Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2012, 13:22   #1
Jankes 112
ford::amateur
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 04-08-2012
Model: mondeo
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie nie załącza się panel nawiewu i klimatyzacji

witam.przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego problemu. usterka polega na tym,że przy przekręceniu kluczyka uruchamia się panel nawiewu i klimatyzacji po czym gaśnie wyświetlacz i nic nie działa(raz po raz działa wszystko normalnie) .wymieniłem już cały panel nawiewu, lecz dzieje się to samo. czy może być to spowodowane spadkiem napięcia w instalacji czy przerwie w dopływie prądu? pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez Marek ; 04-08-2012 o 17:45 Powód: Dodanie prefiksu
Jankes 112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2012, 19:26   #2
supermario1
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 26-09-2006
Skąd: Pułtusk
Model: mondeo
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1998
Postów: 85
Domyślnie Odp: nie załącza się panel nawiewu i klimatyzacji

Znam ten temat bo już to przerabiałem, słabo szukałeś na forum bo już o tym pisałem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
supermario1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2012, 20:08   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,085
Domyślnie Odp: nie załącza się panel nawiewu i klimatyzacji

Cytat:
Napisał Jankes 112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy przekręceniu kluczyka uruchamia się panel nawiewu i klimatyzacji po czym gaśnie wyświetlacz i nic nie działa(raz po raz działa wszystko normalnie).
Miałem niedawno ten sam problem, po poszukiwaniach okazało się, że przyczyną jest wypalony styk kabla zasilającego klimatyzację w skrzynce bezpieczników w kabinie, tak jak widać na zdjęciach. Styki wyczyściłem, docisnąłem i działa.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC06578.jpg (89.7 KB, 236 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC06580.jpg (93.6 KB, 224 wyświetleń)
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2012, 23:26   #4
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 495
Domyślnie Odp: nie załącza się panel nawiewu i klimatyzacji

Dokładnie tak. Swego czasu siadła mi w MK2 cała wentylacja razem z klima. Przyczyna okazał się ten sam styk. Przepala się łączenie grubego czerwonego kabla.
Rozebrałem skrzynkę bezpieczników, czyszczenie styków, i lutowanie kabla do listwy zasilającej
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2012, 20:34   #5
rataj73
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: wałbrzych
Model: mk2
Silnik: td
Rocznik: 1997
Postów: 1
Talking Odp: nie załącza się panel nawiewu i klimatyzacji

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Witam pierwszy raz na forum i odrazu problem rozwiązany , przeoalony styk czerwonego kabla ,,czyszczenie gniazda i wtyczki i ""pśiknięcie"" stykolem preparat do czyszczenia styków elektrycznych poprawiajacy przewodniść dzieki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rataj73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2014, 13:38   #6
po25
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo [mk2]
Silnik: 1,8 B/G
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie załącza się panel nawiewu i klimatyzacji

U mnie styki były w porządku. Panel się skończył niestety, ale objawy dokładnie takie same. Pozdrowionka
po25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 12:17   #7
vielkijanusz
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 45
Domyślnie Odp: nie załącza się panel nawiewu i klimatyzacji

Witam, odświeżę temat: jakiś czas temu miałem problem z ww. stykami: raz panel klimatyzacji się włączał raz nie. Trochę z tym pojeździłem i wciskałem ręką styki jak coś nie łączyło, ale było to denerwujące i przelutowałem porządnie styki żeby było ok. Ale między czasie pojawił się trochę inny problem: po pierwszym przekręceniu kluczyka i włączeniu zapłonu panel klimatyzacji nie działa (tylko się podświetla) a dmuchawa działa na maksymalnych obrotach. Gdy cofnę kluczyk i włączę drugi raz zapłon to wszystko działa prawidłowo: zarówno klimatyzacja jak i dmuchawa. Nieraz muszę włączyć kilka razy zapłon zanim wszystko "zaskoczy". Wiem że sam narobiłem sobie kłopotu bo jak bym od razu te styki przelutował to by działało ok. Od czego zacząć szukać przyczyny zanim się poddam i kolejny raz pojadę do elektryka?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
vielkijanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.