Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2015, 23:11   #21
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Ogrzewania tylnej szyby używałem tej zimy może dwa razy i to zazwyczaj na postoju przed wyjazdem, nawiew na 2 to max jaki używałem, dlatego może nie zaobserwowałem jakichś mocnych obciążeń ale co używałem częściej to wycieraczki, w momencie jak się załączały było czuć delikatne drgnięcie autem, właśnie tak jakby musiał oddać część mocy z obecnej pracy na działanie wycieraczek.
Oby i w Twoim przypadku było to altekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzonka pzdrGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2015, 12:50   #22
xxxxx440
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 16V ZETEC +LPG STAG 4
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Cytat:
Napisał CzerwonaMalyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogrzewania tylnej szyby używałem tej zimy może dwa razy i to zazwyczaj na postoju przed wyjazdem, nawiew na 2 to max jaki używałem, dlatego może nie zaobserwowałem jakichś mocnych obciążeń ale co używałem częściej to wycieraczki, w momencie jak się załączały było czuć delikatne drgnięcie autem, właśnie tak jakby musiał oddać część mocy z obecnej pracy na działanie wycieraczek.
Oby i w Twoim przypadku było to altekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzonka pzdrGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wycieraczki wolniej chodziły gdy miałem również włączone ogrzewanie tylnej szyby. Pzdr
xxxxx440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 15:56   #23
r0m4n27
ford::beginner
 
Avatar r0m4n27
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-10-2014
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 17.07.2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Witam Panowie miałem problem z falującymi obrotami na jałowym, wymieniłem krokowca (zamiennik za 160zł) i wszystko było spoko ale po 2-ch miesiącach jazdy na nowym krokowcu, pojawil się problem gaśnięcia auta po wciśnięciu sprzęgła. Czyściłem przepustnice, przepływomierz jest OK tak jak czujnik położenia przepustnicy.. kable zapłonowe są ok świece też i alternator również jest OK napięcie na odpalonym silniku jest ok 14,8v
Co może być przyczyną gaśnięcia na jałowym? Znowu krokowiec? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie mam już pomysłów....
__________________

Ostatnio edytowane przez r0m4n27 ; 01-04-2015 o 16:01
r0m4n27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 20:57   #24
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Siemanko,
Przybliż troszkę, gaśnie Ci przy wytracaniu prędkości czy przy ruszaniu?
Czy np odpalasz auto i gaśnie?
Jak przy ruszaniu to mogę Ci podpowiedzieć abyś sprawdził ten nieszczęsny wężyk odpowietrzenia skrzyni korbowej - jak jest sparciały przy dodaniu gazu zaciska się i stąd auto szarpie lub może nawet zgasnąć.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 10:58   #25
r0m4n27
ford::beginner
 
Avatar r0m4n27
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-10-2014
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 17.07.2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Cytat:
Napisał CzerwonaMalyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siemanko,
Przybliż troszkę, gaśnie Ci przy wytracaniu prędkości czy przy ruszaniu?
Czy np odpalasz auto i gaśnie?
Jak przy ruszaniu to mogę Ci podpowiedzieć abyś sprawdził ten nieszczęsny wężyk odpowietrzenia skrzyni korbowej - jak jest sparciały przy dodaniu gazu zaciska się i stąd auto szarpie lub może nawet zgasnąć.
Gaśnie mi przy wytracaniu prędkości czyli np : jade dojeżdżam do przejścia dla pieszych wciskam sprzęgło żeby sie zatrzymać i obroty spadają tak że auto gaśnie i do pasów dojeżdżam na zgaszonym silniku :/ jak stoje i odpalam auto to obroty najpierw posdkakują do ok 1500 i spadają do ok 400/500 tak że zapala sie ładowanie i prawie auto gaśnie, ale po chwili chodzi już normalnie ok 900 obrotów. ogólnie to auto gasnie przy wysprzęglaniu. myślałem że to może wina czujnika prędkości (VSS) bo podobno on też jest odpowiedzialny za wolne obroty i wymieniłem go na nowy ale dalej jest to samo.
__________________
r0m4n27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 11:00   #26
xxxxx440
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 16V ZETEC +LPG STAG 4
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Cytat:
Napisał r0m4n27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Panowie miałem problem z falującymi obrotami na jałowym, wymieniłem krokowca (zamiennik za 160zł) i wszystko było spoko ale po 2-ch miesiącach jazdy na nowym krokowcu, pojawil się problem gaśnięcia auta po wciśnięciu sprzęgła. Czyściłem przepustnice, przepływomierz jest OK tak jak czujnik położenia przepustnicy.. kable zapłonowe są ok świece też i alternator również jest OK napięcie na odpalonym silniku jest ok 14,8v
Co może być przyczyną gaśnięcia na jałowym? Znowu krokowiec? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie mam już pomysłów....
Tak jak kolega "CzerwonaMalyna" wyżej napisał wężyk odpowietrzenia skrzyni korbowej lub zawór od tego wężyka. Ewentualnie sprawdził bym jeszcze raz czujnik położenia przepustnicy.

