Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2020, 17:04   #81
Tadeusz z Malinki
ford::beginner
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Malinka
Model: ford focus MK1
Silnik: DISEL
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

wiesz ja miałem podobny przypadek - wymieniłem filtr paliwa i odpowietrzyłem na plaka ,ale zapalam rano dłuzej swiece podgrzewam 3 razy gasnie kontrolka , a z tym rozrusznikiem tez tak miałem i ja go rozebrałem to tulejka miała jajo a wirnik ocierał o stojan - on bedzie kręcił na stole a pod obciązeniem wiekszy prad bedzie pobierał z aku

Tadeusz z Malinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 19:23   #82
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

dobrze. co ma 20 bar do rozrusznika.

chciałbym, żeby miało
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 16:01   #83
ajax16
ford::average
 
Avatar ajax16
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: '02
Postów: 112
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

Panowie pytanie może było banalne, ale wolałem się upewnić. Wiadomo że sama temperatura w dieslu nie wystarczy (świece też mam sprawne) a potrzebne jest odpowiednio wysokie ciśnienie. Dodatkowo, skoro Ford podaje tak duże widełki "potrzebne do poprawnej pracy", 24 - 38 Bar to można się spodziewać że te 20 Bar to za mało... jednak podając przykład mojego egzemplarza wolałem się upewnić, tymbardziej że mam ustawioną wyższą dawkę startową, nie ma tylko warunków aby to sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale chyba nie ma co się łudzić i trzeba zajrzeć do silnika.
Głowicę mam splanowaną, gotową z poprzedniego auta, jednak w tamtym silniku po otwarciu okazało się, że korbowód jest w złym stanie i mowili że "oni się tego nie podejmą" i sugerują poszukać innego silika... taka to była historia. Mam nadzieję że w tym przypadku nie będzie tak samo...
Ogólnie wrażenia z jazdy po wymianie silnika były pozytywne, chodził płynniej i ciszej, ale z czasem po tych kilku tyś km. stracił moc i zmierzyliśmy u innego mechanika kompresję..
ajax16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 21:26   #84
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

coś jest nie tak, żeby spalanie stukowe wystąpiło w dizlu potrzeba 27 bar 20 to jest mało

coś kuleje. nie wiemy i nie dowiemy się co. kręcić śruby.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 20:31   #85
ajax16
ford::average
 
Avatar ajax16
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: '02
Postów: 112
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

To jeszcze na koniec (przed otwieraniem silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) mam takie pytanie:
Skoro wcześniej ustawili mi wyższą dawkę paliwa na starcie, to czy to będzie miało jakiś negatywny wpływ na pracę silnika po jego remoncie i przywróceniu 'dobrej' kopresji?
ajax16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 20:43   #86
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

Wtedy wypadało by przywrócić mu ustawienia fabryczne dawki po kompleksowym remoncie - zwiększona dawka będzie zbędna. Przy odpalaniu może mocniej przykopcić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 13:55   #87
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

Tak swoją drogą, oni mierzyli tą kompresję za pomocą adaptera wkręcanego w miejsce po świecach? Czy jakoś inaczej?
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2021, 20:56   #88
ajax16
ford::average
 
Avatar ajax16
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: '02
Postów: 112
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak swoją drogą, oni mierzyli tą kompresję za pomocą adaptera wkręcanego w miejsce po świecach? Czy jakoś inaczej?
Sorry że po dłuższym czasie odpowiadam...
Oczywiście pomiar ciśnienia był robiony zestawem z gwintem wkręcanym miejsce po świecach, w dodatku robili go na zimnym silniku z rana..
W tej chwili mam wymienioną głowicę (planowanie, czyszczenie zaworków, etc, kompletna zregenerowana głowica) i ciśnienie sprężania wychodzi 2,5MPa na każdym cylindrze, więc wygląda na to że jest na granicy i dużo ta głowica nie dała, ale plusem na pewno jest to że na każdym cylindrze jest to samo.
Podczas odpalania w okolicach 0 stopni za pierwszym razem to albo po dłuższym kręceniu odpali albo odpuszczam bo tak jakby miał "czkawkę". Wtedy za drugim odpala. Czy w tym przypadku ta większa dawka startowa może dawać taki objaw, czy jedynie sadzę z niedopalonego paliwa?
Wtryski z zaworkami zregenerowane, pompa paliwa nie opiłkuje bo filtr co jakieś 20 000km zmieniam i nie widać tam opiłków.
Zagrzanie świec ze 2 razy coś polepsza ale "czkawka" lekka jest za pierwszym razem.
Świece też niedawno wymieniane, przy okazji pomiaru MPa sprawdzili je na stole... jedyny zarzut który bym miał to dość krótkie grzanie - od razu powiem że czujnik temperatury cieczy chłodzącej tez wymieniałem. Przekaźnik albo po 2s odpuszcza w okolicach 0 stopni albo ze 3s poniżej tej temp.
Czy jest sposób na programowe ustawienie czasu grzania świec?
ajax16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2023, 21:58   #89
mikefourseven
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-09-2022
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

