Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2022, 20:57   #31
gumis15
ford::average
 
Avatar gumis15
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-10-2013
Model: Ford Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - dławienie / nierówna praca przy zimnym starcie

Witam, długo mnie nie było ma forum, bo nie było problemów z autkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. także Witam i pozdrawiam (jak trwoga to do Boga).

Przeczytałem ten wątek i wydaję mi się że nadal mam ten sam problem.
Mianowicie w trakcie pojawia się "usterka silnika" ale nie check engine tylko poprzez zapalenie kontrolki ESP i komunikatu "Usterka silnika" no i auto przechodzi w tryb awaryjny czyli traci moc.

Przez jakiś czas bywało tak że po chwili błąd znikał a auto wracało do normy.
Natomiast od tygodnia walczę z tym że auto jak złapało błąd to szarpało podczas jazdy a po zgaszeniu nie można było go odpalić rano a błąd P0193 nie dał się usunąć.
Wiec poczytałem trochę po necie i tak:

-Filtr paliwa wymieniony akurat z miesiąc temu,
- nie widać pęcherzy powietrza w wężykach paliwowych,
- wymieniony czujnik/zawór na pompie ten VDO
- wymieniony czujnik ciśnienia na listwie

po tych czynnościach udało się usunąć błąd i auto przez kilka km jeździło jakby było z 200PS i bęc pojawił się błąd, P0193 na świeżo nie dało się go usunąć.
Rano auto odpala normalnie nie ma błędu na desce auto jedzie normalnie do (mam wrażenie czasu aż się nagrzeje), i tak ciągle.

Czy ma ktoś pomysł co mogę jeszcze sprawdzić?

gumis15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 01:41   #32
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - dławienie / nierówna praca przy zimnym starcie

Ten regulator dawki paliwa (to nie jest czujnik), to na co wymieniłeś? Nowy czy używka? Ja z doświadczenia już wiem, że używki jak trochę poleżą, to nie działają, a przez niego nie odpalisz auta, będziesz szarpał lub dławił silnik i wkręcał się tylko do 1800 obrotów na przykład. Wymieniłeś oczywiście ten zawór u góry pompy, taki walec, który nowy kosztuje 700-800 zł, a nie ten gruby z dołu pompy?

Jak dla mnie to wszystko zrobiłeś, możesz tylko obejrzeć wiązkę od regulatora, bo przynajmniej w focusie z tym silnikiem ona jest bardzo krótka i może się uszkodzić, profilaktycznie zajrzeć do filtra paliwa lub go wymienić. Jeżeli masz zwykłe zegary, to może jeszcze o zimnych lutach pomyśleć ewentualnie, ale ja bym najpierw tamte dwie rzeczy sprawdził.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 10:13   #33
gumis15
ford::average
 
Avatar gumis15
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-10-2013
Model: Ford Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - dławienie / nierówna praca przy zimnym starcie

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten regulator dawki paliwa (to nie jest czujnik), to na co wymieniłeś? Nowy czy używka? Ja z doświadczenia już wiem, że używki jak trochę poleżą, to nie działają, a przez niego nie odpalisz auta, będziesz szarpał lub dławił silnik i wkręcał się tylko do 1800 obrotów na przykład. Wymieniłeś oczywiście ten zawór u góry pompy, taki walec, który nowy kosztuje 700-800 zł, a nie ten gruby z dołu pompy?

Jak dla mnie to wszystko zrobiłeś, możesz tylko obejrzeć wiązkę od regulatora, bo przynajmniej w focusie z tym silnikiem ona jest bardzo krótka i może się uszkodzić, profilaktycznie zajrzeć do filtra paliwa lub go wymienić. Jeżeli masz zwykłe zegary, to może jeszcze o zimnych lutach pomyśleć ewentualnie, ale ja bym najpierw tamte dwie rzeczy sprawdził.

