Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2009, 13:57   #1
micomni
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Postów: 6
Domyślnie stukanie z tyłu

Witam , na wstępie informuję iż przeglądałem forum jednak nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, może możecie mi pomóc- raz w jednym raz w drugim kole z tyłu coś stukało- więc po licznych wizytach w warsztatach wymieniłem górne mocowania amortyzatorów, niestety objawy dalej podobne, więc za namową mechanika wymieniłem amortyzatory z tyłu - niestety dalej coś stuka i nie jest to linka ręcznego , coś w bagażniku itp. ręce opadają wydałem kupę kasy na te naprawy a dalej coś się z tyłu tłucze (po wymienia coś bardziej od strony kierowcy) a mam przejechane tylko 70 tys. km i w zawieszeniu nie ma żadnych luzów - czy to taka "uroda" Mondeo MK3. I jeszcze jedna obserwacja im zimniej na dworze tym stuka mniej. Z góry dziekuje za pomoc.

micomni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 14:18   #2
mario_p
ford::average
 
Avatar mario_p
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Bytom-9 "Oberschlesien"
Model: Mk3 Kombi TrendX+ESP
Silnik: 130PS TDCI
Rocznik: 2004'FL
Postów: 179
Domyślnie Odp: stukanie z tyłu

Hejo, nie wiem czy masz kombika, ale u mnie też coś ciągle stukało, oglądałem linkę z ręcznego i baku, szukałem czy coś gdzieś nie lata w bagażniku itp, a okazało się że miałem do wymiany łączniki stabilizatora, stukanie było takie "plastikowe".
Powodzenia.
__________________
6 lat było Palio1.2 bez awarii, liczyłem na to samo z Mondkiem...ale nie ma tak źle!
mario_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 14:38   #3
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: stukanie z tyłu

Myślę że kolega wyżej ma rację że to wybite końcówki stabilizatora,jest to najczęstrzym powodem stukacia w zawieszeniu ,przede wszystkim objawiającym się stukami przy jezdzie po nierównościach przy kołysaniu.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 14:43   #4
ICC
ford::beginner
 
Avatar ICC
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: BALLYMENA\UK
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDDI ZETEC
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: stukanie z tyłu

potwierdzam u mnie po wymianie lacznikow stabilizatora stukanie ustalo
ICC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 15:36   #5
micomni
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: stukanie z tyłu

Cytat:
Napisał mario_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hejo, nie wiem czy masz kombika, ale u mnie też coś ciągle stukało, oglądałem linkę z ręcznego i baku, szukałem czy coś gdzieś nie lata w bagażniku itp, a okazało się że miałem do wymiany łączniki stabilizatora, stukanie było takie "plastikowe".
Powodzenia.
Dzięki za podpowiedź, nie mam kombiaka i mechanik twierdzi ze nie ma luzów na łączniku ale może się myli muszę dać to do sprawdzenia w innym warsztacie
to stukanie jest czasami bardzo intensywne jakby coś było bardzo obluzowane ale jeszcze nikt mi tego czegoś nie znalazł.
micomni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 16:06   #6
mpkb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: stukanie z tyłu

Proponuję żebyś wyjął całą zawartość bagażnika: koło zap., podnośnik i inne duperele oraz klapę która zakrywa wnękę na koło ( sama klapa ma filcowe podkładki które tłumią stuki) i wtedy pojeździł po nierównościach.
mpkb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 16:12   #7
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: stukanie z tyłu

Proponuję sprawdzić tuleje tylnej belki - nie powinno przy takim małym przebiegu ale...
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 05:56   #8
budrys99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2008
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: stukanie z tyłu

Witam
opisze Ci mój przypadek
mam 2.0 TDCi 5 drzwiowy
od jesieni strasznie waliło mi w tylne zawieszenie
pojechałem do mechanika który stwierdził ze trzeba wymienić uleje tylnej beli
więc tak uczyniłem kosztowało mnie to około 600 PLN
ten zabieg nic mi nie pomógł
po następnej wizycie u mechanika stwierdził ze to amortyzatory koszt około 700 PLN
ale naszczacie nie wymieniałem i tak jeździłem do ostatniej soboty
w sobotę jak miałem chwile czasu postanowiłem zajrzeć do bagażnika
ku mojemu zaskoczeniu okazało sie ze plastik na którym opiera sie półka jest odkręcony
przykręciłam tan plastik wyjąłem wszystkie rzeczy z bagażnika i sie przejechałem
i tu bardzo miła niespodzianka przestało walić tylne zawiedzenie
po powrocie porządnie wszystko poukładałam w bagażniku i teraz mam spokój
pozdrawiam
budrys99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 12:16   #9
micomni
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: stukanie z tyłu

Dzięki, jak zrobi sie cieplej to jeszcze raz posprawdzam tylko ja mam 4- drzwiowego forda wiec tamta półka jest inaczej mocowana i teoretycznie nie ma się co odkręcić poza tym u mniw wali raz z jedej a raz z drugiej strony z tym że od strony kierowcy bardziej.
pozdrawiam
micomni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 14:17   #10
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: stukanie z tyłu

Jeżeli chodzi o łączniki stabilizatora to nie do końca można wyczuć luz właśnie na łączniku.Ja ze swoim mondkiem kombii byłem nie na jednej stacji diagnostycznej w celu wyczepania zawieszenia i nigdzie nie wyszło że mam wybite łączniki stabilizatora.Proponowano mi wymianę amortyzatorów(były w tym czasie nowe),proponowano wymianę tuleji tylnej belki,sporo by to wszystko kosztowało jakbym posłuchał ''fochowców''.Zdecydowłem się na wymianę łączników stabilizatora i to był strzał w 10.A koszt nie jest duży i warto zacząć od tego.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.