Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2011, 11:22   #41
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

Brak ogrzewania w kazdym aucie spowodowany jest tylko kilkoma mozliwymi sytuacjami:

1. Zablokowana nagrzewnica. Silnik pracuje poprawnie, ale goracy plyn albo nie plynie przez nagrzewnice, albo cieplo nie jest z niej odbierane.
objawy:
Silnik bedzie wtedy sie nagrzewal prawidlowo i trzymal odpowiednia temperature. Chlodnica bedzie zimna do czasu osiagniecia odpowiedniej temperatury. Weze o srednicy ok 20mm idace do przegrody beda zimne lub letnie.

1a. Zapchany caly uklad chlodzenia. Silnik bedzie sie przegrzewal, plus te same objawy jak powyzej. Plyn mogl byc wymieniony wiec jego klarownosc nie ma znaczenia.
Co zrobic?
Nalac plynu do odkamieniania, wyplukac uklad i powtorzyc jesli potrzeba. Odlaczyc nagrzewnice i sprawdzic czy jest przeplyw plynu. Jezeli w ukladzie jest cialo obce (widzialem srube i kawalek plastiku) to nalezy je usunac.

2. Uszkodzony uklad nawiewu. Przy zmianie cieplo-zimno powinno byc slychac zmieniona lekko prace silnika. Mozna pogrzac silnik na postoju z ustawieniem "zimno", az wskaznik sie ruszy i wlaczyc grzanie. Jezeli waz do nagrzewnicy bedzie goracy a cieplo nie bedzie plynelo to nalezy tam szukac problemu (najczesciej ciegno Bowdena)

3. Uszkodzony, otwarty termostat (lub brak wkladu). Cielo z silnika jest natychmiast przekazywane na chlodnice i tracone.
Objawy:
Wskaznik temperatury nawet po dlugiej jezdzie nie osiagnie poprawnej temperatury, a chlodnica i Wszystkie weze beda wtedy letnie lub cieple (lacznie z nagrzewnica). Dodatkowo po krotkiej trasie kiedy wskazowka dopiero sie ruszy, waz idacy od termostatu do chlodnicy (oraz sama chlodnica) beda cieple.

4. Uszkodzony wirnik pompy. Rzadko spotykane w Fordach (domena niepsujacych sie VW). Silnik sie przegrzewa, a weze sa zimne. Wymiana pompy.
Mam nadzieje, ze pomoglo. Mozna podwiesic.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 13:31   #42
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

czyli najprawdopodobniej nagrzewnica... pytanie tylko gdzie ona jest, podejrzewam ze gdzies pod deską rozdzielczą za nawiewami i panelem z radiem i sterowaniem nawiewow? czy moze za schowkiem na przeciwko pasażera?
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 13:54   #43
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

W desce za radiem. Dostep dosc kiepski, wiec zaczalbym od odkamieniania.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 19:50   #44
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

no więc tak, próbowałem się dostać do nagrzewnicy i za cholere nie wiem gdzie jest...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie wiem czy dobrze myślę ale może ten plastik centralnie na wprost zrobiony z dwóch części co się dzieli na środku zakrywa nagrzewnicę?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no i kilka niespodzianek, znalazłem kilka rzeczy które kompletnie nie wiem do czego służą... może mi ktoś pomoże?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i jeszcze ta płytka?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

trochę się pogubiłem z tymi nowościami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 20:09   #45
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

- plytka - nie wiem do czego sluzy
- skrzynka - zestaw glosnomowiacy, prawdopodobnie wczesna nokia.
- Ty masz chyba wersje Americano, wiec deska sie rozni.
- nagrzewnica jest schowana w systemie nawiewow i dostep jest z boku (chociaz najczesciej to go nie ma bez zdjecia deski). Poczytaj sobie w internecie ile jest pracy z dostepem do nagrzewnicy i w bardzo wielu autach wymaga to zdjecia calej deski. Dlatego namawialem Cie na odkamienianie na poczatek.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 21:28   #46
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

