Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2016, 17:26   #1
Spadochroniarz
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Poznań
Model: focus
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania

Witam

Podczas przyspieszania silnik czasem przerwie i jest ok, a czasem przerwie i się wyłączy. Wycięty został filtr cząstek stałych. Przed tym zabiegiem dwa razy zdarzyła się taka sytuacja, teraz nadal się powtarza. Z tego co pamiętam filtr paliwa wymieniałem w wakacje w 2014r a od tamtego czasu na pewno przejechałem ok 50-60tyś km. Gdzieś na forum jeden z użytkowników miał taki sam problem i po wymianie filtra paliwa objawy ustąpiły. Myślicie że od tego powienienem zacząć?

Firma tuningowa specjalizująca się w Poznaniu wycinką DPFa nie mogła skasować jednego błędu P0652 niskie napięcie w obwodzie B. Dalej cytuje co było napisane.
"Ten kod DTC zostaje zapisany, gdy wystąpi jeden lub więcej z poniższych warunków.

Napięcie zasilania czujnika poniżej dolnej granicy

Przyczyną tego kodu DTC może być:
Czujnik CMP, Czujnik CKP, czujnik położenia przepustnicy układu dolotowego, czujnik położenia zaworu obejściowego chłodnicy powietrza doładowującego lub czujnik położenia pedału przyspieszania w pojeździe, element lub obwód zwarty do masy.

niepoprawny lub uszkodzony PCM

Sprawdź czy łącza nie są uszkodzone, czy nie dostaje się do nich woda, czy nie są skorodowane.

Będę Wam wdzięczy za pomoc.

Pozdrawiam

Spadochroniarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 17:34   #2
Tomibimir
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: s-max i ranger
Silnik: 2.0tdci 140km lift, 2,5tdci
Rocznik: 2011, ranger 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał Spadochroniarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Podczas przyspieszania silnik czasem przerwie i jest ok, a czasem przerwie i się wyłączy. Wycięty został filtr cząstek stałych. Przed tym zabiegiem dwa razy zdarzyła się taka sytuacja, teraz nadal się powtarza. Z tego co pamiętam filtr paliwa wymieniałem w wakacje w 2014r a od tamtego czasu na pewno przejechałem ok 50-60tyś km. Gdzieś na forum jeden z użytkowników miał taki sam problem i po wymianie filtra paliwa objawy ustąpiły. Myślicie że od tego powienienem zacząć?

Firma tuningowa specjalizująca się w Poznaniu wycinką DPFa nie mogła skasować jednego błędu P0652 niskie napięcie w obwodzie B. Dalej cytuje co było napisane.
"Ten kod DTC zostaje zapisany, gdy wystąpi jeden lub więcej z poniższych warunków.

Napięcie zasilania czujnika poniżej dolnej granicy

Przyczyną tego kodu DTC może być:
Czujnik CMP, Czujnik CKP, czujnik położenia przepustnicy układu dolotowego, czujnik położenia zaworu obejściowego chłodnicy powietrza doładowującego lub czujnik położenia pedału przyspieszania w pojeździe, element lub obwód zwarty do masy.

niepoprawny lub uszkodzony PCM

Sprawdź czy łącza nie są uszkodzone, czy nie dostaje się do nich woda, czy nie są skorodowane.

Będę Wam wdzięczy za pomoc.

Pozdrawiam
Witam, ja bym wymienił filtr paliwa a potem szukał dalej jak nic sie nie zmieni. Ja w dieslu wymieniam filtr paliwa z filtrem oleju. Tzn max co 15 tys km.
Tomibimir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 18:12   #3
Czaja95
ford::average
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 06-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania

Miałem to samo, przy deptaniu na 2, 3 biegu, z tym że powyżej 3tys... auto zwyczajnie odcinało i gasło. Na kompie błąd zbyt niskie ciśnienie paliwa, po wymianie filtra mogę deptać ile wlezie i spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tym, że nie kupuj badziewia, markowy, porzadny filtr kup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lepiej koło 200zł dać, niż znacznie więcej za układ wtryskowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kolekcjoner Fordów
- Focus: MK1 hatchback 1999r. 1.8 TDDI 90KM & MK2 hatchback 2007r. 1.6 TDCi 109KM
- Mondeo: MK3 kombi 2005r. 2.0 TDCi 115KM (sprzedany :<)
Czaja95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 20:48   #4
Tomibimir
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: s-max i ranger
Silnik: 2.0tdci 140km lift, 2,5tdci
Rocznik: 2011, ranger 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania

Dobry filtr mozna bez problemu kupic za ok 70zlGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomibimir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 07:37   #5
Czaja95
ford::average
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 06-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania

Do 1.6 TDCi? 70zł? Podaj mi źródło proszę, chętnie zaopatrzę się w dwa na zapas! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kolekcjoner Fordów
- Focus: MK1 hatchback 1999r. 1.8 TDDI 90KM & MK2 hatchback 2007r. 1.6 TDCi 109KM
- Mondeo: MK3 kombi 2005r. 2.0 TDCi 115KM (sprzedany :<)
Czaja95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 14:32   #6
Spadochroniarz
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Poznań
Model: focus
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania

Dzięki Panowie za info.

Mi się takie cyrki dzieją głównie na 2 i 3 czasem przy gwałtowniejszym a czasem przy zwykłym, spokojnym przyspieszaniu do 3tyś obrotów. Już się umówiłem na wymianę filtra paliwa. Mam nadzieję że pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Spadochroniarz ; 16-04-2016 o 14:36
Spadochroniarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 19:42   #7
korwintz
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-04-2016
Skąd: Poznań
Model: focus
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania

Witam. Ja również miałem tak samo. Przy przyspieszaniu wyskakiwala mi usterka silnika i tryb awaryjny. Czasami silnik gasl. Wymieniłem filtr na nowy i na razie mam spokój.
korwintz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 17:50   #8
krzysiekj1990
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Iława
Model: Mk3
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2002
Postów: 411
Domyślnie Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania

nie dość że 2 lata to jeszcze nalatał 60 tyś na jednym filtrze :O a później klient zdziwiony że wszystkie wtryski kaput Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr paliwa powinno sie wymieniać co wymiane oleju a nie jak coś sie dzieje. I nie najtańszy bo te chinskie to jedynie kamień w wielkości piecio złotówki zatrzyma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przez takie wasze pseudo oszczędnośći lub niewiedze mam cały czas prace Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ps. Klient Volvo jeździł 10 lat na filtrze paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cały układ paliwowy do roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzysiekj1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.