Bump: Mam jeszcze takie pytanie. Jak wygląda od tyłu zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej ta która wchodzi w silnik. Czy ta blaszka powinna dochodzić do końca zaworku czy być gdzieś w połowie?
xxxxx440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 18:18   #27
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Ja stawiałbym raczej na silnik krokowy.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 19:41   #28
r0m4n27
ford::beginner
 
Avatar r0m4n27
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-10-2014
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 17.07.2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Cytat:
Napisał xxxxx440 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak kolega "CzerwonaMalyna" wyżej napisał wężyk odpowietrzenia skrzyni korbowej lub zawór od tego wężyka. Ewentualnie sprawdził bym jeszcze raz czujnik położenia przepustnicy.

Bump: Mam jeszcze takie pytanie. Jak wygląda od tyłu zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej ta która wchodzi w silnik. Czy ta blaszka powinna dochodzić do końca zaworku czy być gdzieś w połowie?
Siema jutro dokładnie sprawdzę ten wężyk odpowietrzania skrzyni korbowej, ale moim zdaniem jak łapał by (lewe) powietrze to by sie wkręcał na obroty a nie gasł ale profilaktycznie jutro go dokładnie sprawdzę... jeśli chodzi o Twoje pytanie co do jakiejś tam blaszki to nie wiem o co kaman nie wyciągałem nigdy tego zaworka... Myślę że to będzie śilniczek krokowy tak jak wspomniał korek007 , jak sprawdzić ten zawór czy jest zepsuty?
__________________
r0m4n27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 20:33   #29
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Daniel, jak gaśnie przy wytracaniu prędkości to prędzej wina krokowca lub/i regulatora napięcia w altku, ale przyczyn może być jeszcze kilka - te najczęściej są polecane do sprawdzenia. Pisałeś że świece są ok... wymieniałeś (jak tak to na jakie?) czy wykręciłeś przedmuchałeś i wkręciłeś? Nie jest nowością że focusy lubią dobre świece i kableGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A ori świece 9zł/sztGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Karol chodzi Ci o to gniazdo, w które wchodzi wężyk? jak tak to załączam fotkę jak to powinno wystawać. Jak nie to nie wiem o co choGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0546.jpg (80.4 KB, 32 wyświetleń)
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 22:20   #30
r0m4n27
ford::beginner
 
Avatar r0m4n27
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-10-2014
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 17.07.2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Cytat:
Napisał CzerwonaMalyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daniel, jak gaśnie przy wytracaniu prędkości to prędzej wina krokowca lub/i regulatora napięcia w altku, ale przyczyn może być jeszcze kilka - te najczęściej są polecane do sprawdzenia. Pisałeś że świece są ok... wymieniałeś (jak tak to na jakie?) czy wykręciłeś przedmuchałeś i wkręciłeś? Nie jest nowością że focusy lubią dobre świece i kableGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A ori świece 9zł/sztGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Karol chodzi Ci o to gniazdo, w które wchodzi wężyk? jak tak to załączam fotkę jak to powinno wystawać. Jak nie to nie wiem o co choGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr
Świece mam Motorcraft wykręcałem i są prawie jak nówki mają lekko brązowawy kolor ( kawa z mlekiem) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie są zakopcone ani zabrudzone, kabelki też są ok. jutro sprawdze ten przewód odpowietrzania skrzyni korbowej ale nie wiem czy to ma sens bo przed wymiana krokowca sprawdzałem ten wężyk i nie był dziurawy ani sparciały.... Jeśli chodzi o napięcie a aucie to na zgaszonym silniku jest ok 11,8v a na odpalonym ok 14,6-8v czyli ok :/
__________________

Ostatnio edytowane przez r0m4n27 ; 02-04-2015 o 22:23
r0m4n27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.