Witam wszystkich użytkowników forum. Dołączyłem jakiś czas temu, nie zabierałem do tej pory głosu, ponieważ nie uważam się za bardzo doświadczoną osobę z zakresu mechaniki, itp. Ale czytam wątki i chcę się edukować.

Dzisiaj natomiast przychodzę z problemem, z którym borykam się od przeszło miesiąca. Nakreślę w dwóch zdaniach historię mojego egzemplarza Focusa, a następnie opiszę problem.
Focusa mk2 2010, 1.8 tdci kupiłem niecałe 2 lata temu i do tej pory sprawowało się wzorowo. Poza regularnymi wymianami oleju i filtrów (co 10-12 tyś. km) nic nie było robione. Miesiąc temu odezwało się sprzęgło (objawy: ślizganie się sprzęgła - przy dodawaniu gazu obroty rosły, prędkość nie). Lokalny mechanik wymienił pełny zestaw dwumasy wraz ze sprzęgłem, uszczelniaczami półosi, dodatkowo poprosiłem o wymianę oleju w skrzyni. Nie wiem kiedy wcześniej był wymieniany, a chcąc zadbać o autko, aby służyło poprosiłem o taką usługę.

I od tamtej pory zaczęły się problemy z rozruchem silnika. Ciężko odpisać, ale kręci zdecydowanie dłużej i wydaje dźwięki jakby chciał zapalić, ale nie mógł. Dodam jeszcze, że do tej pory czy to lato czy zima auto paliło na dotyk. Na początku myślałem, że to może kwestia nowego sprzęgła i jakoś się "ułoży" (zazwyczaj uruchamiam silnik na wbitym biegu i wciśniętym sprzęgle), aczkolwiek czy to na luzie, czy na wbitym biegu jest tak samo.

Pokazując nagrania z rozruchu mechanikowi twierdzi, że wszystko jest w należytym porządku i "ten typ tak ma".

Dodatkowo od wymiany dwumasy i wymiany oleju w skrzyni biegów sporadycznie, ale jednak czasem witają mnie plamy oleju na posadce garażu. Kolor bursztynowy, jasny, tłusty. Nie wydaje mi się, aby to był olej silnikowy (aktualnie od wymiany przejechałem 7 tys. km), ponieważ byłby zdecydowanie barwy bardzo ciemnej. A raczej skłaniam się ku olejowi ze skrzyni. Póki co odkręciłem dolną pokrywę silnika, umyłem zmywaczem i obserwuję. Na razie jest czysto. Zrobiłem to 3 dni temu, więc póki co obserwuję. Posadzka czysta, ale muszę zajrzeć czy nie zbiera się olej w plastikowej osłonie nim zacznie kapać na posadzkę.

Dlatego też zwracam się do Was, drodzy forumowicze, co wy o tym sądzicie? Piszę to pod tym wątkiem, ponieważ czytając wcześniejsze posty snuję analizę, że być może uległ uszkodzeniu lub został uszkodzony rozrusznik podczas demontażu/montażu przy wymianie opisanej wyżej dwumasy.

Poniżej linkuję 3 filmy, z opisami kiedy zostały nagrane:

Film 1. Referencyjny. Przed wymianą dwumasy. Film nagrany przypadkiem, po 10 dniach postoju, po powrocie z wakacji (zastanawiałem się czy odpali bez problemu i chciałem podzielić się nagraniem z przyjacielem - odpalił)
Link do nagrania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Film 2. To już po wymianie dwumasy i zaobserwowaniu pierwszych problemów z rozruchem. Data nagrania to 11.12.2023. Rozruch silnika po nocy, auto stało na parkingu podziemnym. Temperatura 9 stopni.
Link do nagrania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Film 3. Nagranie z dziś (15.12.2023) auto stało na dworze, temperatura zew. 2 stopnie (zimno, ale nie takie temperatury autko znosiło)
Link do nagrania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mikefourseven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.