Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2019, 16:13   #21
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 337
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy 1.8 TDCi

Wymień filtr paliwa na początek.

Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 17:05   #22
Bagietka200
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 08-11-2018
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy 1.8 TDCi

Wymieniłem, wyczysciłem tez wtryski srodkiem Liqiu Moly, uszczelniłem układ podciśnienia i wymieniłem elektozawór turbiny. Bez zmian, zaslepiłem też egr na dwa tygodnie i ciągle to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bagietka200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 06:48   #23
ajax16
ford::average
 
Avatar ajax16
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: '02
Postów: 112
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy 1.8 TDCi

Witam,

Mam taki przypadek, Focus 2002 TDCi 1.8 115KM. Podczas jazdy potrafi przy lżejszym wciskaniu gazu szarpać (taki chwilowy spadek mocy), innym razem przez dłuższy czas w ogóle nie szarpie. W każdym razie odpuszczenie gazu na 1-2s zwykle powoduje ustąpienie objawu. Przy ostrzejszej jeździe można powiedzieć że problem występuje rzadziej.
Na postoju praca jest równa, czasami 1-2 razy/minutę chwilowo skoczą obroty (tak o 100 obr/min).

Niedawno miałem „częściowy” remont silnika (zregenerowana głowica, wymienione pierścienie i panewki). Ciśnienie sprężania.. może szału nie ma ale jest ok. 26 Bar na cylinder (na każdym równo). Jeśli chodzi o turbinę.. to pytałem i tu po prostu usłyszałem że z tym układem nie ma problemu. Wtryski już wcześniej regenerowane (nowe zaworki), pompa regenerowana – ogólnie jak na postoju sprawdzali to ciśnienie na listwie w normie.

Pomyślałem że może to MAF sensor, przeczyściłem go i „lekka” poprawa jest, ale przy okazji… odkryłem coś innego. Na zdjęciach widać że oprócz MAF sensora mam wkręcony w obudowę filtra powietrza czujnik temp. powietrza wlotowego, pomyślałem że go wymienię.. i tu się zaczął problem.
Ogólnie to jest to jakaś przeróbka poprzedniego właściciela (nie wiem co autor miał na myśli ale kontaktu z nim już nie mam). Tego czujnika tam nie powinno być, otwór jest nagwintowany a sam czujnik nie wiadomo od czego jest – Ford takiego nie rozpoznaje. Kupiłem w sklepie z częściami zamiennik (Delphi) – i jak widać na zdjęciu nie ma on gwintu i ma zupełnie inną budowę. Czujnik dobrali mi z programu microcat po nr VIN… i tu ciekawa sytuacja bo faktycznie w moim aucie powinny być oba – MAF i ten wkręcany (bez gwintu) obydwa wkręcane do rury (na przedłużeniu filtra powietrza) – jest to o tyle ciekawe że wszędzie na googlach gdzie znajduję zdjęcia pod maską wersji TDDI i TDCi z różnych lat, to ten pierwszy ma tylko czujnik wkręcany w rurę, a ten drugi tylko MAF sensor. Wg katalogu microcat mój egzemplarz powinien mieć oba! – czy to nie jest błąd w katalogu? (zdjęcie z katalogu w załączniku)
Obudowę filtra mam tak jak widać, na przedłużenie tej rury od obudowy to nawet nie byłoby miejsca za bardzo, i w dodatku nigdzie na Allegro ani na szrotach nie mogę namierzyć takiej obudowy filtra.
Sama „modyfikacja” u mnie też jest zrobiona ciekawie – ten nowy czujnik Delphi nie pasuje do wtyczki, a sama wtyczka jest podłączona do pierwszego i ostatniego przewodu MAF sensora… co autor miał na myśli? Nie widzę nigdzie pod maską wiązki która mogłaby iść do dodatkowego czujnika (Delphi)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg MAF12.jpg (87.2 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg czujnik2.jpg (95.5 KB, 16 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg czujnik22.jpg (91.1 KB, 13 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg microcat.JPG (52.7 KB, 13 wyświetleń)
ajax16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2021, 08:28   #24
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy 1.8 TDCi

Nie kojarzę takiego czujnika w 1.8TDCI w układzie delphi. Moim zdaniem to jest zbędny balast, który kwalifikuje się do usunięcia.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2021, 08:54   #25
ajax16
ford::average
 
Avatar ajax16
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: '02
Postów: 112
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy 1.8 TDCi

Dzięki bardzo za odpowiedź - też tak myślałem, bo ja zakładam że czujnik jest w pewnym sensie "atrapą" i obniża nie wiadomo czemu napięcie (sygnał) który idzie z MAF sensor do sterownika?

Oczywiście chętnie poznam tez opinie innych użytkowników co o tym myślicie. Ogólnie pierwszy raz coś takiego widzę że rysunek z katalogu microcat pokazuje co innego niż cała reszta TDCi które widziałem (1999-2004, zdjęcia z google + auta na szrocie, bo z ciekawości poszedłem do 2 punktów gdzie po kilka sztuk tego auta mieli)
ajax16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.