Właśnie czytałem trochę wcześniej o dostępie do nagrzewnicy i w zasadzie wszędzie trzeba było odkręcić bądź poluzować i przesunąć trochę całą deskę... ehhh myślałem że ominie mnie ta przyjemność i próbowałem dostać się w najprostszy sposób. Wezmę się za odkamienianie najpierw a potem zobaczymy.
Co do wersji to nie wiem jaką mam i nic mi nie mówi wersja Americano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ameryki w sumie nie ma bo ogrzewanie nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale generalnie 'chapeau bas' dla konstruktorów Forda za sposób mocowania panelu sterowania ogrzewaniem, klimą itd. bardzo łatwy demontaż i montaż chociażby w celu wymiany żarówek podświetlenia, w pugu partnerze trzeba pół deski rozebrać i trochę tunelu środkowego ;]
co do odkamieniania wystarczy płukacz do chłodnic np. firmy K2 czy to musi być konkretnie odkamieniacz lub ocet?

Ostatnio edytowane przez Syntetyzer ; 17-02-2011 o 21:31
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 12:30   #47
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

nowe wnioski... codziennie robię krótkie trasy, dom - praca - dom po 7 km, silnik nie zdazy zlapac optymalnej temperatury przy takich mrozach i teraz jest tak że nadmuch skierowany na kabine z kratek, nie włączony wentylator i czuć ciepłe powietrze jak silnik sie rozgrzewa, jak wlacze wentylator to teperatura powietrza wylatujacego z kratek zaczyna spadac i jak dojade do pracy i sie zatrzymuje, nie gasze silnika to leci zimne... ale wczoraj zrobilem traske 100 km i po przejechaniu 25 km auto normalnie grzalo zarowno na postoju jak i podczas jazdy na wlaczonym wentylatorze... czyzby sie cos przytykalo czy jak?
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2012, 10:05   #48
tomasini
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 11
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

Witam serdecznie
mam problem z ogrzewaniem w mojej foczce. Ostatnim czasem mechanik uszczelniał mi układ ( chyba coś przy termostacie)bo z lekka kapał mi płyn chłodzący i od tego czasu zaczęły się problemy z grzaniem. Samochód ogrzewa kabinę letnim powietrzem a jak włączę dmuchawę na 3 lub 4 to leci bardziej chłodne niż ciepłe. Idzie jeszcze wytrzymać gdy silnik jest na obrotach bo wtedy leci w miarę ciepłe, ale jak stanę na światłach i silnik jest na wolnych obrotach to już ciepła brak.
Przeglądałem posty na forum i dostrzegłem że węże, które wchodzą przez ścianę grodziową do nagrzewnicy mają różną temperaturę. Jeden jest gorący a drugi zimny. Gorący jest ten który jest dłuższy i idzie w komorze silnika przez dodatkową grzałkę .

Co to może znaczyć? Co jest przyczyną takiego stanu?
tomasini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2013, 18:12   #49
prze24
ford::amateur
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: w-wa
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie brak ogrzewania

Witam
W samochodzie nie dziala ogrzewanie. Po dwóch dniach w warsztacie, został wymieniony : termostat,sprawdzona pompa wody (działa), przeczyszczony cały układ chłodzenia, wymieniony płyn w chlodnicy, pokrętło dziala. Mechanik wykluczył uszkodzoną uszczelkę pod głowicą.
Po rozgrzaniu silnika, (wskazówka w pionie) przez chwilę leciało ciepłe powietrze a po chwili znów zimne. Wszystkie przewody do nagrzewnicy ciepłe, po zdjęciu cienkich przewodów ze zbiorniczka wyrównawczego przewodem z chłodnicy nie wracał płyn do zbiorniczka.Jaka może być tego przyczyna? Proszę o poradę bo wydałem już mnóstwo pieniędzy a ogrzewania nadal brak. Mechanik sugeruje że to może byc zapchana chłodnica ale pewności nie ma.

Ostatnio edytowane przez prze24 ; 09-01-2013 o 18:18
prze24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2013, 18:20   #50
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

wydaje mi się że jest zapowietrzony. foxa chyba powinno się zalewać przez powrót żeby nie zapowietrzyć
yaarofox jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.