje licznik i w drogę. Po 400 km lub więcej tankowanie i obliczanie przepału. Moje minimum to 5,4 ( latem) i 6,9 (zima).
Było Mondeo Mk1 1,8 16V ZETEC 115KM '95r.
Jest Mondeo Mk2 1,8 TD Ghia '00r.

Ostatnio edytowane przez Patijos ; 20-10-2011 o 11:19
Patijos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 20:41   #14
lebex
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-01-2009
Skąd: Łańcut
Model: Mondeo MK4 Titanium X Sport
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 63
Domyślnie Odp: 1.8 TD ile km można zrobić na "rezerwie"?

Ma ktoś jakiś patent na rozdmuchanie zbiornika w kombi ?
lebex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.