Tak dla rozświetlenia sytuacji to wymieniłem :
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tylko z Delphi
obydwa nowe
gumis15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 16:47   #34
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - dławienie / nierówna praca przy zimnym starcie

Wymieniłeś zły zawór. Powinieneś wymienić ten walcowaty u góry, to on jest regulatorem dawki paliwa, opisy tych zaworów mogą być mylące. Ten u góry to regulator dawki paliwa i on odpowiada za puszczenie paliwa, bez niego tak jak napisałem, silnik może nie odpalić, może mieć za mało paliwa do wkręcenia się na wysokie obroty lub może falować bądź szarpać. To co Ty wymieniłeś, to taki zawór bezpieczeństwa, który spuszcza nadmiar ciśnienia/paliwa z pompy, na przykład po zdjęciu nogi z gazu, przy schodzeniu z obrotów, te zawory praktycznie się nie psują. Wymień ten u góry, ale one są dosyć drogie, spróbuj się może z kimś podmienić, zamiana trwa 5 minut.

Bump: Powinieneś wymienić ten wyglądający tak - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 21-08-2022 o 16:50
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 11:10   #35
tiefe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2015
Model: C-MAX Mk2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - dławienie / nierówna praca przy zimnym starcie

Wiatm.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] udalo sie wymienic ten czujnik dawki paliwa on byl przyczyna?

Mam bardzo podobne objawy tylko bez bledow w silniki dw10c.
Dlawienie silnika przy rozruchu, skacza obroty przy ruszaniu.
tiefe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2022, 21:17   #36
yaro12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - dławienie / nierówna praca przy zimnym starcie

Hej. U mnie tez podobne objawy. Przerobilem juz wszystko chyba poza regulatorem. Czy komus udalo sie rozwiazac problem wymiana regulatora ?
yaro12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2023, 16:02   #37
gumis15
ford::average
 
Avatar gumis15
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-10-2013
Model: Ford Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - dławienie / nierówna praca przy zimnym starcie

Witam, po dłuższym czasie, aktualizując sytuację omawianą powyżej to nadal walczę z problemem ale wcześniej wspomnę że wymieniłem ten zawór regulacji dawki paliwa (ten walcowaty) używany.
Sytuacja wygląda tak że odbieram dzieciaka ze szkoły i mam jakieś 7km w jedną stronę, i jadąc w jedną stronę jest ok, ale wracając już z powrotem to po ujechaniu około 2-3km wywala błąd i auto przechodzi w tryb awaryjny, błąd to P0193 - czujnik ciśnienia w rampie.

Dodam że po dojechaniu do domu w trybie awaryjnym i podłączeniu pod kompa nie da się usunąć tego błędu, rano auto odpala jak gdyby nigdy nic pomimo że w pamięci wciąż ten błąd jest i wtedy można go usunąć.

Ma ktoś może jakieś porady co może być tego przyczyną - czy rzeczywiście kupiłem używany czujnik który też jest wadliwy? Dajcie jakieś rady bo już osiwieć można, chce tylko spokojnie dzieciaka odbierać ze szkoły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gumis15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2024, 19:34   #38
gumis15
ford::average
 
Avatar gumis15
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-10-2013
Model: Ford Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie błąd P0193 - uszkadzający się zawór regulacji ciśnienia paliwa

Witam, wiem że temat poruszany wielokrotnie ale nigdzie nie mogę uzyskać odp, pacjent Mondeo MK4 2.0 tdci 140ps z 2007 co jakiś czas wurzuca mi błąd to P0193 - czujnik ciśnienia w rampie (zawór regulacji ciśnienia paliwa na pompie), dla przypomnienia temat poprzedni - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zawór ten wymieniony dwukrotnie, po wymianie jest ok na około 1-2 miesiące, po czym znów pojawia się błąd i auto przechodzi w tryb serwisowy. Tak myślę że coś powoduję uszkodzenie tego zaworu po jakimś czasie, czy to może być niepoprawnie działająca pompa wysokiego ciśnienia?
gumis15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.