Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2023, 14:12   #41
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Cytat:
Napisał sliver001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy są jakieś ślady rozklejania kloszy albo miejsce po wycięciu okienka? Krótko mówiąc czy jak będę kupował używki to czy poznam, że były naprawiane.
Cytat:
Napisał kolekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lampy nie rozklejam, nie ma takiej potrzeby, wycinam małe okienko z tyłu lampy, a po naprawie spawam elektrodą szczelnie oraz obrabiam papierem ściernym. Operacja jest właściwie nie widoczna, ale jest mały ślad po zabiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba kolega kolekkk wyjaśnił.

p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2023, 08:34   #42
Kowal001
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2023
Skąd: Nochowo
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Dołącze się.
U mnie normalnie lampy się poziomują, a po wyskoczeniu komunikatu opadają i nie reagują na skręt kierownicą.
Czy kolega kolekkk też jest w stanie to naprawić i jaki jest koszt.
Kowal001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2023, 15:24   #43
pioterekb
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-07-2019
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Coż, nie wniosę niczego nowego do tematu poza infromacją, że mam to samo - B103C. Łudziłem się, że to przez mroźną pogodę (zimny lut), przy skręcie w lewo. Czas temu (z rok), pojawiało się sporadycznie, teraz nagminnie i niemal natychmiast po uruchomieniu pojazdu. Zastrzymanie, wyłączenie, uruchominie pojazdu już nie pomaga w takiej sytuacji.

Przeszukałem nasze fora i zagraniczne, na których również zgłaszany jest ten błąd. Nie natknąłem się jednak nigdzie na jakiekolwiek rozwiązanie. Jest sporo nieprecyzyjnych informacji, że jednym pomogła aktualizacja, że jakaś akcja serwisowa, że poluzowana wtyczka. Na zagranicznym forum ktoś nawet prowadził akcję zbierania wpisów, aby zwrócić się do Forda o systemowe rozwiązanie problemu.

Cóż, napisałem do ASO w tej sprawie podając kod błędu, ale dostałem jak na razie zaproszenie na diagnostykę. Przy rozmowie usłyszałem tylko, że w innych modelach też się to pojawia. Nie dostałem odpowiedzi czy czeka mnie kosztowna wymiana, bo jeszcze sami nie zdiagnozowali usterki i nie ma co przesądzać. Jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pioterekb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2023, 13:51   #44
Czupurr
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 24-01-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk5
Silnik: tdci 180KM automat
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Cytat:
Napisał Robinsolek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega kolekkk jest zawodowcemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogarnął temat. Po naprawie światła działają bez zarzutu i zniknął denerwujący komunikat (obyło się też bez zmiany lampGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Minęło trochę czasu od naprawy - czy kolegi lampy wciąż działają bez zarzutu?
Bo też zastanawiam się nad wizytą w Krakowie....
Czupurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2023, 15:34   #45
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Na forum jest kilka watkow traktujacych o bledzie B103C. Wybralem ten.
Mnie tez to dopadlo chwile po kupieniu auta. Probowalem ASO ale sie nie przyznawali. Zrobili update firmware'u ale nie pomoglo.

Mam jednak dwa spostrzerzenia
1. gdzies na forum przeczytalem, ze blad sie nie pojawia jesli najpierw uruchomi sie zaplon a po paru sekundach dopiero uruchamia silnik. I to moge potwierdzic. Chyba 1.5 miesiaca tak uruchamialem i ani razu blad nie sie nie pojawil.
2. po wymianie aku, ktoremu czasami spadalo napiecie ponizej 12V, postanowilem poprobowac szczescia i znowu uruchamiam od razu przyciskiem. Jezdze tak juz miesiac - i znowu moge potwierdzic, blad sie nie pojawil.

Nie znaczy to, ze problemu nie ma. Z jakiegos powodu ta lewa lampa jest pewnie bardziej wrazliwa na spadek napiecia.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2023, 19:21   #46
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 169
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Ja już dwa razy wymieniałem lewa lampę. Odpalam auto zawsze na dwa razy, czyli najpierw do kontrolek a później dopiero silnik a mimo to błąd lampy się pojawił. Zauważyłem za to inna zależność, zawsze jak odpalam zdalnie auto zapisuje się błąd czujników parkowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2023, 23:12   #47
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,523
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z jakiegos powodu ta lewa lampa jest pewnie bardziej wrazliwa na spadek napiecia.
Być może jest tak jak w mondeo mk3 (tylko tam było z prawą lampą), że jedna lampa pod obciążeniem dostaje mniejsze napięcie od drugiej. Przewody były za cienkie w szczególności po latach. Niby lewa powinna mieć lepiej bo wygląda, że ma bliżej do skrzynki bezpieczników ale kto wie.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2023, 18:03   #48
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

ironia losu: wczoraj cos napisalem a dzis juz to nieprawda.
Rano do pracy - ok. W garazu start pociemku - ok, w drodze do domu zatrzymalem sie w sklepie i przy ponownym uruchamianiu blad.

standardowo:
Kod php:
===HCM DTC B103C:01-08===
CodeB103C Left Headlamp Control 
ale oprocz tego
Kod php:
===BCMii DTC B123B:11-08===
CodeB123B Right Front Turn Indicator

===PCM DTC U1013:86-28===
CodeU1013 Invalid Internal Control Module Monitoring Data Received from TCM 
no troche zdziwko. kierunek nigdy bledu nie zglaszal (ani tego bledu nie widzialem jeszcze). Niestety nie wiem czy te bledy powstaly w tym samym momencie (czemu nie ma km czy czasu?) wiem ze auto wysyla te dane na serwer forda ale nie wiem jak je uzyskac nie jadac do aso.

tak ze zostaje zaplon i potem start…. zanim i to zacznie zawodzic
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 21-06-2023 o 18:07
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2023, 19:06   #49
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Kiedyś podczas sprawdzania jednego auta w FDRS widziałem logi jak auto wysyła stan licznika na serwer, nie jestem pewien czy tak samo przekazuje informacje o błędach zapisanych w sterownikach gdyż auto które sprawdzałem było prawie nowe i nie miało żadnych błędów.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2023, 19:23   #50
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

jak bylem w aso to mi pokazywali web aplikacje (wlasciwie rozszerzenie tego co widzi zalogowany uzytkownik na stronie forda). byl tam kalendarz i wszystkie bledy, wydaje mi sie ze nawet wiecej niz to co widze we forscanie. cala historia od nowosci auta
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.